Dziś mamy 7 sierpnia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

04 listopada 2019

Europejskie programowanie. Promyczki realizowały projekt

fot. Jolanta Storzyńska/Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

fot. Jolanta Storzyńska/Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Promyczki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie w przeciągu # dwóch tygodni, podjęły tematykę europejskiego Code Week 2019 i realizację 10 zadań z nagrodą gwarantowaną Puzzli AR z Uczymy Dzieci Programować.

Dzieci do podjęcia zadań zachęciły oddział przedszkolny ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie, seniorów z programu Aktywni Razem, uczniów ze Szkoły Specjalnej oraz rodziców.

Wszyscy byli mocno zaangażowani w programowanie i kodowanie zarówno samodzielnie jak i w zespołach. Maluszki dzieliły się swoimi doświadczeniami w zakresie odczytywania współrzędnych na macie edukacyjnej, programowania drogi dla ozobotów z użyciem sekwencji kolorów i odczytywaniem tablicy kodów, używaniu puzzli AR oraz układaniu puzzli z gotowymi kodami dla ozobotów, ożywianiu kartki z kodem Quiver, układaniu według schematu graficznego kolorowych kubeczków z zastosowaniem sekwencji komend i określaniem kierunków również z warunkiem.

Celem wyzwania codeweek.eu było upowszechnianie kodowania, pokazanie, że kodowanie nie jest trudne, a realizacja aktywności związanych z kodowaniem nie wymaga dostępu do stacjonarnego sprzętu komputerowego.

Dzieci podczas zadań rozwijały logiczne, algorytmiczne myślenie, umiejętność pracy w zespołach oraz przede wszystkim uczyły się przez zabawę. Podjęta kolejny raz europejska inicjatywa Code Week stała się powszechnym zamierzeniem i umożliwiła udział i zwycięstwo podczas ogłoszonego konkursu przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK” „1000 pierwszych inicjatyw zgłoszonych do Codeeek2019”.

Zarejestrowane wydarzenie stało się jednym z pierwszych inicjatyw wspierających CodeWeek2019. Tegoroczna liczba wszystkich zgłoszonych inicjatyw w Polsce w ramach Europejskiego Tygodnia kodowania zapewniła w europejskim wyścigu drugie miejsce.

Promyczki czują się szczególnie wyróżnione, gdyż przyczyniły się do utworzenia 15 wydarzeń i zarejestrowaniu ich na mapie świata na stronie codeweek.eu. Zarówno nasza placówka jak i każdy mały Promyczek otrzymał Certyfikat CodeWeek2019 oraz dyplom udziału w wyzwaniu Uczymy Dzieci Programować.

Nasze miasto Szubin z małymi cztero-pięciolatkami z daltońskiego przedszkola, osiągnęło swój cel, aby w ciekawy, kreatywny sposób promować umiejętności cyfrowe w Europie i rozpowszechniać nowoczesną technologię w naszym środowisku.

materiał: Jolanta Storzyńska/Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 10 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)