Dziś mamy 20 stycznia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

08 maja 2018

Lekcja o mediach. Uczniowie wyjechali do kina

fot. powierzone

fot. powierzone

26.04.2018r. uczniowie z SP Tur wzięli udział w wycieczce do Nakła nad Notecią.

Chętni uczniowie klas IV – VII w ramach akcji profilaktyczno – wychowawczej „TYDZIEŃ ZDROWIA I BEZPIECZEŃSTWA” zorganizowanej przez ZESPÓŁ PROFILAKTYKI mieli możliwość wzięcia udziału w lekcji o mediach, której głównym bohaterem był INTERNET. Organizatorem wycieczki była pani Małgorzata Badzińska, opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: pani Małgorzata Iwaniak, pani Edyta Klawińska oraz pani pedagog Katarzyna Krajewska.

Celem głównym wyjazdu była oprócz wyzwalania wielostronnej aktywności dzieci i kształtowania nawyków związanych z kulturalnym zachowaniem podczas wizyt w miejscach publicznych, przede wszystkim edukacja medialna i zdrowotna.
Uczniowie z zaciekawieniem poznawali rolę i zgłębiali tajniki mediów, w tym w szczególności właściwości przekazu internetowego w kategoriach prawda – kłamstwo. Dowiedzieli się, na czym polega selekcjonowanie informacji pozyskanych z Internetu czy identyfikowanie różnych wypowiedzi internetowych jako tekstów informacyjnych, publicystycznych i reklamowych. W trakcie zajęć poruszono także tematy związane z odróżnianiem informacji o faktach od opinii, netykietą, cyberprzemocą, youtuberami, hejterami.

Była to cenna lekcja wprowadzająca uczniów w świat wartości, wskazująca wzorce postępowania i budowania relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi.

Prowadzący zajęcia aktor w interesujący sposób nawiązywał do formowania poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób.

Można było nie tylko posłuchać, popatrzeć, ale i samemu aktywnie uczestniczyć w lekcji.

Kulminacyjnym punktem zajęć była projekcja filmu pt. „Labirynt”.

Wszyscy zadowoleni powróciliśmy do szkoły.

materiał: M. Badzińska/red.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Siłownia
Nowoczesne zabiegi laserowe
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)