Dziś mamy 28 stycznia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

Fakty

28 stycznia 2022 0

Na ulicach pojawi się więcej policjantów. Przygotowali rady dla wolontariuszy

Już po raz 30 policjanci będą czuwali nad# bezpieczeństwem kwestujących wolontariuszy i tych wszystkich, którzy wspierają WOŚP. Na ulicach pojawi się więcej policjantów. Przypominamy o tym, że w przypadku gdy będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji mundurowych, alarmujmy ich, dzwoniąc pod alarmowy numer telefonu 112.

(czytaj więcej)
28 stycznia 2022 14

Ponad 700 mieszkańców powiatu na kwarantannie. Zobacz piątkowy raport

28 stycznia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 57 262 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 271 osób zakażonych koronawirusem. 186 osób miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
28 stycznia 2022 0

Obradowali radni gminy Szubin. O czym dyskutowali?

W trybie zdalnym przeprowadzono czwartkową sesję# Rady Miejskiej w Szubinie. O czym dyskutowali radni?

(czytaj więcej)
28 stycznia 2022 7

Wojewódzkie inwestycje drogowe. Zaplanowano też w pow. nakielskim?

Blisko pół miliarda złotych zabezpieczył w tym roku samorząd województwa na# modernizację sieci kujawsko-pomorskich dróg. Pozwoli to na kontynuację prac na wielu trasach i rozpoczęcie nowych oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2022 4

Rondo ma już nazwę. Kim był Walenty Dypczyński?

Podczas XLII sesji Rady Miejskiej w Szubinie podjęto uchwałę w# sprawie nadania nazwy rondu łączącemu ul. Tysiąclecia, Ogrodową i Pałucką w Szubinie. Rondo otrzymało nazwę: Ronda Powstańca Wielkopolskiego Walentego Dypczyńskiego.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2022 10

Od dzisiaj możliwość testowania w aptekach. Ile przystąpiło do programu?

Zgodnie z zapowiedzią premiera, od dzisiaj w aptekach możliwe jest# wykonanie darmowego testu na koronawirusa. 

(czytaj więcej)
27 stycznia 2022 6

Ponad sto zakażeń w powiecie nakielskim. W skali kraju kolejny rekord

27 stycznia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 57 659 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarły 262 osoby zakażone koronawirusem. 183 osoby miały choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2022 4

Ponad 20 zajętych łóżek covidowych. Jak funkcjonuje szpital w dobie pandemii?

Z całą pewnością można powiedzieć, że wkroczyliśmy już w# piątą falę pandemii. Ostatnio przekraczamy kolejne bariery liczby nowych zakażeń. Przypomnijmy. Wczoraj odnotowaliśmy ich ponad 53 tys. w skali kraju.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2022 4

W regionie będzie się działo. Marszałek przekazał kilka przedmiotów na WOŚP

„Przejrzyj na oczy” – to hasło tegorocznego finału# Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę 30 stycznia. Celem jubileuszowej edycji jest zbiórka funduszy na diagnostykę i leczenie wzroku dzieci. Urząd Marszałkowski, jak co roku, zagra razem z WOŚP. Marszałek Piotr Całbecki na licytacje przekazał własnoręcznie zrobione przetwory oraz fartuchy sygnowane autografami znanych kucharzy.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2022 0

Za więziennym murem. Jak wygląda terapia uzależnień?

Jak wyglądają zajęcia terapeutyczne za kratami? Ile czasu# trwa terapia uzależnień za więziennym murem? Jak można na nią trafić? Jaka jest motywacja skazanych do udziału w takich oddziaływaniach? Czy jest możliwa rzeczywista zmiana pacjentów? Ilu pacjentów w ciągu roku trafia do oddziału terapeutycznego? Jakie inne działania prowadzone są wobec osadzonych podczas trwania terapii?

(czytaj więcej)
26 stycznia 2022 12

Szybkie obrady w trybie zdalnym. Radni rozpatrzyli dwie skargi

W środę, 26 stycznia w trybie zdalnym obradowali# radni powiatowi. W czasie sesji podjęto kilka uchwał, w tym rozpatrzono dwie skargi.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2022 4

Wsparcie dla przewozów autobusowych. Na liście gminy z pow. nakielskiego

Wojewoda Kujawsko-Pomorski podpisał 52 umowy z# samorządami, które w tym roku otrzymają łącznie 44 mln zł wsparcia rządowego na uruchomienie 450 linii autobusowych w województwie. To wielki krok w walce z wykluczeniem komunikacyjnym mieszkańców regionu.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2022 0

Medal Honorowy Sędziwoja. Do kogo trafi w tym roku?

Gmina Szubin co roku przyznaje Medal Honorowy Sędziwoja z# Szubina. Wnioski można składać do 31 marca br. Podjęcie uchwał w sprawie nadania medali zwykle następuje w maju, a ceremonia ich wręczenia odbywa się w czerwcu. Medal przyznawany jest za zasługi dla gminy Szubin.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2022 12

Drastyczny wzrost zakażeń. Ponad 50 tys. przypadków w kraju

26 stycznia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 53 420 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 276 osób zakażonych koronawirusem. 214 miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2022 1

Część uczniów wraca na naukę zdalną. Co z funkcjonowaniem przedszkoli?

Od czwartku, 27 stycznia do 27 lutego br. wszyscy uczniowie klas# 5-8 i szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych będą mieli zajęcia w formie zdalnej. Przedszkolaki i uczniowie klas 1- 4 szkół podstawowych będą kontynuowali kształcenie w trybie stacjonarnym.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2022 4

Pacjentów w szpitalach przybyło. Dodatkowe zespoły wymazowe

Ponad 12,5 mln zł rządowych środków przekazanych zostanie na# inwestycje związane z walką z Covid-19 w Kujawsko-Pomorskiem. To w sumie 27 zadań, dotyczących zabezpieczenia tlenowego, realizowanych niebawem w szpitalach w regionie.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2022 0

Gmina Szubin wyróżniona. Marszałek Całbecki dziękuje za zaangażowanie

Gmina Szubin otrzymała podziękowanie od# Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego za włączenie się w działania na rzecz niesamodzielnych seniorów oraz osób niepełnosprawnych.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2022 5

Zakażenia, zgony i kwarantanna. Wtorkowe dane covidowe

25 stycznia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 36 995 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarły 252 osoby zakażone koronawirusem. 189 miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2022 2

Narada z kierownictwem szpitali. Spotkanie odbyło się w formie zdalnej

Piąta fala pandemii przybiera na tempie. Placówki medyczne są w# stałym kontakcie z wojewodą kujawsko-pomorskim. Dzisiaj odbyła się narada z kierownictwem szpitali z województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2022 34

Ćwiczenia ratowników na akwenach. Przeprowadzono je na Noteci

W miniony weekend rozpoczął się cykl szkoleń# zimowych ratowników z Kowalewka.

(czytaj więcej)
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

Bankructwa obawia się co piąta firma. Najczęściej w budownictwie i usługach

O upadłość w minionym roku otarło się ponad# 7 proc. firm sektora MŚP. W tym roku czarnego scenariusza obawia się niemal co piąty biznes, przede wszystkim firmy mikro i małe, zatrudniające do 49 osób – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej są to reprezentanci budownictwa, usług i transportu, podczas gdy w zeszłym roku o przyszłość najbardziej drżał przemysł. Przyczyn kłopotów przedsiębiorcy upatrują głównie wśród zmian prawno-podatkowych oraz inflacji i spadku popytu.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)