Dziś mamy 29 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Siatkówka

Wielki finał Krzywoustego!

Siatkarska reprezentacja I LO w Nakle ma niemałe powody do radości. Już w zeszłym roku dobrze zaprezentowała się w mistrzostwach województwa, lecz dziś z grodu nad Brdą wywiozła srebrne medale!

(czytaj więcej)

Trójka pewnym krokiem w finale

Na bydgoskich Glinkach przyszło rywalizować gimnazjalistom z nakielskiej Trójki o awans do finału województwa. Sprawę przesądziło pewne zwycięstwo z Inowrocławiem.

10 grudnia 2014 1

"Dwójka" z Szubina najlepsza

Za nami Mistrzostwa Gminy Szubin w Mini Piłce Siatkowej Chłopców w ramach XVII Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2014/2015

28 stycznia 2014 3

Nakielska Trójka nie zwalnia tempa

Nakielska Trójka wygrała ćwierćfinał województwa gimnazjady chłopców w piłce siatkowej.

14 stycznia 2014 2

W duchu sportowej rywalizacji

Zwycięska drużyna będzie reprezentowała powiat nakielski w rozgrywkach wojewódzkich.

08 stycznia 2014 7

Zacięta rywalizacja

Do dzisiejszych sportowych rozgrywek stanęły trzy drużyny – z Nakła, Szubina i Kcyni.

Najlepsi na zawody powiatowe!

Dnia 21 grudnia w hali widowiskowo – sportowej w Szubinie odbyły się Mistrzostwa Gminy Szubin w Piłce Siatkowej Chłopców.

04 grudnia 2013 0

Pokazały co potrafią!

30 listopada w hali widowiskowo- sportowej w Szubinie odbyły się Mistrzostwa Gminy Szubin w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt.

21 października 2013 5
Konsultacje do kadry Polski kadetek

Iza Musiał powołana!

W dniach 17-19 października odbył się w Spale Turniej Nadziei Olimpijskich.

Nakielanki brązowymi medalistkami!

Ogromny sukces odniosły reprezentantki Gimnazjum nr 3 w siatkarskich mistrzostwach województwa. Finałowy turniej zakończyły na trzeciej pozycji i Bydgoszcz opuszczały w świetnych humorach# z brązowymi medalami na szyi.

I po zawodach, Nakło czwarte

Przed chwilą zakończył się finał mistrzostw województwa w piłce siatkowej chłopców ze szkół gimnazjalnych. Siatkarzom nakielskiej Trójki nie udało się wywalczyć miejsca na podium i zajęli# ostatecznie czwartą lokatę - to najgorsze miejsce dla każdego sportowca, ale w tym przypadku także niewątpliwy sukces.

Ogromna radość w Trójce

W zeszłym tygodniu, po wywalczeniu awansu do finału województwa, w znakomitych nastrojach z Bydgoszczy wracała siatkarska reprezentacja chłopców Gimnazjum nr 3. Dziś radość zapanowała w drużynie dziewcząt.

Staszic nie obroni tytułu

Siatkarze ZSP im. S. Staszica zajęli dziś 3. miejsce w półfinale i nie obronią zdobytego przed rokiem tytułu mistrza województwa.

Dreszczowiec i awans dla Nakła

Dobre wieści napłynęły przed kilkoma minutami z Bielic, gdzie rozgrywany był ćwierćfinał gimnazjady w piłce siatkowej dziewcząt. Po zaciętym i niezwykle emocjonującym finale awans do kolejnej fazy zawodów wywalczyły gimnazjalistki z nakielskiej Trójki.

Mamy kolejnego półfinalistę

Po wczorajszym triumfie Staszica w ćwierćfinale województwa dziś awans do półfinału wywalczyli gimnazjaliści z nakielskiej Trójki.

Śladami starszych kolegów

Mimo, że jest dopiero środa to nakielscy miłośnicy siatkówki tydzień już mogą zaliczyć do udanych. Wczoraj przez mistrzostwa powiatu szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej przebrnęli Staszic i Krzywousty.# Dzisiaj do swoich starszych kolegów dołączyli gimnazjaliści z Trójki, którzy również wywalczyli awans do kolejnego etapu rozgrywek.

Czas na podbój województwa

Siatkarze ZSP im. Stanisława Staszica w pięknym stylu wywalczyli dziś mistrzostwo powiatu nakielskiego. Oprócz nich w ćwierćfinale województwa zagra reprezentacja I LO im. B. Krzywoustego.

Kowalewo w finale

Siatkarska reprezentacja chłopców Gimnazjum w Kowalewie zdobyła dziś mistrzostwo gminy Szubin i w najbliższą środę zagra o tytuł najlepszej drużyny w powiecie.

Trójka bez straty seta

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nakle zostali mistrzami powiatu nakielskiego w mini piłce siatkowej.

Nakło wciąż dominuje

Siatkarska reprezentacja dziewcząt z Gimnazjum nr 3 w Nakle zdobyła dziś po raz kolejny mistrzostwo powiatu.

0

38. rocznica katastrofy w Czarnobylu. Konsekwencje zdrowotne i środowiskowe

W kwietniu 1986 r. całym światem wstrząsnęła wiadomość o awarii #w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej położonej na terenie ZSRS, ok. 100 km. na północ od Kijowa. W efekcie błędów operatorów przeprowadzających jeden z testów oraz wad konstrukcyjnych reaktora jądrowego 26 kwietnia 1986 r. o godzinie 1:23 doszło do dwóch wybuchów.

0

Zafałszowane oregano. W przyprawie często znajdują się obce rośliny

Aromatyczne oregano ma wielu amatorów na całym #świecie. Jest to bowiem nie tylko popularna przyprawa, np. do pizzy czy dań z pomidorów, lecz także ceniony surowiec leczniczy i kosmetyczny. Niestety, badania wskazują, że oferowane na rynku spożywczym oregano często jest w mniejszym lub większym stopniu zafałszowane!

0

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa Ratowniczego. Zasługują na uznanie

Pasja i wola działania zasługuje na uznanie! Dziś Międzynarodowy Dzień# Psa Ratowniczego.

0

Jak założyć łąkę kwietną? Otoczenie nabierze sielskiego charakteru

Kwietne łąki coraz częściej zastępują tradycyjne #trawniki. Składają się z barwnych, kwitnących roślin jednorocznych, bylin i traw. Dzięki nim otoczenie nabiera sielskiego charakteru, staje się odprężającym miejscem rekreacji, domem dla wielu pożytecznych zwierząt i istnym rajem dla zapylaczy! Zastąpienie trawnika kwietną łąką to oszczędność czasu i energii! Nie musimy jej regularnie kosić, nawozić i podlewać, aby cieszyć się jej urokiem przez cały sezon wegetacyjny.