Dziś mamy 10 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

21 października 2021

Ciekawe zajęcia w przedszkolu. Dzieci gościły leśników

fot. pow.

fot. pow.

18 października obchodziliśmy Przedszkolny Dzień Drzewa.

Święto Drzewa jest elementem programu edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanego od 2002 roku w Polsce, to ogólnopolska akcja sadzenia drzew i promowania postaw proekologicznych co roku w październiku.

Tego dnia do przedszkola przybyli zaproszeni leśnicy z Nadleśnictwa Szubin, którzy we wszystkich grupach przeprowadzili zajęcia edukacyjne związane z tematyką drzew. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Przedszkolaki poznały również etapy wzrastania drzewa, utrwaliły rodzaje i nawy drzew. Przedszkolaki otrzymały drzewko – świerk, który zostanie posadzony w ogrodzie przedszkolnym. Za wykonane wspólnie z rodzicami i dziadkami karmniki oraz domki dla owadów, przedszkolakom zostały wręczone dyplomy i upominki. Następnie dzieci udały się do ogrodu przedszkolnego, gdzie czekały na nie zadania ukryte na drzewach w kolorowych kopertach. Na koniec złożyły uroczystą przysięgę: Obiecujemy zawsze dbać o wszystkie drzewa!. Po południu w salach dzieci wykonały w zespołach lub indywidualnie drzewa wg instrukcji daltońskiej.

Materiał: Izabela Kaszewska, Wioletta Wojtalewicz -Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Budowa hal
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)