Dziś mamy 22 kwietnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

14 stycznia 2019

100. rocznica Powstania Wielkopolskiego. Uczniowie z ZSP aktywnie uczestniczyli w obchodach

fot.pow

fot.pow

Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku uczestniczyliśmy# liczną grupą uczniów i nauczycieli w uroczystych obchodach 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Szubinie.

W dniu 10 stycznia br. dwie klasy wojskowe uczniów kadetów z Technikum w obecności nauczycieli wzięło udział w Rejonowej Bibliotece Publicznej w prelekcji dr. Marka Rezlera pt. „Szubin i okolice w Powstaniu Wielkopolskim”. W dniach 8-11.01.br. na miejscu w ZSP, w holu szkoły uczniowie mieli możliwość zapoznać się z wystawą mobilna wypożyczoną z Muzeum Ziemi Szubińskiej pt. „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919”.  W tym okresie, w odpowiedzi na apel Organizatorów obchodów rocznicowych zbieraliśmy także datki na odbudowę pomnika-mogiły Powstańców Wielkopolskich, który mieści się na szubińskim cmentarzu. Zebrane pieniądze delegacja szkoły wrzuciła do skarbonki, znajdującej się przy mogile podczas obchodów sobotnich w dniu 12 stycznia.

Dnia 12 stycznia  2019 roku społeczność szkolna ZSP uczciła 100. rocznicę wspólnie ze Sztandarem szkoły biorąc udział w mszy św. w kościele pw. św. Małgorzaty w Szubinie, następnie pod pomnikiem –mogiłą Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu parafialnym. Równolegle w szkolnej sportowej strzelnicy pneumatycznej Szkolnego Koła Strzeleckiego KALIBER przy ZSP im prof. E. Chroboczka w Szubinie odbył się Powstańczy turniej strzelecki z okazji obchodów 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Szubinie. Organizatorem było Kwidzyńskie Stowarzyszenie Sportowo Kolekcjonerskie GWARD Oddział w Szubinie oraz ZSP w Szubinie. W tym uroczystym dniu rywalizacja miłośników strzelectwa sportowego zgromadziła 12 uczestników, którzy zmierzyli się w dwóch konkurencjach skróconych karabin i pistolet. Każdy z nich miał do oddania w sumie 26 strzałów (po 13 karabin i pistolet), przy czym ocenie podlegało po 10 szt. W dwuboju strzeleckim najlepszymi okazali się Leszek Magdziarz, Joanna Wołowicz i Sławomir Szymczak. Zwycięzca turnieju otrzymał Puchar i dyplom pozostali za 2 i 3 miejsce dyplomy. Ponadto otrzymali najnowsze foldery „Pomniki Pamięci Narodowej Powstanie Wielkopolskie – powiat nakielski”, który powstał w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół ZSP im. prof. E. Chroboczka współfinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią. Dodatkowo turniejowi towarzyszyła wystawa mobilna wypożyczona z Muzeum Ziemi Szubińskiej pt. „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919”. Kolejnym miejscem w tym dniu, gdzie delegacja ZSP brała udział było spotkanie w Muzeum Ziemi Szubińskiej oraz na zakończenie uroczystości na szubińskim Rynku będąc świadkami rekonstrukcji bitwy o Szubin. Włączając młodzież w aktywne uczestnictwo w obchody rocznicowe ważnych wydarzeń z historii Polski i Regionu staramy się kształtować właściwe postawy patriotyczne i edukować ją na Patriotów.

materiał: Agnieszka Bubczyk

   

   

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    wuja, w dniu 14-01-2019 21:10:06 napisał:

    Major rezerwy, a nie przestrzega przestrzegania prawa w zakresie używania munduru wojskowego przez towarzyszące mu osoby.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Usługi transportowe
Lipoliza injekcyjna
MEBLE PIOTR PASIEKA
Szafy przesuwne
Baterie
od 0,90PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)