Dziś mamy 23 stycznia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

21 grudnia 2018

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie. Duże osiągnięcie uczniów z ZSP w Szubinie

fot. pow

fot. pow

Dnia 6.12.2018 roku w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury w Nakle nad Notecią # przeprowadzono I etap (test z wiedzy ogólnej składający się z 20 pytań jednokrotnego wyboru), IX edycji Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pn.: „Bezpieczny i przyjazny region”.

Zgodnie z § 4 ust. 18 regulaminu Olimpiady wymogiem kwalifikacyjnym do II etapu było uzyskanie 14 lub większej ilości punktów z 20 możliwych do uzyskania. Miło nam poinformować, iż z  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. E. Chroboczka w Szubinie na 7 startujących uczniów kadetów klas wojskowych z II TL i IIITL do II etapu zakwalifikowała się 3. Są to nast. kadeci: Zgórski Dawid, Meller Paweł i Broda Brajan. II etap olimpiady odbędzie się 11 stycznia 2019 roku w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Finał został zaplanowany na 29 marca 2019 roku. Zwycięzca olimpiady otrzyma indeks upoważniający go do podjęcia na dowolnym przez siebie wybranym kierunku studiów w Wyższej Szkole Bankowej, natomiast na wszystkich uczestników III etapu czekają atrakcyjne nagrody. Nasi reprezentanci rozpoczęli przygotowania i mamy nadzieję na również korzystne wieści z Torunia.

Gratulujemy uczniom wspaniałego sukcesu i liczymy tym razem na finał.

materiał: mjr rez. Jarosław Odrobiński – koordynator szkolny Olimpiady

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu   

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)