Dziś mamy 24 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 stycznia 2020

Dofinansowanie kształcenia nauczycieli. Gmina zapłaci ponad 146 tysięcy zł

146 tys. 522 zł – tyle w 2020 roku gmina Szubin przeznacza na dofinansowanie form #doskonalenia zawodowego nauczycieli. Kwota stanowi 0,8% planowanych rocznych środków finansowych przeznaczonych na wynagrodzenia osobowe nauczycieli.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 23 sierpnia 2019 roku organ prowadzący szkoły, w tym przypadku gmina, jest zobowiązany opracować, w porozumieniu z dyrektorami szkół, na każdy rok budżetowy plan dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli. Projekt uchwały, którą radni podjęli podczas sesji został wcześniej zaopiniowany przez związki zawodowe działające w szkołach i placówkach gminy Szubin.

Pieniądze będą przeznaczone na organizację szkoleń, wykładów, warsztatów, seminariów i konferencji szkoleniowych dla nauczycieli, w tym nauczycieli zajmujących stanowiska kierownicze oraz na dofinansowanie dokształcania zawodowego nauczycieli. Ponadto środki finansowe na doskonalenie zawodowe nauczycieli przeznaczone będą na dokształcanie w specjalnościach, które odpowiadają wymaganym kwalifikacjom nauczycieli zatrudnionych w jednostkach oświatowych gminy Szubin oraz innych uznanych przez dyrektorów za konieczne, z uwzględnieniem planu rozwoju placówki. Takie dokształcanie to: studia doktoranckie, magisterskie 5-letnie, magisterskie uzupełniające, licencjackie, podyplomowe i kursy kwalifikacyjne. Kwota dofinansowania to maksymalnie 1100 zł.

Nazwa szkoły  Kwota dofinansowania kształcenia nauczycieli 
Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie 6 535 zł
Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie 7 262 zł
SP nr 1 w Szubinie 33 655 zł
SP nr 2 w Szubinie 28 729 zł
SP w Kołaczkowie 9 393 zł
SP w Kowalewie 11 487 zł
SP w Królikowie 12 887 zł
SP w Rynarzewie 22 602 zł
SP w Turze 13 972 zł
Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Makijaż na każdą okazję
Rolery - mezoterapia skóry
Przewóz krajowy
Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
Pokój dzienny/ jadalnia
Budowa magazynów
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Meble młodzieżowe systemowe
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)