Dziś mamy 5 lipca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

29 stycznia 2020

Dzielnicowy w szubińskich przedszkolach. Bezpieczeństwo w czasie ferii

fot. powierzone

fot. powierzone

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Szubinie, mł. asp. Damian Ziółkowski odwiedził dzieci w Przedszkolu# nr 3 oraz Niepublicznym Przedszkolu ,,Słoneczko” w Szubinie. Policjant rozmawiał z maluchami o bezpieczeństwie w czasie ferii.

Wiele różnych tematów dotyczących bezpieczeństwa w trakcie ferii omówił podczas spotkań z maluchami w Przedszkolu nr 3 oraz Niepublicznym Przedszkolu "Słoneczko" w Szubinie dzielnicowy z miejscowego komisariatu, mł. asp. Damian Ziółkowski.

Mundurowy opowiadał dzieciom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Mowa była o prawidłowym przekraczaniu jezdni, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza oraz o zachowaniu w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Nie zabrakło także informacji na temat tego, co oznaczają ustawione przy niektórych przejściach dla pieszych światła i jak piesi oraz kierowcy muszą się zachować po ich włączeniu.

Dzielnicowy przypomniał maluchom o stosowaniu fotelików ochronnych i zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Zachęcał przedszkolaków do noszenia elementów odblaskowych szczególnie teraz, kiedy szare dni szybko przechodzą w ciemne noce.

Funkcjonariusz omówił zasady bezpieczeństwa w trakcie zabaw na śniegu, podczas jazdy na nartach, sankach i łyżwach – w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej  pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od dzielnicowego odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Szubina.


materiał: mł. asp. Zofia Wrzeszcz p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Oczyszczanie twarzy
Makijaż na każdą okazję
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Wagi sklepowe
699PLN 500PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)