Dziś mamy 24 maja 2018, czwartek, imieniny obchodzą:
10 maja 2018

Kapituła zdecydowała. Laureaci Medalu im. ks. Jana Kleina wybrani

W środę 9 maja w szubińskiej bibliotece odbyło się posiedzenie Kapituły Honorowego Medalu im. ks. Jana Kleina.

Po przedstawieniu kandydatur do medalu, w drodze głosowania jawnego, jednogłośnie wybrano laureatów: P. Jolantę Muzalewską za promowanie kultury muzycznej, założenie i prowadzenie przez kilkanaście lat zespołu muzycznego Ingenium, za wzbogacanie imprez i wydarzeń kulturalnych i patriotycznych w naszym mieście. Drugim laureatem jest P. Kazimierz Baszczyński, który otrzymał to wyróżnienie za działalność w harcerstwie, założenie i prowadzenie kina objazdowego, a w Szubinie kina Pelikan i tym samym popularyzowanie sztuki filmowej i wzbogacanie życia kulturalnego miasta. Uroczyste wręczenie medalu odbędzie się w trakcie Dni Szubina, 14 czerwca o 16:00 w czytelni głównej Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie.

Medal przyznawany od 2000r. najpierw przez Kujawsko Pałuckie Towarzystwo Kulturalne, a następnie przez Szubińskie Towarzystwo kulturalne, zaprojektował artysta plastyk śp. Henryk Wojtas.

Materiał: M. Rzeszowski

Oceń artykuł: 6 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (5)

  333, w dniu 10-05-2018 14:28:34 napisał:

  Bardzo dobry wybór. Gratuluje.

  odpowiedz

  • 1 (7)

  Wanda, w dniu 10-05-2018 20:42:37 napisał:

  Brawo. Jolce należy się jak nikomu innemu za tyle lat pracy z młodzieżą i prowadzenie jej muzyczną drogą. A liczne sukcesy młodzieży pokazują sens tej pracy.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
STOŁY I KRZESŁA
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Drukarka fiskalna Epson
2950PLN PROMOCJA 2 LATA GWARANCJIPLN
Deska elewacyjna
Meble łazienkowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)