Dziś mamy 30 listopada 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

29 sierpnia 2022

Dzień Straży Gminnej. Dziękujemy za Waszą codzienną służbę

Dzisiaj swoje święto obchodzą pracownicy i# funkcjonariusze straży gminnej i miejskiej.

Dzień Straży Gminnej został ustanowiony w rocznicę uchwalenia ustawy z 1997 roku. Regulowała ona zasady działania i funkcjonowania straży gminnej. Jest to doskonały moment, aby podziękować za codzienną służbę strażników. Funkcjonariusze straży miejskiej i gminnej dbają o porządek publiczny i bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców. Zajmują się też m.in. zabezpieczaniem miejsc różnego rodzaju wydarzeń. Straż miejska zabezpiecza też miejsca przestępstw, katastrof do momentu przybycia właściwych służb. 

Z tej okazji w imieniu całej redakcji składamy najlepsze życzenia pomyślności. Dziękujemy za Waszą codzienną pracę. Życzymy również samych sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

Oceń artykuł: 31 27

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (22) Zgłoś naruszenie zasad

  • 7 (17)

  dziadek, w dniu 29-08-2022 18:15:26 napisał:

  Straż Miejska powinna działać tylko w dużych, wojewódzkich miastach a nie w małych dziurach, gdzie pewnie sami nie wiedzą za co biorą kasę i to pewnie nie małą!

  odpowiedz

  • -1 (13)

  Kinonowicz, w dniu 29-08-2022 20:22:28 napisał:

  I ta straż miejska, wiejską, gminną wy..

  odpowiedz

  • 3 (17)

  Meduza, w dniu 29-08-2022 20:33:55 napisał:

  Ta straż jest potrzebna jak psu piąta noga.

  odpowiedz

  • -1 (19)

  Donald, w dniu 29-08-2022 20:37:49 napisał:

  Zlikwidować te formacje i zwiększyć ilość policjantów są bardziej pożyteczni ludzie przejżyjvie na oczy ile waszych pieniędzy się marnuje na tych biorców pieniędzy marnowanie paliwa i utrzymywanie biur

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -5 (19)

  he, w dniu 29-08-2022 20:46:40 napisał:

  Przepisy mówią jasno ,ludzie powinni przechodzić prze ulicę korzystając wyłącznie z pasów .W Nakle na dzikim parkingu na ul. Bydgoskiej tak się nie dzieje .Wyjadający z zaparkowanych samochodów nie idą na chodnik po stronie parkingu i aby przejść dalej po pasach ,tylko przechodzą innym pod pojazdy które są w ruchu .Rozumiem, że to jest Nakło ,- miasto bez zasad .Prośba do włodarzy ,zlikwidujcie ten parking ,aby nie doszło do wypadku .To właśnie tam, cały dzień i noc powinien stać strażnik miejski i zwracać uwagę na bezpieczeństwo ,wszak potencjał mają duży .

  odpowiedz

  • 3 (13)

  Kierowca , w dniu 29-08-2022 21:04:04 napisał:

  Do he taki znawca jesteś ,a wiedza zerowa pieszy ma prawo przechodzi nie tylko na pasach tzn zebra . Ale na ulicy na której jest odległość między skrzyżowaniem 100 m można przejść ale jest jedną zasada , nie ma pierwszeństwa jak na przejściu dla pieszych . To uczą w przedszkolu .

  odpowiedz

  • 6 (22)

  Miki , w dniu 29-08-2022 21:51:24 napisał:

  W powiecie nakielskim pracuje ponad 150 policjantów. Pytam się gdzie oni są? A wy jeszcze chcielibyście zlikwidować straż miejska aby zasilić tę roszczeniową populację , Straż miejska jest bardziej zaangażowana w sprawy samorządu niż policja i nie jest politycznie sterowana. Dla równowagi poglądów, w powiecie nakielskim w trzech gminach zatrudnionych jest 17 strażników miejskich - gminnych którzy załatwiają 70 % interwencji porządkowych. Więc kto jest bardziej [pożyteczny Donaldzie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (9)

  Jj, w dniu 29-08-2022 23:44:44 napisał:

  Tylko mogliby przejść pod państwo, emerytury i te sprawy, bo tak nie mają z tego nic a muszą robić jeszcze więcej niż policja

  odpowiedz

  • 4 (10)

  Monika, w dniu 30-08-2022 00:37:53 napisał:

  Zdecydowanie wolę zwrócić się o pomoc do Straży Miejskiej niż do Policji, przynajmiej wiem że zainterweniują a nie jak Policja tylko przyjmą zgloszenie. Ich przynajmniej widać na mieście, bo jakoś o widoku policjanta a już pieszo w parku to można tylko sobie wyobrazić.

  odpowiedz

  • -1 (3)

  On, w dniu 30-08-2022 06:42:56 napisał:

  To teraz czapki otrzymują kwiaty czy jeszcze jest to coś

  odpowiedz

  • 6 (8)

  Krzysztof , w dniu 30-08-2022 08:55:29 napisał:

  Tez z własnego doświadczenia mogę potwierdzić ten fakt ze straż miejska jest zawsze pierwsza przy interwencjach , policja tak naprawdę czyści sobie nimi ręce i ogół prac zrzuca na ich barki. Jestem mieszkancem Mroczy i wielkokrotnie dzwoniąc na policje w jakiejs nagłej sprawie nie mieli czasu by przyjechać i wysyłali na miejsce straż miejska. Choć jesteśmy małym miastem bo zaledwie 5 tys to z ręka na sercu mogę potwierdzić ze cała brudna robotę odnosnie pijaństwa , wywózki bezdomnych zwierząt czy interwencji dotyczących zaśmiecania wypalania smieci w ogniskach , wylewania ścieków na posesje , kłótni sąsiedzkich itp orazi utrzymywania porządku w gminie wykonuje straż miejska , dodam jeszcze ze gdyby nie oni chodniki w Mroczy zima byłyby oblodzone bo rzadko u nas się zdarza ze właściciele posesji prywatnych odśnieżają przed własnym domem. A to wszystko za śmieszne pieniądze które zarabiają. Jeśli komuś tak łatwo oceniać i mówić ze to banda nierobów to prosze się zamienic i robić to co oni wtedy pogadamy.. Dziejuje za uwagę i wszystkiego dobrego dla Strażników z Mroczy

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -3 (11)

  Tylko rodzina się cieszy, w dniu 30-08-2022 13:18:31 napisał:

  Ponad milion z budżetu na tych darmozjadów płacimy, to są kolosalne pięniądze w porównaniu z efektem ich działań.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (4)

  Antoni, w dniu 30-08-2022 13:22:51 napisał:

  Dlaczego prawie wszystkie informacje które wychodzą z UMiG Mrocza pisane przez Panią Ewelinę Musiał nie wolno wyrażać opini czyżby czegoś się boicie wsłuchać głosy społeczeństwa niektóre są pisane przez troli ale większość głosów by wam pomogła w sprawowaniu władzy w Gminie pozdrawiam

  odpowiedz

  • 2 (6)

  Nie mam rodziny , w dniu 30-08-2022 13:33:36 napisał:

  A utrzymanie ciebie ile kosztuje twojego pracodawcę? No tak ty masz płacone z budżetu państwa więc nikt tych milionów nie liczy, bo państwowe to niczyje. Tyle wiedz, że państwowe pieniądze to też między innymi moje pieniądze. Tak więc zamilcz darmozjadzie

  odpowiedz

  • 3 (7)

  Sygnalista, w dniu 30-08-2022 17:55:07 napisał:

  Mi najbardziej podoba się "Psi patrol" 100% skuteczności.Szkoda,że inne patrole nie osiągają takich wyników w służbie.

  odpowiedz

  • -4 (6)

  :D, w dniu 31-08-2022 09:55:32 napisał:

  Taaaa dobre 10 lat temu na skrzyżowaniu ulic Strażacka i Dąbrowskiego była kolizja i stał jeden pachołek ze straży miejskiej. Jechałem od strony rynku. Ten stał do mnie bokiem a przodem patrzył w ulicę Strażacką i machał bez opamiętania w dziwny nieprzepisowy sposób tarczą (lizakiem) Tak więc jeśli osoba kierująca ruchem stoi do mnie bokiem to znak dla mnie bym przejechał. Zdążyłem na tyle wyhamować żeby nie wpaść w ciągnik siodłowy... niestety moje nadkole nieznacznie ucierpiało. Na domiar wszystkiego ten śmieszny cyborg wiśnia zaczął coś sapać dostał parę jobów i mordę zamknął. Niech mi ktoś powie, że oni są potrzebni jak postawy nie znają.... później jeszcze stał się komendantem sm xD proponuje redakcji iść z kamerą z zaskoczenia i poprosić by przedstawił swoją wiedzę o kierowaniu ruchem. Zagotuje się i zemdleje ze stresu. Żenada

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Obserwator, w dniu 31-08-2022 13:31:51 napisał:

  Ten pachołek stał na skrzyżowaniu ponad 20 lat temu i już się odstała komendantem sm:) bo mu stan psychiatryczny nie pozwalał.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Metryczka dziecka A4
20PLN
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Budowa hal
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)