Dziś mamy 17 stycznia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

04 listopada 2019

Europejskie programowanie. Promyczki realizowały projekt

fot. Jolanta Storzyńska/Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

fot. Jolanta Storzyńska/Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Promyczki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie w przeciągu # dwóch tygodni, podjęły tematykę europejskiego Code Week 2019 i realizację 10 zadań z nagrodą gwarantowaną Puzzli AR z Uczymy Dzieci Programować.

Dzieci do podjęcia zadań zachęciły oddział przedszkolny ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie, seniorów z programu Aktywni Razem, uczniów ze Szkoły Specjalnej oraz rodziców.

Wszyscy byli mocno zaangażowani w programowanie i kodowanie zarówno samodzielnie jak i w zespołach. Maluszki dzieliły się swoimi doświadczeniami w zakresie odczytywania współrzędnych na macie edukacyjnej, programowania drogi dla ozobotów z użyciem sekwencji kolorów i odczytywaniem tablicy kodów, używaniu puzzli AR oraz układaniu puzzli z gotowymi kodami dla ozobotów, ożywianiu kartki z kodem Quiver, układaniu według schematu graficznego kolorowych kubeczków z zastosowaniem sekwencji komend i określaniem kierunków również z warunkiem.

Celem wyzwania codeweek.eu było upowszechnianie kodowania, pokazanie, że kodowanie nie jest trudne, a realizacja aktywności związanych z kodowaniem nie wymaga dostępu do stacjonarnego sprzętu komputerowego.

Dzieci podczas zadań rozwijały logiczne, algorytmiczne myślenie, umiejętność pracy w zespołach oraz przede wszystkim uczyły się przez zabawę. Podjęta kolejny raz europejska inicjatywa Code Week stała się powszechnym zamierzeniem i umożliwiła udział i zwycięstwo podczas ogłoszonego konkursu przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK” „1000 pierwszych inicjatyw zgłoszonych do Codeeek2019”.

Zarejestrowane wydarzenie stało się jednym z pierwszych inicjatyw wspierających CodeWeek2019. Tegoroczna liczba wszystkich zgłoszonych inicjatyw w Polsce w ramach Europejskiego Tygodnia kodowania zapewniła w europejskim wyścigu drugie miejsce.

Promyczki czują się szczególnie wyróżnione, gdyż przyczyniły się do utworzenia 15 wydarzeń i zarejestrowaniu ich na mapie świata na stronie codeweek.eu. Zarówno nasza placówka jak i każdy mały Promyczek otrzymał Certyfikat CodeWeek2019 oraz dyplom udziału w wyzwaniu Uczymy Dzieci Programować.

Nasze miasto Szubin z małymi cztero-pięciolatkami z daltońskiego przedszkola, osiągnęło swój cel, aby w ciekawy, kreatywny sposób promować umiejętności cyfrowe w Europie i rozpowszechniać nowoczesną technologię w naszym środowisku.

materiał: Jolanta Storzyńska/Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Zimowe comfort food. Przepis na zapiekankę z ziemniaków ze szpinakiem, kiełbasą i ziołami

Zastanawiasz się jak poprawić sobie nastrój w krótkie zimowe dni? Przygotuj swoją # ulubioną potrawę – comfort food, która sprawi, że poczujesz się błogo i beztrosko.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)