Dziś mamy 23 stycznia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

31 lipca 2018

Obserwatorium to nie wszystko. W Niedźwiadach powstanie nowoczesne Centrum Astronomiczne

Prezentujemy wizualizacje opracowanej dokumentacji projektowej aranżacji i wyposażenia wnętrza # planowanego Centrum Astronomiczno, Kulturalno-Dydaktycznego w miejscowości Niedźwiady. Realizację planuje się na rok 2019. Obecnie w Niedźwiadach działa Obserwatorium, które powstało z inicjatywy Pałucko-Pomorskiego Stowarzyszenia Astronomiczno-Ekologicznego "Grupa Lokalna".

materiał: UM Szubin 

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (11)

  JS, w dniu 01-08-2018 08:02:17 napisał:

  Bardzo ciekawe miejsce, godne polecenia, nie trzeba daleko jechać, by profesjonalnie poobserwować niebo. Byłam z dziećmi - Polecam.,,, Ale trzeba się wcześniej zapowiedzieć...

  odpowiedz

  • -6 (16)

  Obserwatorium, czy drogi gminne?, w dniu 01-08-2018 12:35:37 napisał:

  Kolejne utopione miliony złotych przez burmistrza Michalaka. Ile osób z tej inwestycji skorzysta? Widzę te tłumy. Ile osób z naszej gminy skorzystało dotychczas z obserwatorium? czy faktycznie nie ma innych pilnych potrzeb inwestycyjnych w gminie? Tym razem środki topi się w środowisko polityczne związane z Michalakiem,. Z tej przyczyny ubędzie generalnych remontów dróg gminnych.

  odpowiedz

  • 5 (11)

  jacek S., w dniu 01-08-2018 18:53:47 napisał:

  a ty dlaczego tak kłamiesz, z pisu jesteś ? Z tego co kiedyś przeczytałem, wynika, że finansowanie tej inwestycji będzie z funduszy zewnętrznych , z puli która w żaden sposób nie może być wykorzystana na budowę dróg. Gmina wniesie tylko niewielki wkład własny. Świadomie i z premedytacją wprowadzasz ludzi w błąd, czy z niewiedzy? Myślisz że , i tutaj zacytuję klasyka, ciemny lud wszystko kupi ?Ze szkoły w której kiedyś pracowałem, przez wiele lat jeździły wycieczki do obserwatorium nawet kilka razy w ciągu roku, młodzież wracała zawsze zachwycona. Widzę że drogi i pomoc najuboższym to najlepsza wymówka żeby nie zrobić nic pożytecznego, czegoś dla ludzi myślących i mających inne horyzonty niż się tylko napić. Człowieku, gdzie ty tu widzisz politykę, z tego co już dawno słyszałem, to już za poprzedników powstał plan i projekt remontu tego starego budynku. Tak patrzę na tą naszą gminę, to wygląda na to, że to jedyne miejsce którym można się pochwalić. Idąc twoim tokiem rozumowania, a raczej dezinformacji to należy zamknąć bibliotekę, dom kultury, Szubiniankę itp.- bo przecież można by te pieniądze przeznaczyć na drogi.

  odpowiedz

  • 4 (10)

  Szubiniak, w dniu 01-08-2018 22:11:04 napisał:

  Jestem za, to dobry pomysł na promocję gminę. Szubin to nie tylko osiedle leśne z "wielkimi" problemami.

  odpowiedz

  • -3 (9)

  osioł pałucki, w dniu 01-08-2018 23:18:42 napisał:

  A ja proponuję wybudować jeszcze kosmodrom, zakupić prom kosmiczny i wysłać naszych włodarzy w kosmos. I to dopiero będzie się czym pochwalić. A propo zarzucania komuś kłamstwa czy mówienia prawdy - z budżetu na 2018 rok, który znajduję się na szubińskim bip-ie - jak dzik, przepraszam jak byk stoi, że Centrum Astronomiczne w całości finansuje gmina w kwocie 1 600 000, przy czym 1 400 000 pochodzi z kredytu. An koniec to mawiał klasyk od spraw kosmosu - Albert Einstein - "Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej."

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Jadalnia / pokój dzienny
Zabiegi odmładzające
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Remonty mieszkań
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)