Dziś mamy 28 listopada 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

15 października 2021

Kamila Czechowska ponownie dyrektorem Muzeum Ziemi Szubińskiej

fot. UM w Szubinie

fot. UM w Szubinie

13 października 2021r. w Urzędzie Miejskim w Szubinie miała# miejsce niecodzienna uroczystość. Pani Kamila Czechowska została ponownie powołana na stanowisko Dyrektora Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie. Powołanie na siedmioletnią kadencję, która rozpocznie się 17 października 2021 r, odebrała w dniu 13 października 2021 r. z rąk Burmistrza Szubina Mariusza Piotrkowskiego. Powołanie nastąpiło bez przeprowadzania konkursu po zasięgnięciu opinii Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 Koła w Szubinie im. księdza Ludwika Sołtysińskiego i Rady Muzeum oraz po podpisaniu umowy w sprawie warunków organizacyjno – finansowych działalności Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie.

Pani Kamila Czechowska jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy (kierunek: historia). Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie marketingu. W styczniu 2021 r. otrzymała tytuł doktora nauk humanistycznych. Pracę doktorską pt. „Działalność organizacji weteranów powstania wielkopolskiego w północno-wschodniej Wielkopolsce w latach 1920-1939 r.” obroniła na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Od 1 sierpnia 2002 r. jest zatrudniona na stanowisku Dyrektora Muzeum Ziemi Szubińskiej w Szubinie, w 2016 r. nadano jej stanowisko Kustosza. Wcześniej pracowała w wydawnictwie Pałuki jako dziennikarz i reporter. W swojej pracy podejmowała tematy związane z historią naszego regionu. Pani Kamila jest również autorką licznych publikacji, min. publikacji poświęconej historii miasta, książka nosi tytuł: „Szubin. Spacer z historią w tle”.

Za swoją pracę była wielokrotnie nagradzana. W 2007 r. uhonorowana została srebrnym, a w 2012 r. złotym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej przyznanym przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. W 2008 r. odznaką „Za Zasługi dla Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych”. W 2010 r. odznaką „Wierni Tradycji” przyznaną przez Zarząd Główny Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu. W 2011 r. Medalem Komisji Edukacji Narodowej. W 2013 r. otrzymała Nagrodę Marszałka Kujawsko-Pomorskiego za upowszechnianie wiedzy o powstaniu wielkopolskim 1918-1919. W 2013 Zarząd Główny Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 w Poznaniu, przyznał Pani Kamili Czechowskiej nagrodę honorową statuetkę „Dobosza Powstania Wielkopolskiego” . W 2018 r. Medal „Pro Patria” przyznał jej Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. W roku w 2019 r. otrzymała Odznakę Honorową „Zasłużony dla Polskiej Kultury”.

Serdecznie gratulujemy Pani Dyrektor Kamili Czechowskiej i życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy.

Materiał: Urząd Miejski w Szubinie 

Oceń artykuł: 5 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (5)

  Ula, w dniu 15-10-2021 08:22:28 napisał:

  Trudno

  odpowiedz

  • -2 (4)

  Krystyna, w dniu 15-10-2021 14:57:09 napisał:

  Gratuluję i życzę sukcesów na dalsze lata pracy.

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Zmiana jest o.k, w dniu 16-10-2021 08:36:01 napisał:

  Trzymanie sie tyle lat na jednym stanowisku było typowe dla innych czasów niż teraz. Uważam,ze wszedzie potrzebna jest zmiana.Tytyly i nagrody pokazuja,ze moze czas przejsc na pracę naukową.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Budowa hal
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Konstrukcje stalowe
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia dla Terytorialsów. Przygotowania do wsparcia działań straży granicznej!

W dniach od 22 do 26 listopada br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony# Terytorialnej w Toruniu realizowało kurs przygotowujący żołnierzy WOT do wsparcia straży granicznej w realizacji zadań w ochronie granicy państwowej. W kursie udział wzięło 19 Terytorialsów z różnych Brygad Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)