Dziś mamy 16 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

22 stycznia 2022

Finał trafionych ferii. Poziom uczestników okazał się bardzo wysoki

fot. powierzone

fot. powierzone

Dzień piąty, dzień indywidualnych zmagań każdego z uczestników. Liczył się każdy mały punkt, każda # czynność która może przyczynić się do zwycięstwa podczas tych tygodniowych zmagań.

Jak co dzień zbiórka w Sali "W"’ godz.10.00 czekamy przysłowiowe „15minut” na pozostałych uczestników, dziś jest nas 23, nie wszyscy mogli dziś być z różnych względów. Kadeci jak każdego dnia gotowi do pomocy czekają aż uczestnicy ustawią się w kolumnie dwójkowej, przemarsz korytarzami do sali głównej którą na czas ferii stała się szkolna stołówka. Krótkie objaśnienie dzisiejszych zmagań i tego co dziś wszystkich czeka. Chwilę przerwy przed zmaganiami wypełnia pan por. Budnik z Wojskowej Komendy Uzupełnień Bydgoszcz przedstawia cały zarys tego czym WKU się zajmuje jaki ma to cel, opowiada o założeniach i możliwościach bycia żołnierzem, lecz najwięcej możemy dowiedzieć  na stoisku WKU BYDGOSZCZ wiedza i materiały jakie zostały przedstawione przez  pana por. Budnika pozwalają dokładnie wytłumaczyć i wyjaśnić wszelkie pytania i wątpliwości, którymi uczestnicy zasypują w trakcie rozmów. Dodatkową motywacja dla wszystkich jest  obecność przedstawiciela WKU Bydgoszcz, aby pokazać się z jak najlepszej strony, zarówno uczestnicy jak i kadeci starali wypaść jak najlepiej przed dzisiejszym gościem. Dzisiejszy dzień był pełen niespodzianek dla wszystkich zarówno pod względem wyników i tego kto wygrał zmagania Trafionych Ferii, kto chodź trochę  przez pięć dni słuchał i uczestniczył w konkurencjach i treningach mógł dziś być trochę spokojniejszy o swoje wyniki.

Brajan  Księżniakiewicz został zwycięzcą Trafionych Ferii w kategorii NAJLEPSZY STRZELEC i uzyskał -125pkt.
2. Mikołaj Wrzesiński -124 pkt
3. Adam Kowalski       -119 pkt
4. Oliwier Kończal        -115 pkt
5. Julia Piasecka           -115 pkt
6. Marek Jaśkowiak     -107 pkt
7. Ola Maras                  -105 pkt
8. Weronika Kędzierska -102 pkt
9. Kiliana Tomczyk             -101 pkt
10. Julia Maras                -101 pkt
Tak przedstawia się pierwsza dziesiątka. Pozostałe miejsca zajęli: Agata Kaizer ,Paweł Zieliński, Hubert Ziętek, Igor Tomczyk , Bartek Teske, Szymon Ośka, Jakub Kozdęba, Mateusz Martek, Zuzanna Lizak, Adrian Milski, Krystian Niedbalski

Klasyfikacja drużynowa względu na wyrównaną walkę i zebranie wszelkich punktów dodatnich jaki ujemnych przedstawia się następująco:
1. Miejsce drużyna w składzie:
Agata Kaizer
Weronika Kędzierska
Marek Jaśkowiak
Adrian Milski

2. Miejsce drużyna w składzie:
Julia Piasecka
Paweł Zieliński
Oliwier Kończal
Mikołaj Wrzesiński
 
3. Miejsce drużyna w składzie:
Igor Tomczyk
Bartek Teske
Braian Księżniakiewicz
Szymon Ośka

4. Miejsce drużyna w składzie:
Julia Maras
Adam Kowalski
Aleksandra Maras
Mateusz Martek

 Wspomnieć należy także o Tadku Budniku, który gościł na Trafionych Feriach gdyby uczestniczył od samego początku miałby spore szanse na wygranie zmagań – w kategorii najlepszy strzelec. Dziś jego wynik w całości konkurencji jakie były przeprowadzone był najwyższy i uzyskał 140 pkt.  Oczywiście został w tym dniu nagrodzony upominkami i gromkimi brawami, lecz kto został najlepszym strzelcem zaważył wynik z wszystkich pięciu dni zmagań.

Jedną z konkurencji, która wywoływała wiele emocji było rozkładanie i składanie karabinu szkoleniowego na czas. Dzisiaj najlepsze czasy uzyskali Adam Kowalski 17s i Adrian Milski także 17s. Rozstrzygnięcie kwestii kto jest najlepszy nastąpiło na sam koniec. Wszyscy jednogłośnie byli za rozstrzygnięciem tej konkurencji pod słowną presją wszystkich uczestników Trafionych Ferii. Dużą siłą charakteru i nie uleganiu presji otoczenia podczas wykonywania zadania wykazał się Adrian Milski, który czasem  19,3 s  pokonał swojego rywala Adama Kowalskiego. Adam z uśmiechem na twarzy dzielnie walczył, lecz niestety w ferworze walki i podczas presji uczestników jeden z elementów broni spadł na podłogę i tym samym stracił możliwość na wygraną.
W ramach pierwszej pomocy ósmoklasiści prezentowali wszystkie umiejętności, które nabyli podczas trwania zajęć i byli za nie oceniani. Poziom okazał się bardzo wysoki. Dziesięcioro uczestników zostało nagrodzonych za swoje umiejętności ratownicze, gdyż uzyskali 19 lub 20 punktów na 20 możliwych. Wszyscy ósmoklasiści, którzy ćwiczyli z nami pierwszą pomoc wykazali się dużym zaangażowaniem w nabywaniu nowych umiejętności. Liczymy na to, że zechcą w naszej szkole kształcić kolejne umiejętności ratownicze.

Słodki poczęstunek w postaci ciepłego placka uwieńczył dzień, zabawa i wrażenia uczestników jakie zauważyliśmy mogą prowadzić do stwierdzenia, że wszyscy naprawdę bawili się znakomicie, nawiązane nowe znajomości zdobyte doświadczenie podczas zajęć zapewne przyczynią się do miłego wspominania i oczekiwania na dalsze tego typu spotkania. Podziękować należy wszystkim kadetom OPW i klas wojskowych, bez ich pomocy i zaangażowania trudno byłoby zorganizować Trafione Ferie. Kadeci wykazali się w 100% podczas tych dni spędzonych wraz z uczestnikami Trafionych Ferii. Obowiązki i zadania jakie wykonywali pozwoliły na bezpieczne przeprowadzanie konkurencji i nie jednokrotnie swoją wiedzą i umiejętnościami pomagali tym którzy troszeczkę mieli kłopotów z wykonaniem zadań.  Za zaangażowanie i gotowość świadczenia pomocy dziękują: Alicja Jaśkowiak, Izabella Bodnar, Piotr Jamróg i ks. Krzysztof Barczyński. Dziękujemy za wsparcie przedsięwzięcia:
- mjr r. Witoldowi Błasiakowi – za przeprowadzenie dwudniowych zajęć z zakresu łączności i za wprowadzenie w świat tworzenia kolekcji bez nakładów finansowych,
- Wojskowej Komendzie Uzupełnień – za reprezentowanie instytucji podczas piątego dnia Trafionych Ferii,
- Powiatowi Nakielskiemu za materiały promocyjne i gadżety,
- 8 Kujawso-Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej materiałami i ulotkami.
Kadeci, którzy zabezpieczali zajęcia: Klasa III TB Dominika Hejnicka, Anna Pęczek, Tobiasz Nowicki,  Klasa II OPW Sara Sistterlee, Klasa I OPW Marta Witkowska, Oliwia Janowska, Hubert Gwit, Kamil Napierała, Wiktor Dominiak.
Zapraszamy na następne TRAFIONE FERIE – sezon 2023.

materiał: Alicja Jaśkowiak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

W restauracji za przyjęcie komunijne zapłacimy od 120 do 400 zł od osoby

Pierwsza komunia to niezwykły moment w# życiu katolickich rodzin. Niemniej zorganizowanie przyjęcia komunijnego może być nieco stresujące. Aby móc w pełni cieszyć się tym dniem, warto wcześniej zaplanować szczegóły przyjęcia i ceremonii. Nie musisz organizować drogiej imprezy w restauracji, aby świętowanie komunii Twojego dziecka okazało się sukcesem. Warto jednak poświęcić trochę czasu, aby zadbać o wszystkie szczegóły.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)
0

Niezapomniany grill bez mięsa. Postaw na serowe przekąski i warzywa!

Majówka to niepisana data graniczna rozpoczynająca sezon grillowy. Wielu z nas# z radością na to czekało. Posiłek na łonie przyrody jest doskonałą okazją do spotkań towarzyskich czy rodzinnych. Niektórzy jednak tracą zapał, na myśl o ciężkostrawnych potrawach. A przecież grillowanie nie musi opierać się wyłącznie na mięsie. Tak naprawdę to łatwy i szybki sposób na dodanie smaku prostym i zdrowym warzywom czy zaserwowanie produktu w innej niż zwykle postaci. Poniższe wskazówki pomogą Ci przygotować ucztę zarówno dla Twoich wege znajomych, jak i dla tych, którzy chcą ograniczyć ilość mięsa w swojej diecie lub oprócz niego chętnie wypróbują nowe, ciekawe smaki. Bezmięsne grillowanie wciąż dla wielu brzmi jak oksymoron. Jeśli jesteś przyzwyczajony do steków i hamburgerów, być może będziesz musiał wykazać się kreatywnością, jeśli chodzi o to, co i jak grillować jako wegetarianin, weganin lub jako gospodarz, który zaprasza na grilla wegetarian lub wegan. Niemniej przygotowanie serowych przekąsek czy grillowanych warzyw może się okazać niezwykle ciekawą przygodą kulinarną. I kto wie – być może nowe smaki pokochają nawet najbardziej zagorzali mięsożercy.

(czytaj więcej)