Dziś mamy 21 października 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
05 kwietnia 2018

Niespodzianka dla Dziecięcej Drużyny Pożarniczej. Przedszkolaki otrzymały apteczki

fot. powierzone

fot. powierzone

Okres przedświąteczny był pełen niespodzianek dla dzieci z Dziecięcej Drużyny Pożarniczej z # Samorządowego Przedszkola nr 3, im. Wandy Chotomskiej z Szubina.

Dziecięca Drużyna Pożarnicza powstała we wrześniu 2016 r. w Samorządowym Przedszkolu nr 3, im. Wandy Chotomskiej w Szubinie.

Pomysł utworzenia Dziecięcej Drużyny Pożarniczej zrodził się w głowie nauczycielek : Sylwii Szweda, Aleksandry Janiszewskiej oraz Naczelnika OSP Szubin, pana Andrzeja Prybińskiego. Na potrzeby prowadzenia Dziecięcej Drużyny Pożarniczej został stworzony program własny. Treści w nim zawarte opierają się na Wzorcowym Programie Szkolenia Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych i są zgodne z aktualnie obowiązującą podstawą programową wychowania przedszkolnego.
W skład I DDP w roku szkolnym 2016/2017 wchodziło 20 dzieci, w wieku przedszkolnym. Obecnie działania DDP kontynuuje 16 dzieci ( z czego 5 posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego). Poprzez zabawę dzieci przygotowują się do dalszej służby w OSP. Dzieci w ciągu całego roku podejmują wiele działań związanych z byciem strażakiem. Każdy rok szkolny witany jest ogniskiem integracyjnym z OSP gdzie wspólne zabawy i rywalizacja w zmaganiach ze sprzętem strażackim, gaszenie ogniska oraz poznawanie wozu bojowego rozpoczynają wspólną przygodę strażacką. Następnie obowiązkowym punktem jest poznanie remizy strażackiej oraz jej wyposażenia. Dzieci uczestniczą również, w miarę możliwości w życiu starszych druhów, pamiętając o urodzinach jednostki oraz zebraniach z różnych okazji.

Najważniejsze jednak jest ratowanie ludzkiego życia. Okazało się, że nawet takie małe przedszkolaki mogą pomóc drugiej osobie. Naczelnik z druhami z OSP Szubin wprowadzają dzieci w tajniki zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zdobytą wiedzą oraz świetnie opanowaną praktyką dzieci z DDP dzielą się z środowiskiem lokalnym. Podczas Pikniku Strażackiego oraz festynów, w których biorą udział przedstawiane są efekty całorocznej pracy. Dzieci z DDP odwiedzają zaprzyjaźnione placówki gdzie uczą innych udzielania pierwszej pomocy.

W styczniu tego roku udało się wydać książeczkę pt. „ ABC pierwszej pomocy”, gdzie w pigułce za pomocą zdjęć i prostych opisów pokazane zostało jak dzieci mogą zareagować w sytuacji zagrożenia życia.

Tradycją stał się udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy (rok 2017 i 2018), gdzie zgodnie z hasłem „Dzieci uczą dzieci” uczestnicy programu zachęcają najmłodszych mieszkańców gminy do zapoznania się z powyższą tematyką.

W trakcie tegorocznego WOŚP udało się zlicytować jedną z książeczek „ABC pierwszej pomocy”, druga identyczna powędrowała do fundacji Jurka Owsiaka w związku z czym Dziecięcą Drużynę Pożarniczą spotkała olbrzymia niespodzianka. Pan Jurek Owsiak w liście docenił zaangażowanie małych strażaków i sprezentował im apteczki do pierwszej pomocy. Zaskoczenie dzieci i ich radość była niesamowita. Kolejną niespodziankę sprawiła dzieciom pani dyrektor Lidia Zielińska. Na ręce dowódcy DDP został przekazany fantom, dzięki któremu kolejne dzieci mają szansę uczyć się jak ratować ludzkie życie.

materiał: powierzony 

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  szubinianka, w dniu 05-04-2018 19:38:24 napisał:

  Super inicjatywa. GRATULACJE.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  fanka, w dniu 06-04-2018 06:16:21 napisał:

  A ten przystojniak to ten naczelnik??? normalnie wow!!!

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Justyna, w dniu 07-04-2018 07:38:20 napisał:

  Bez przesady!!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Produkty instax
od 37,90PLN
Kalkulatory
od 6,90PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Budowa domu pod klucz
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Usługi transportowe
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)