Dziś mamy 16 października 2021, sobota, imieniny obchodzą:

18 września 2021

82. rocznica agresji rosyjskiej na Polskę. Delegacje złożyły wiązanki kwiatów

fot. st.sierż.sztab. Piotr Tomaszewski

fot. st.sierż.sztab. Piotr Tomaszewski

Delegacja funkcjonariuszy Zakładu Karnego w# Potulicach 17 września 2021 roku złożyła kwiaty na nakielskim Rynku upamiętniając 82. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę.

Z kart historii

Osiemdziesiąt dwa lata temu, 17 września 1939 roku Armia Czerwona wdarła się na terytorium Rzeczypospolitej… tym samym Polska stała się ofiarą dwóch totalitarnych mocarstw. Rosjanie złamali obowiązujący polsko-sowiecki pakt o nieagresji, czego konsekwencją był ponad milion zesłanych i dziesiątki tysięcy zamordowanych Polaków oraz utracenie znacznej części terytorium.

Patriotyzm i pamięć

W rocznicę tego wydarzenia na nakielskim Rynku pod pomnikiem Wdzięczności Wojsku Polskiemu delegacja funkcjonariuszy Służby Więziennej, na czele z Zastępcą Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach, kpt. Piotrem Kobusem oddała hołd uczestnikom wydarzeń z tamtych lat.

Szacunek do wydarzeń historycznych

Naszym obowiązkiem jest kultywowanie pamięci kart historii i szanowanie takich wartości jak wolność, bohaterstwo i odwaga.

Materiał:  ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber - Rzecznik Prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Wzroku. Specjaliści apelują, aby nie zwlekać z badaniami

14 października 2021 roku przypada Światowy Dzień Wzroku, który w# tym roku koncentruje się wokół tematu #LoveYourEyes.

(czytaj więcej)
0

Kawa jak lek przeciwnadciśnieniowy. Jaką ilość kawy można wypić jednego dnia?

Regularne picie 1-3 filiżanek kawy dziennie nie tylko nie# zwiększa ryzyka rozwoju nadciśnienia, ale może je nawet zmniejszać. Badania ostatnich lat pokazały, że w kawie są obecne związki, które „naśladują” działanie niektórych leków hipotensyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pandemia spowodowała znaczny spadek aktywności fizycznej dzieci i młodzieży

Pandemia nie sprzyjała aktywności fizycznej. Prawie 10 proc. dzieci i# młodzieży w wieku od 10 do 18 lat nie ćwiczyło ani jednego dnia w tygodniu. Co najmniej cztery razy w tygodniu miało z nią do czynienia 41 proc. badanych, o blisko 10 proc. mniej niż wcześniej - wynika z ustaleń pracowni IBRiS.

(czytaj więcej)