Dziś mamy 8 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

26 listopada 2015

Dopalacze kradną życie

fot. DL

fot. DL

Dopalacze jako „nowe narkotyki”, które kradną życie młodym ludziom, były #tematem debaty społecznej zorganizowanej przez policjantów z komendy powiatowej w Nakle. W przedsięwzięciu udział wzięła młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wraz z opiekunami.

W środę (25.11) w Nakielskim Ośrodku Kultury policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią zorganizowali debatę społeczną dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych poświęconą tematyce dopalaczy.

Do udziału w debacie zaproszeni zostali.: P. Ilona Świstowska - p.o. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nakle, P. Robert Rejniak – Prezes Oddziału Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Bydgoszczy, P. Piotr Rugowski – Pełnomocnik burmistrza Nakła ds. profilaktyki uzależnień oraz przedstawicielki bydgoskiego kuratorium oświaty. Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy reprezentowała asp. szt. Paulina Malinowska, specjalista Wydziału Komunikacji Społecznej.

Zanim debata się rozpoczęła kierownictwo nakielskiej komendy podziękowało dyrektorowi, nauczycielce oraz uczniom I LO w Szubinie za postawę jaką wykazali się będąc świadkami wypadku drogowego zaistniałego w okolicy szkoły.

Debata rozpoczęła się od przedstawienia krótkiej prezentacji na temat danych statystycznych dotyczących przestępczości narkotykowej w powiecie nakielskim, dopalaczy oraz działań profilaktycznych podejmowanych przez policjantów. Zagadnienia te przedstawił sierż. szt. Marcin Górak z zespołu ds. prewencji kryminalnej.

Następnie głos zabrał Prezes Oddziału Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Bydgoszczy Pan Robert Rejniak, który w bardzo przystępny i obrazowy sposób opowiadał młodzieży czym są dopalacze, jakie są zagrożenia związane z ich zażywaniem oraz jakie działania podjąć, by nie wpaść w pułapkę uzależnień.

Wystąpienia powyższe przeplecione były filmami nakręconymi przez uczniów z ZSO w Kcyni oraz I LO w Nakle na konkurs profilaktyczny dotyczący uzależnień.

Po tej części rozpoczęła się debata na temat dopalaczy. W gronie eksperckim, które odpowiadało na pytania młodzieży zasiadły przedstawicielki nakielskiej stacji sanitarno – epidemiologicznej,
przedstawicielka kuratorium oświaty, przedstawiciele policji oraz instytucji zajmujących się profilaktyką uzależnień oraz pracą z osobami uzależnionymi.

Młodzież pytała ekspertów między innymi o to czym różnią się dopalacze od narkotyków, jak dopalacze wpływają na organizm człowieka, jak kuratorium wspiera placówki oświatowe w realizacji działań profilaktycznych, jakie są dane statystyczne dotyczące zażywania dopalaczy na terenie powiatu nakielskiego i inne.

W debacie udział wzięło około 230 osób.

materiał: sierż. szt. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 86 57

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Budowa hal
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Rejestracja BDO
500PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
0

Miej oko na kleszcze. Przestrzegaj podstawowych zasad

Choroby odkleszczowe to jedno z największych naturalnych zagrożeń#, które występuje w naszym klimacie.

(czytaj więcej)
0

Dziedzictwo cysterskie w Łeknie. Wyjątkowe w skali europejskiej

Międzynarodowy projekt „Cisterscapes – cysterskie krajobrazy łączące Europę” otrzymał# tytuł Znaku Dziedzictwa Europejskiego (European Heritage Label). Wśród 18 ośrodków cysterskich, które biorą udział w projekcie, jest krajobraz klasztoru łekneńsko-wągrowieckiego. Gmina i Miasto Wągrowiec, otrzymując Znak Dziedzictwa Europejskiego, dołączyły do grona 66 miejsc w Europie uhonorowanych Znakiem Dziedzictwa Europejskiego.

(czytaj więcej)
0

Miejsca otoczone czcią. Umieszczono pamiątkową talblicę

13 lat temu dzięki projektowi dofinansowanemu z# Powiatu Nakielskiego i zaangażowaniu mieszkańców Brzózek udało się przeprowadzić rewitalizację starego cmentarza ewangelickiego znajdującego się w naszej miejscowości.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenie dla owadów zapylających. Większa liczba działań kontrolnych

Pszczoła miodna oraz inne owady zapylające są niezwykle ważną #częścią ekosystemu oraz jednym z ważniejszych czynników plonotwórczych w produkcji roślinnej.

(czytaj więcej)