Dziś mamy 22 listopada 2019, piątek, imieniny obchodzą:

20 czerwca 2019

Aktywni seniorzy. W ramach projektu przygotowano sporo zajęć

fot. archiwum

fot. archiwum

Klub Turystyki „Noteć” serdecznie zaprasza do udziału w projekcie # „Seniorzy aktywnie”. Projekt przeznaczony jest dla mieszkańców LSR (powiatu nakielskiego), którzy ukończyli 65 lat.

W ramach projektu przewidywane są:

I. SPOTKANIA Z DIETETYKIEM:
1. Badanie indywidualne uczestników przez dietetyka: badanie z zakresu dietetyki dotyczące stanu zdrowia m.in. badanie tętna, ciśnienia, grubości i rozkładu w organizmie tkanki tłuszczowej, badanie wstępne na początku realizacji projektu oraz badanie na końcu projektu.
2. Prelekcje połączone z dyskusją grupową nt. zdrowego odżywiania się osób starszych, w tym piramida żywienia, specyficzne potrzeby żywieniowe, etc. - 2 prelekcje

II. ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJOWE:
1. Zajęcia na basenie - aerobik wodny - 1 x w tygodniu przez 30 tygodni (w miesiącach: czerwiec - marzec z wyłączeniem okresu wakacyjnego).
2. Zajęcia na sali gimnastycznej - ćwiczenia ogólnorozwojowe - 1 x w tygodniu przez 30 tygodni (w miesiącach: czerwiec – marzec z wyłączeniem okresu wakacyjnego).
3. Spacery nordic - walking - 20 tyg. x 1 spacer + 8 tyg. (okres wakacyjny) x 2 spacery.

III. SPOTKANIA Z PSYCHOLOGIEM:
1. Wywiad indywidualny psychologa i prezentacja wyników – budowanie pewność siebie, umiejętności rozwiązywania pojawiających się problemów.
2. Prelekcje połączone z dyskusją w grupie poruszające problemy wieku starczego (osamotnienie, dyskryminacja społeczna, niesamodzielność, etc.), - 2 prelekcje x 1 godzina.
3. Warsztaty motywacyjne (umiejętność rozwiązywania pojawiających się problemów, komunikacja z otoczeniem – przełamywanie barier), - 2 warsztaty x 1 godzina.

Każdy uczestnik otrzyma nieodpłatnie:
• akcesoria basenowe (ręcznik, czepki, pianka do pływania, klapki, okulary),
• profesjonalne kijki nordic walking,
• wodę mineralną,
• transport uczestników na i z miejsca startu spacerów nordic walking.

Dokumenty rekrutacyjne mogą być składane osobiście w biurze Klubu Turystyki "Noteć" pod adresem: ul. Kasztanowa 13, 89-100 Występ lub za pośrednictwem operatora pocztowego (liczy się data dostarczenia dokumentów do biura Klubu) w terminie od 17.06.2019 g. 15.00 do 21.06.2019 r. do godz. 20.00.

INFORMACJE U p. TADEUSZA KUNIKOWSKIEGO tel. 608441824.

materiał: Tadeusz Kunikowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40 roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę, to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Zła pogoda opóźnia lot. Jakie prawa mają pasażerowie?

Niekorzystne zjawiska pogodowe, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, zakłócają # pracę lotnisk. Czasem utrudnienia trwają wiele godzin i prowadzą do poważnych opóźnień połączeń, a nawet ich odwoływania.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)