Dziś mamy 20 stycznia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

10 maja 2018

Kapituła zdecydowała. Laureaci Medalu im. ks. Jana Kleina wybrani

W środę 9 maja w szubińskiej bibliotece odbyło się posiedzenie Kapituły Honorowego Medalu im. ks. Jana Kleina.

Po przedstawieniu kandydatur do medalu, w drodze głosowania jawnego, jednogłośnie wybrano laureatów: P. Jolantę Muzalewską za promowanie kultury muzycznej, założenie i prowadzenie przez kilkanaście lat zespołu muzycznego Ingenium, za wzbogacanie imprez i wydarzeń kulturalnych i patriotycznych w naszym mieście. Drugim laureatem jest P. Kazimierz Baszczyński, który otrzymał to wyróżnienie za działalność w harcerstwie, założenie i prowadzenie kina objazdowego, a w Szubinie kina Pelikan i tym samym popularyzowanie sztuki filmowej i wzbogacanie życia kulturalnego miasta. Uroczyste wręczenie medalu odbędzie się w trakcie Dni Szubina, 14 czerwca o 16:00 w czytelni głównej Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie.

Medal przyznawany od 2000r. najpierw przez Kujawsko Pałuckie Towarzystwo Kulturalne, a następnie przez Szubińskie Towarzystwo kulturalne, zaprojektował artysta plastyk śp. Henryk Wojtas.

Materiał: M. Rzeszowski

Oceń artykuł: 6 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (5)

  333, w dniu 10-05-2018 14:28:34 napisał:

  Bardzo dobry wybór. Gratuluje.

  odpowiedz

  • 1 (7)

  Wanda, w dniu 10-05-2018 20:42:37 napisał:

  Brawo. Jolce należy się jak nikomu innemu za tyle lat pracy z młodzieżą i prowadzenie jej muzyczną drogą. A liczne sukcesy młodzieży pokazują sens tej pracy.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Drobne naprawy
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Makijaż na każdą okazję
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)