Dziś mamy 22 listopada 2019, piątek, imieniny obchodzą:

31 października 2019

Happening szubińskich licealistów. Skandowali hasła proekologiczne

„Ziemia nasza matka, tonie dziś w odpadkach”…. to i podobne hasła skandowali podczas „marszu dla ziemi” uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie.

Happening odbył się 29.10.19r. i jest jednym z kilku działań przeprowadzonych w ramach realizacji projektu „Młodzi dla środowiska”, dofinansowanego przez Powiat Nakielski. Młodzież maszerowała z transparentami przez centrum Szubina, skandując hasła proekologiczne i rozdając mieszkańcom płócienne woreczki na zakupy. Ta oraz inne akcje uczniów Wyspiańskiego, między innymi wykład, przeprowadzony przez doktorantkę z UMK w Toruniu, jak również nasadzenie drzewek przy jednej z szubińskich szkół, mają na celu uświadomienie zagrożeń dla środowiska oraz zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony przyrody.

materiał: A. Kasprzak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Pieczątki Colop
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Meble kuchenne - na zamówienie
Test amortyzatorów
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40 roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę, to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Zła pogoda opóźnia lot. Jakie prawa mają pasażerowie?

Niekorzystne zjawiska pogodowe, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, zakłócają # pracę lotnisk. Czasem utrudnienia trwają wiele godzin i prowadzą do poważnych opóźnień połączeń, a nawet ich odwoływania.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)