Dziś mamy 16 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

22 lutego 2020

Budowa S5 okazją do spotkania. Mówiono o historii i bezpieczeństwie

fot. GDDKiA Oddział Bydgoszcz

fot. GDDKiA Oddział Bydgoszcz

Historia, budowa dróg i bezpieczeństwo na drodze było przedmiotem warsztatów w #szkole w Kowalewie.

W ramach edukowania najmłodszych użytkowników dróg - dzieci odbyła się seria spotkań - warsztatów poświęconych historii drogownictwa, budowie dróg oraz bezpieczeństwu ruchu drogowego. Okazją była inwestycja realizowana w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej w Kowalewie koło Szubina droga ekspresowa S5 i jej oddanie do ruchu w tym roku. Dzieci i młodzież zapoznały się z budową dróg, ich historią. Jednak najważniejszą kwestią poruszaną podczas warsztatów było bezpieczne poruszanie się w pobliżu drogi i na drodze jako pieszy i rowerzysta. Były elementy pogadanki, dyskusji, a pomocą były krótkie klipy promujące bezpieczeństwo na drodze. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali od GDDKiA odblaski.

Materiał: GDDKiA Oddział Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (7)

  kierowca, w dniu 22-02-2020 13:42:42 napisał:

  Może zamiast gadać wzięliby się do pracy na S5 z Szubina do Bydgoszczy. Ile jeszcze wypadków ma się zdarzyć przez ten pomysł z przejazdem w Łachowie. Ta budowa to szczyt niekompetencji a jak widać humory im dopisują.

  odpowiedz

  • 0 (6)

  mariusz, w dniu 22-02-2020 15:07:41 napisał:

  opóżnienia,opóżnienia i jeszcze raz opóżnienia jak tak będą budować to jeszcze długo nie pojedziemy całą s 5 w naszym województwie

  odpowiedz

  • -1 (5)

  Ja, w dniu 22-02-2020 19:25:56 napisał:

  To jest chore kto pozwolił zamknac wlot do Szubina i zrobić objazd przez który się korkuje i ten STOP nic nie jest robione tyle czasu tam się marnuje a było tak dobrze

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Oset, w dniu 22-02-2020 19:59:24 napisał:

  Dojna zmiana dorwała się do władzy i efekty widać, od Bydgoszczy do Nowych Marzów rozpoczęta budowa w kompletnej ruinie, to samo obwodnica Wałcza. A ciemny lud głosuje na pis

  odpowiedz

  • 5 (9)

  pis, w dniu 22-02-2020 20:47:36 napisał:

  Proszę zwrócić uwagę, jak gddkia opisuje wstrzymane prace na trzech odcinkach .... nierzetelny wykonawca porzucił budowę (mowa oczywiście o włochach) np. odcinek szubin bydgoszcz gddkia początkowo oszacowała koszt budowy na 420mln brutto, włosi powiedzieli, że zrobią to za 260mln brutto, pytam się co za KRETYNI ich wpuścili na budowę. dziecko z drugiej podstawówki jest świadome, że to od początku było nie realne. pięć lat się męczymy a te PACANY śmią dzieci odblaskami częstować. urzędasy nietykalne za niegospodarność powinni po 10 lat dostać. trza stworzyć izbę dyscyplinarną dla urzędasów

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
999PLN PROMOCJAPLN
Deska elewacyjna
Meble kuchenne
Szafy przesuwne
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)