Dziś mamy 16 października 2021, sobota, imieniny obchodzą:

16 września 2021

Dla zasłużonych medyków. Ceremonia wręczenia odznaczeń honorowych

fot. KPUW Bydgoszcz

fot. KPUW Bydgoszcz

Szczególne zasługi w ochronie zdrowia powinny być# nagradzane. Tak też się stało w środę 15 września w Sali Bankietowej pod Solankami w Grudziądzu, w której odbyła się poświęcona temu uroczystość.

Podczas ceremonii, która rozpoczęła się o godz. 9:00, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz wręczył w imieniu Ministra Zdrowia Pana Adama Niedzielskiego odznaczenia honorowe za szczególne zasługi w ochronie zdrowia.

Odznakami honorowymi za zasługi dla ochrony zdrowia na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza odznaczeni zostali: Sławomir Buczek, Jarosław Chorchos, Sylwia Dejewska, Aleksander Goch, Maciej Hoppe, Piotr Jaskulski, Piotr Kowalski, Anna Kozak, Małgorzata Kufel, Agata Kurkowska, Magdalena Mikulska-Jovanović, Marlena Misiaszek, Maciej Musiał, Urszula Sadowska, Marek Sankiewicz, Jolanta Stasiuk-Majrowska, Paweł Szymański, Anna Wachowiak, Magdalena Wolf i Małgorzata Wróblewska.

- Po tych bardzo złych informacjach napływających z Chin, Włoch, Hiszpanii i innych państw i my w Polsce stanęliśmy przed bardzo trudnym zadaniem. Chciałbym podkreślić, że decyzja o wytypowaniu grudziądzkiego szpitala jako ten, który ma dźwignąć największy ciężar, była właściwa i słuszna. Chciałbym podziękować panu Dyrektorowi Maciejowi Hoppe, panu Profesorowi Aleksandrowi Gochowi i pani Dyrektor Małgorzacie Kufel, ponieważ te pierwsze narady z wszystkimi 30 szpitalami były kluczowe dla ułożenia całego systemu w województwie kujawsko-pomorskim - powiedział Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, który zwrócił uwagę na to, że postawa personelu grudziądzkiego szpitala od początku była bardzo otwarta i zdecydowana, za co bardzo dziękował.

Dalsze, wewnętrzne odznaczenia wręczał Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu pan Maciej Hoppe, który powiedział, że trzeba by w tej sali zebrać wszystkich pracowników, których jest 2000, bo to im wszystkim należą się bardzo gorące podziękowania.

- Chciałbym tylko przypomnieć, że cała ta operacja przekształcenia szpitala przypadła na bardzo trudny okres jego funkcjonowania, z którym się zmagaliśmy. Wciąż realizujemy program naprawczy, staramy się wyjść z problemów nie tylko tych, które dotyczą walki z pandemią, ale też z tych związanych z codziennym funkcjonowaniem szpitala. Wracając jednak do tematu: szczerze dziękuję Państwu za oddanie swojej pracy i niezwykłe poświęcenie - dodał Dyrektor Maciej Hoppe.

Materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 11 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (7)

  mieszkaniec, w dniu 16-09-2021 14:18:01 napisał:

  szkoda że zapomnieli o pielęgniarkach

  odpowiedz

  • 4 (6)

  pacjentka, w dniu 16-09-2021 16:20:11 napisał:

  Wstyd dla tych, którzy się lansują na zdjęciach kiedy ich koledzy strajkują!!! Wstyd dla Bogdanowicza, że się tak cieszy skoro wie, że sytuacja służby zdrowia w Polsce jest żenująca!!!

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Pacjent , w dniu 16-09-2021 18:18:00 napisał:

  Wstyd i hańba dla wręczających i obdarowanych , wszystkim osobą z służby zdrowia należą się głowa uznania , oczywiście znów podziały , bo to PiS potrafi najlepiej a gdzie ludzka solidarność z protestującymi - WSTYD !!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (8)

  Pacjet, w dniu 16-09-2021 18:22:39 napisał:

  Dlaczego nie dostali odznaczeń on-line? Tak jak My wizyty

  odpowiedz

  • 1 (5)

  Proste, w dniu 16-09-2021 23:50:40 napisał:

  Mogłeś jechać na protest do Wawy na protest medykow i tam rozdawać te odznaczenia to by Cie chetnie uscisneli. Wy naprawdę jesteście pojeb... To nie komuna! Wiesz co przemawia do moich pracowników! 500zl extra do wypłaty a nie broszka za 15. ***** ***

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Budowa magazynów
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Wzroku. Specjaliści apelują, aby nie zwlekać z badaniami

14 października 2021 roku przypada Światowy Dzień Wzroku, który w# tym roku koncentruje się wokół tematu #LoveYourEyes.

(czytaj więcej)
0

Kawa jak lek przeciwnadciśnieniowy. Jaką ilość kawy można wypić jednego dnia?

Regularne picie 1-3 filiżanek kawy dziennie nie tylko nie# zwiększa ryzyka rozwoju nadciśnienia, ale może je nawet zmniejszać. Badania ostatnich lat pokazały, że w kawie są obecne związki, które „naśladują” działanie niektórych leków hipotensyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pandemia spowodowała znaczny spadek aktywności fizycznej dzieci i młodzieży

Pandemia nie sprzyjała aktywności fizycznej. Prawie 10 proc. dzieci i# młodzieży w wieku od 10 do 18 lat nie ćwiczyło ani jednego dnia w tygodniu. Co najmniej cztery razy w tygodniu miało z nią do czynienia 41 proc. badanych, o blisko 10 proc. mniej niż wcześniej - wynika z ustaleń pracowni IBRiS.

(czytaj więcej)