Wakacje to idealny moment. Dołącz do grona Honorowych Dawców Krwi

fot. Narodowe Centrum Krwi
Wakacje to idealny moment, by dołączyć do grona Honorowych Dawców Krwi.
Krew lub jej składniki mogą oddawać zdrowe osoby od 18 do 65 roku życia, ważące co najmniej 50 kilogramów.
Zgłoście się do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, oddajcie krew i bądźcie z siebie dumni, bo dzięki temu uratujecie czyjeś zdrowie lub życie.
Pomóżcie tym, którzy najbardziej Was potrzebują.
Źródło: Narodowe Centrum Krwi
Czytaj również
- 82. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Uroczystości w całym kraju
- Sezon wakacyjno-urlopowy. Policjanci zadbają o płynność ruchu
- Wakacyjna akcja. "Zapnij pasy– poczuj uścisk bezpieczeństwa"
- Wakacyjna trasa w upale. Jak uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek?
- Hitem okazały się szynki. Historia bydgoskiej rzeźni i zakładów z Nakła
Dodaj komentarz
"Świadkowie historii". Wspomnienie Zbrodni Wołyńskiej (film)

Historia to pamięć. Na historię Polski składają się historie naszych rodzin#, które wplatają się w losy państwa i narodu. Każde świadectwo jest bezcenne – współtworzy mapę naszej narodowej pamięci. Dlatego zbieramy różne głosy żyjących jeszcze świadków i ich dzieci o latach wojny, okupacji, komunizmu.
(czytaj więcej)82. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Uroczystości w całym kraju

11 lipca 2025 roku obchodzimy nowe święto państwowe#: Narodowy Dzień Pamięci o Polakach – Ofiarach Ludobójstwa dokonanego przez OUN i UPA na ziemiach wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej. W ustawie z 4 czerwca 2025 r. o ustanowieniu tego święta (Dz.U. z 2025 r., poz. 891) podkreślono, że „męczeńska śmierć z powodu przynależności do narodu polskiego zasługuje na pamięć w formie dnia wyróżnianego corocznie przez państwo polskie, w którym ofiarom będzie oddawany hołd”.
(czytaj więcej)Latem sięgnij po wiśnie! Wykazują działanie przeciwnowotworowe

Letnie miesiące to idealny czas, by sięgnąć po wiśnie# – owoc, który choć nieco cierpki w smaku, kryje w sobie wiele zdrowotnych właściwości.
(czytaj więcej)Operacyjne leczenie rozwarstwienia aorty. Innowacyjny zabieg w Juraszu

16 czerwca 2025 r. w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza #w Bydgoszczy przeprowadzono pierwszy w regionie zabieg implantacji stentgraftu MicroPort Endovastec Castor. Pacjentem był 48-letni mężczyzna z ostrym rozwarstwieniem aorty zstępującej, obejmującym tętnicę podobojczykową lewą.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!