Dziś mamy 26 marca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

08 sierpnia 2018

"Niedziela na skansenie". Seniorzy wzięli udział w festynie etnograficznym

fot. J. Dulka

fot. J. Dulka

W niedzielę, 5 sierpnia seniorzy z szubińskiego Klubu Seniora "Jesienny Kwiat" wraz z # seniorami z Klubu Cystersi z Łekna wzięli udział w wyjeździe do Osieka nad Notecią.

Seniorzy zwiedzili tamtejszy skansen etnograficzny.

Podczas tzw. "Niedzieli w skansenie" uczestnicy mieli okazję obejrzeć pokazy rzemieślnicze np. kowalstwa, tkactwa czy garncarstwa. Na skansenie pokazywano jak w dawnych czasach wyrabiano masło czy wyplatano sieci. Wystąpił także zespół ludowy "Notecianie". Seniorzy byli bardzo zadowoleni z wizyty w tym urokliwym miejscu.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Deska elewacyjna
Meble kuchenne
Konstrukcje stalowe
Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
Odchudzanie
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)