Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

Ciekawostki

18 sierpnia 2018 0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
24 lipca 2018 13

Rodzina 500+ i dobry start. Wpłynęło ponad 1,1 mln wniosków

Ponad 1,1 mln złożonych wniosków, w tym prawie 850 tys. o świadczenie dobry #start – to dotychczasowy bilans składania wniosków online o świadczenie Rodzina 500+ oraz dobry start.

(czytaj więcej)
12 lipca 2018 13

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
08 maja 2018 0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
07 kwietnia 2018 0

Wiosna zagościła na dobre. Czekamy na Wasze zdjęcia

Od kilku dni aura zdecydowanie zaczęła nam sprzyjać. Mimo że spóźniona - wiosna zawitała do nas # na dobre, a wszelkie prognozy wskazują, że kolejne dni mają być jeszcze bardziej wiosenne.

(czytaj więcej)
06 lutego 2018 0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2018 6
zobacz całą galerię

Jest śnieg, więc lepimy bałwana! Czekamy na zdjęcia zimowych stworów

Chociaż wiele osób narzeka na zimę i związane z nią utrudnienia, to jednak ta pora roku ma #także swoje plusy. Zabawa na śniegu to szczególnie duża frajda dla dzieci. Gdy za oknem robi się biało, najmłodsi ochoczo wychodzą na dwór.

(czytaj więcej)
07 stycznia 2018 0

Masz 18 lat i pierwszy raz wnioskujesz o paszport? Otrzymasz wyjątkowy prezent!

W 2018 roku, w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, każdy 18-latek #wnioskujący po raz pierwszy o paszport otrzyma wraz z nim pakiet jubileuszowy. W specjalnej kopercie znajdują się: flaga Polski, znaczek z logotypem Niepodległej oraz miniprzewodnik z opisem jak szanować biało-czerwone barwy i poprawnie śpiewać hymn Polski.

(czytaj więcej)
04 stycznia 2018 2

Region w czołówce. Przodujemy nie tylko w produkcji żywności

Kujawsko-Pomorskie to region tradycyjnie przodujący w produkcji żywności. Jesteśmy też #wśród krajowych liderów między innymi jeśli chodzi o liczbę kuracjuszy w szpitalach i sanatoriach uzdrowiskowych oraz pod względem długości ścieżek rowerowych w przeliczeniu na powierzchnię.

(czytaj więcej)
03 stycznia 2018 24

Koniec z darmowymi foliówkami. Czy nowe przepisy zdadzą egzamin? (sonda)

Od 1 stycznia popularne foliówki, do których pakujemy zakupy w sklepach, nie są już #darmowe. Opłata ma zniechęcić do używania toreb, których obecnie zużywamy aż 11 miliardów rocznie.

(czytaj więcej)
28 grudnia 2017 0

Dni wolne w 2018 roku. Sprawdź, kiedy najlepiej zaplanować urlop

Koniec roku to czas podsumowań, ale także planów na najbliższy czas. Niektórzy już #w styczniu rozpoczną planowanie urlopu. Warto zorientować się, kiedy przypadają ustawowo wolne dni od pracy.

(czytaj więcej)
24 grudnia 2017 2

Wigilijny stół kusi smacznymi potrawami, ale... co za dużo, to niezdrowo!

Święta to nie tylko prezenty, choinka i czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi. To także okres, #kiedy zjadamy znacznie więcej niż w każde, inne dni roku. Niektóre potrawy to prawdziwe bomby kaloryczne, ale jak im się nie oprzeć?

(czytaj więcej)
24 grudnia 2017 13

Dodatkowy talerz na wigilijnym stole - tradycja czy pusty gest? (sonda)

Puste miejsce przy wigilijnym stole na stałe wpisało się do wigilijnych #tradycji. Jednak ilu z nas naprawdę przyjęłoby zbłąkanego wędrowca?

(czytaj więcej)
24 grudnia 2017 0

Kolację wigilijną podano! Sprawdź, co symbolizują poszczególne potrawy

Wigilijny wieczór spędzamy przy wieczerzy w gronie najbliższych. Dlaczego dzielimy #się opłatkiem, a potraw powinno być 12? Kilka zdań o świątecznej symbolice.

(czytaj więcej)
24 grudnia 2017 0

Choinka dodaje świętom magii. Skąd wzięła się tradycja ubierania drzewka?

Trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie bez choinki, to jedna z najpiękniejszych #świątecznych tradycji. Gdy pojawia się w naszych domach to znak, że do świąt zostało już bardzo mało czasu. Tradycyjnie choinkę przystrajamy różnego rodzaju ozdobami, od wymyślnych łańcuchów i bombek, po proste cukierki. Skąd wziął się ten zwyczaj?

(czytaj więcej)
24 grudnia 2017 4

Bożonarodzeniowe hity muzyczne. Polskie czy zagraniczne? (sonda)

Świąteczne piosenki są nieodłącznym elementem Bożego Narodzenia. Towarzyszą nam już #nawet na kilka tygodni przed świętami. Każdy ma mniej lub bardziej lubiane hity, których słucha w tym wyjątkowym okresie. Które sprawiają Wam najwięcej radości?

(czytaj więcej)
23 grudnia 2017 3

Tradycyjnie lub nowocześnie. Jak spędzacie tegoroczne święta? (sonda)

Większość z nas czeka na święta z utęsknieniem. Jednak nie wszyscy spędzają je w ten sam #sposób. Jedni wolą bardziej tradycyjnie, inni nowocześnie. A jak w Waszych domach spędza się Boże Narodzenie?

(czytaj więcej)
21 grudnia 2017 0

Ozdoby dodają świętom blasku. Pochwalcie się swoimi rękodziełami!

Dekoracje to nieodłączny element świąt Bożego Narodzenia. Można je kupić w sklepach, #półki uginają się od licznych bombek, choinek, stroików, bałwanków i wielu innych ozdób, ale także można wykonać je samodzielnie.

(czytaj więcej)
26 listopada 2017 1

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
25 listopada 2017 0

Święta Bożego Narodzenia już za miesiąc. Będą skromne czy wystawne? (sonda)

Średnio 720 zł przeznaczą w tym roku Polacy na zorganizowanie świąt Bożego #Narodzenia. Co czwarty z nas wyda na ten cel do 400 zł, a co dziewiąty – ponad 1000 zł. Co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta?

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)