Dziś mamy 28 listopada 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

28 września 2021

Masz Rovera? Sprawdź, jak tanie może być Twoje OC!

fot. powierzone

fot. powierzone

Właściciele samochodów marki Rover mają prawo narzekać na to, że# ubezpieczenie ich pojazdów jest drogie. Co jednak, jeśli powiemy Wam, że wielu z nich niepotrzebnie przepłaca? To nie mit – OC Rovera może być naprawdę o wiele tańsze, w niektórych przypadkach nawet o kilkaset złotych!

OC Forda Fiesty za 418 zł? Skody Octavii za 300 zł? Mazdy 323 za jedyne 330 zł? Można by pomyśleć, że to żart, ale nie – jak wynika z przykładów podanych na stronie https://mubi.pl/ubezpieczenie-samochodu/, składki właśnie w takiej wysokości obliczyli sobie kierowcy korzystający z porównywarki ubezpieczeń Mubi. Czy właściciele Roverów również mają szansę na uzyskanie tak rewelacyjnych cen?

OC Rovera nawet za 341 zł!

Odpowiedź brzmi: jak najbardziej tak! I to pomimo faktu, że według statystyk Mubi kierowcy jeżdżący autami tej marki płacą średnio za ubezpieczenie OC aż 751 zł, czyli dość drogo. Cena obowiązkowej polisy może być jednak zdecydowanie niższa i wcale nie trzeba do tego odwiedzin u kilku agentów i czasochłonnego przeglądania dziesiątek ofert. Przeciwnie – wystarczy kilka minut, a Twoja składka może być tak niska, jak w przypadku:

  • 30-letniego mężczyzny z okolic Olkusza, który za OC Rovera 200 zapłacił jedynie 341 zł;

  • 67-letniego mężczyzny mieszkającego w Tarnowie, który znalazł OC Rovera R 75 w cenie 387 zł;

  • 43-letniego mężczyzny z Łodzi, któremu udało się ubezpieczyć Rovera 600 za 405 zł.

A na tej trójce przykłady kierowców, którzy mogli ubezpieczyć Rovera w wyjątkowo niskiej cenie, się oczywiście nie kończą. Listę osób płacących za OC mniej niż 400 czy 500 zł można ciągnąć jeszcze długo i znajdywać na niej osoby w różnym wieku i z często bardzo odległych od siebie zakątków Polski, które łączy jedno – wszyscy znaleźli korzystne oferty ubezpieczenia swoich samochodów na mubi.pl.

Skąd biorą się niskie ceny ubezpieczenia OC Rovera?

Patrząc na podane wyżej przykłady, na pewno zastanawiasz się, czy Ty również możesz liczyć na OC w podobnej cenie. Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, należy najpierw zastanowić się, co właściwie wpływa na wysokość składki ubezpieczeniowej?

Jak możemy przeczytać w artykule “Ile kosztuje ubezpieczenie Rovera?”, na cenę OC składa się kilka czynników, które są analizowane indywidualnie w przypadku każdego kierowcy. Na podstawie informacji zarówno o właścicielu auta, jak i samym pojeździe, firmy ubezpieczeniowe kalkulują ryzyko, jakie towarzyszy objęciu ochroną danego klienta i w oparciu o nie przedstawiają mu oferty. Nietrudno się domyślić, że im większe ryzyko, tym wyższa składka.

A co konkretnie decyduje o tym, czy dany kierowca jest ryzykowny w ubezpieczeniu? Do najbardziej istotnych czynników należą:

  • jego wiek i doświadczenie na drodze – szczególnie najmłodsi kierowcy, którzy nie posiadają historii ubezpieczenia, muszą się przygotować na wysoki koszt OC;

  • miejsce zamieszkania – kierowcy z dużych miast są bardziej narażeni na stłuczki i wypadki z powodu większego ruchu na drogach;

  • pojemność silnika samochodu – większy silnik to większe możliwości auta i pokusa, by je przetestować, co prowadzi wprost do ryzyka wypadku i droższego OC.

Oczywiście składowych ceny polisy jest więcej, bo można do nich zaliczyć również m.in. markę i model samochodu, rodzaj paliwa, dotychczasowy i planowany przebieg, czy nawet stan cywilny właściciela auta. Ważna informacja jest jednak taka, że już jeden z korzystnych dla kierowcy czynników może obniżyć cenę OC, z kolei kumulacja kilku będzie jak wygrana w lotka!

Kto może liczyć na najtańsze OC Rovera?

Skoro wiesz już, co wpływa na koszt OC, to pora sprawdzić, jak poszczególne czynniki kształtują ceny ubezpieczenia Rovera i czy Ty także możesz liczyć na tanią polisę.

Cena OC ze względu na Model Rovera

Posiadasz Rovera R 75 lub Rovera 200? W takim razie ucieszy Cię wiadomość, że to właśnie właściciele tych modeli znajdywali na Mubi najtańsze OC, w cenie nawet poniżej 400 zł! Niewiele więcej płacili kierowcy jeżdżący Roverami 600, 45 i 25 – OC dla każdego z tych modeli można było nabyć w cenie do 450 zł.

Cena OC ze względu na pojemność silnika Rovera

20 zł – dokładnie na tyle wyceniono różnicę 600 cm3 w pojemności silnika Rovera przy przeprowadzaniu kalkulacji dla samochodów o różnych parametrach. Okazało się, że im większy silnik, tym bardziej rosła wysokość składki i choć oczywiście również auta o dużym litrażu można tanio ubezpieczyć, trzeba mieć tę zależność na uwadze.

Cena OC ze względu na miejsce zamieszkania właściciela Rovera

Wiadomo, że na korzystniejsze ceny mogą liczyć właściciele Roverów, którzy zamieszkują niewielkie miasta i miejscowości, gdzie panuje mniejszy ruch drogowy. Co jednak z mieszkańcami największych polskich ośrodków? Okazuje się, że również wśród nich panują istotne różnice:

  • najtańsze OC płacą kierowcy z Opola, Rzeszowa i Kielc;

  • najdroższe OC obliczono dla kierowców z Wrocławia, Gdańska i Gorzowa Wielkopolskiego.

Ty i Twój Rover nie spełniacie żadnego z wymienionych warunków uzyskania taniego OC? Jeszcze nic straconego! Pamiętaj, że ubezpieczyciele nie podchodzą do obliczania składek w ten sam sposób i każdy może stawiać nacisk na inną cechę kierowcy lub jego samochodu. Skorzystaj z porównywarki Mubi, aby łatwo sprawdzić oferty poszczególnych firm – w ten sposób na pewno nie przegapisz najlepszej oferty dla siebie!


Materiał Partnera Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia dla Terytorialsów. Przygotowania do wsparcia działań straży granicznej!

W dniach od 22 do 26 listopada br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony# Terytorialnej w Toruniu realizowało kurs przygotowujący żołnierzy WOT do wsparcia straży granicznej w realizacji zadań w ochronie granicy państwowej. W kursie udział wzięło 19 Terytorialsów z różnych Brygad Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)