Dziś mamy 18 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

04 września 2018

Dzieci uczestniczyły w zajęciach adaptacyjnych. Było wesoło

foto: powierzone

foto: powierzone

W dniach 27-31 sierpnia w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Szubinie odbyły #się ,,Zajęcia Adaptacyjne’’. Miały one na celu poznanie nowego środowiska przez dzieci, poznanie nauczycieli i rówieśników, rozpoznanie terenu, sal przedszkolnych.

W czasie zajęć dzieci uczyły się współpracy w grupie, akceptacji innych, samodzielności, radości tworzenia, zasad panujących w przedszkolu. W pierwszym dniu odbyło się spotkanie z dyrektorem przedszkola panią Lidią Zielińską. Rodzice i dzieci mieli możliwość zwiedzić przedszkole, poznać bliżej ofertę przedszkola oraz zobaczyć jak wygląda tydzień w przedszkolu. Zajęcia odbywały się w godzinach dopołudniowych i popołudniowych. Przyszłym przedszkolakom bardzo się podobały zabawy sensoryczne, zajęcia z tablicą multimedialną, zabawy plastyczne.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z magicznym dywanem  Fun Floor rozwijające motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową i spostrzegawczość. Kolejną atrakcją były zabawy z chustą animacyjną według Klanzy budujące stosunki społeczne i osobowe, rozwijające koordynację przy muzyce. Podczas zabaw sensorycznych dzieci pobudzały zmysł wzroku, propriocepcji czy zmysł dotyku poprzez manipulację różnymi masami oraz wykorzystanie dysków sensorycznych. Najmłodsi przedszkolacy bardzo chętnie uczestniczyli w „Dniach adaptacyjnych” nie mogąc już się doczekać rozpoczęcia roku szkolnego.                                        

materiał: PS nr 3 Szubin

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Czytniki kodów kreskowych
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Zabiegi dla panów
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Pokój dzienny/ jadalnia
Meble kuchenne
Produkty instax
od 37,90PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)