Dziś mamy 26 listopada 2022, sobota, imieniny obchodzą:

27 września 2022

Na czym polega zawód stolarza?

fot. powierzone

fot. powierzone

Wśród zawodów związanych z obróbką drewna warto wyszczególnić profesję stolarza. Na tym stanowisku mogą być# zatrudnione osoby z wykształceniem zawodowym. Pracodawcy chętnie proponują zatrudnienie początkującym stolarzom, dzięki czemu mają szansę na zdobycie atrakcyjnej posady od razu po ukończeniu szkoły zawodowej.

Propozycje zatrudnienia dla stolarzy

Aktualne oferty pracy dedykowane stolarzom są dostępne na internetowych portalach z ogłoszeniami, takich jak Pracuj.pl. To tutaj ukazują się propozycje zatrudnienia nie tylko od krajowych firm, ale także od zakładów z zagranicy. W wielu ofertach widnieje informacja o wysokości wynagrodzenia oraz wytyczne dotyczące wymagań. Szczególną uwagę warto zwrócić na zakres obowiązków, który pomoże zrozumieć, na czym dokładnie polega praca stolarza. Największe szanse na zatrudnienie mają osoby po dodatkowych kursach przygotowujących do zawodu, na przykład na stanowisko technika technologii drewna.

Jakie obowiązki ma stolarz?

Najważniejszym obowiązkiem zawodowym stolarza jest wytwarzanie najróżniejszych wyrobów na bazie drewna. Najczęściej są to meble lub inne elementy wyposażenia wnętrz. W swojej pracy wykorzystuje profesjonalne narzędzia do obróbki drewna. Korzysta również z różnych materiałów wykończeniowych, takich jak lakiery czy oleje dedykowane powierzchniom z naturalnych surowców. Stolarz może także zajmować się renowacją drewnianych mebli, a także konserwacją różnych innych wyrobów na bazie drewna.

Cechy dobrego stolarza

Niewątpliwie w tym zawodzie ważna jest dobra sprawność fizyczna, co wiąże się z koniecznością podnoszenia większych kawałków drewna. W przypadku wytwarzania mniejszych przedmiotów z drewna istotne są również zdolności manualne. Osoba pracująca na stanowisku stolarza powinna być przygotowana na konieczność przebywania w pomieszczeniu zamkniętym, w którym panuje hałas pracujących narzędzi i maszyn. Niedogodnością w tej profesji bywa także unoszący się w powietrzu pył oraz ryzyko wdychania klejów i innych środków chemicznych.

Jeśli chcesz rozpocząć karierę stolarza, nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem atrakcyjnej posady. Postaraj się zdobyć dodatkowe kompetencje, aby otrzymać zatrudnienie na bardzo korzystnych warunkach. Pamiętaj, że ważne jest rozwijanie swoich umiejętności, w tym poznawanie nowych technologii obróbki drewna.

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Tendencja proinflacyjna. Prognozy ekspertów

Listopadowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej NBP przyniosło decyzję o utrzymaniu obecnego poziomu stóp procentowych# (stopa referencyjna – 6,75%). To drugi miesiąc z rzędu, w którym podjęto decyzję o wstrzymaniu cyklu podwyżek, pomimo wciąż rosnącej inflacji, która według wyliczeń GUS wyniosła 17,9% za październik r/r. Czy to koniec polityki zwolenników wyższych stóp procentowych w RPP? Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili bliżej przyjrzeć się prognozom.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)