Dziś mamy 29 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 marca 2024

Przedświąteczne spotkanie KGW. Panie wzięły udział w tradycyjnych konkursach

fot. MM

fot. MM

20 marca w Szubińskim Domu Kultury odbyło się tradycyjne# Świąteczne Spotkanie Wielkanocne zorganizowane przez Stowarzyszenie Gminnej Rady Kobiet. Udział w nim wzięły przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Szubin oraz przedstawiciele lokalnych władz i instytucji.

Zgromadzonych gości przywitała przewodnicząca Gminnej Rady Kobiet w Szubinie Anna Wolender, która złożyła wszystkim także życzenia z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych. Do składania życzeń przyłączyli się również burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski, jego zastępczyni Wioletta Borys-Stachowiak, przewodnicząca szubińskiej rady miejskiej Anna Kijowska, dyrektor Szubińskiego Domu Kultury Alina Gordon, prezes Banku Spółdzielczego w Szubinie Piotr Żukowicz oraz były prezes Zbigniew Lorenc.

Na spotkanie wielkanocne składają się tradycyjnie trzy konkursy dla pań z Kół Gospodyń Wiejskich. Panie standardowo przygotowały stroiki, świąteczne potrawy oraz ciasta. Po skosztowaniu potraw, ciast, a także po przyjrzeniu się stroikom świątecznym – Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

Potrawy:

1. KGW Dąbrówka Słupska – Jajko na chrzanowej pierzynce

2. KGW Wąsosz – Sałatka wielkanocna na krakersie

3. KGW Królikowo – Pasztet wielkanocny z Żurawiną

Ciasto:

1. KGW Stary Jarużyn – Sernik świąteczny

2. KGW Ciężkowo – Leśny mech

3. KGW Szaradowo – Ciasto marchewkowe z glazurą

Stroiki:

1. KGW Pińsko

2. KGW Samoklęski Małe

3. KGW Samoklęski Duże

Wyróżnienia:

KGW Brzózki – Żurek wielkanocny (potrawa)

KGW Retkowo – Pijana śliwa (ciasto)

KGW Chomętowo – Stroik

KGW Kołaczkowo – Pasztet z kaczki

Oceń artykuł: 14 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Budowa hal
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Budowa magazynów
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
0

38. rocznica katastrofy w Czarnobylu. Konsekwencje zdrowotne i środowiskowe

W kwietniu 1986 r. całym światem wstrząsnęła wiadomość o awarii #w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej położonej na terenie ZSRS, ok. 100 km. na północ od Kijowa. W efekcie błędów operatorów przeprowadzających jeden z testów oraz wad konstrukcyjnych reaktora jądrowego 26 kwietnia 1986 r. o godzinie 1:23 doszło do dwóch wybuchów.

(czytaj więcej)
0

Zafałszowane oregano. W przyprawie często znajdują się obce rośliny

Aromatyczne oregano ma wielu amatorów na całym #świecie. Jest to bowiem nie tylko popularna przyprawa, np. do pizzy czy dań z pomidorów, lecz także ceniony surowiec leczniczy i kosmetyczny. Niestety, badania wskazują, że oferowane na rynku spożywczym oregano często jest w mniejszym lub większym stopniu zafałszowane!

(czytaj więcej)
0

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa Ratowniczego. Zasługują na uznanie

Pasja i wola działania zasługuje na uznanie! Dziś Międzynarodowy Dzień# Psa Ratowniczego.

(czytaj więcej)
0

Jak założyć łąkę kwietną? Otoczenie nabierze sielskiego charakteru

Kwietne łąki coraz częściej zastępują tradycyjne #trawniki. Składają się z barwnych, kwitnących roślin jednorocznych, bylin i traw. Dzięki nim otoczenie nabiera sielskiego charakteru, staje się odprężającym miejscem rekreacji, domem dla wielu pożytecznych zwierząt i istnym rajem dla zapylaczy! Zastąpienie trawnika kwietną łąką to oszczędność czasu i energii! Nie musimy jej regularnie kosić, nawozić i podlewać, aby cieszyć się jej urokiem przez cały sezon wegetacyjny.

(czytaj więcej)