Dziś mamy 28 stycznia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

28 stycznia 2022 1

Uwaga kierowcy! Na terenie powiatu prognozuje się oblodzenia

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle informuje, że# od 28 stycznia od godziny 19.00 do 29 stycznia do godziny 9.00 prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu , deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie.

(czytaj więcej)
28 stycznia 2022 2

Ponad 100 wolontariuszy w gminie. Finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w# Gminie Szubin – Gramy dla okulistyki dziecięcej. Na terenie miasta i gminy w niedzielę 30 stycznia będzie kwestować ponad 100 wolontariuszy.

(czytaj więcej)
28 stycznia 2022 0

Ważna informacja. ZSS w Szubinie po feriach pracuje stacjonarnie

Informujemy, że po feriach Zespół Szkół Specjalnych w# Szubinie pracuje stacjonarnie.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2022 6

Elektroniczny PIT-11, PIT-40A/11A. Mało czasu na złożenie

Elektroniczny PIT-11, PIT-40A/11A za 2021 r. płatnicy składają w# najnowszej wersji. Przypominamy, że termin ich złożenia upływa z 31 stycznia br.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2022 2

W nocy prognozowany jest silny wiatr. Meteorolodzy ostrzegają

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle informuje, że# od 27 stycznia od godziny 21.00 do 28 stycznia do godziny 7.00 prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2022 2

W bibliotece pomogą wypełnić PIT. Kiedy odbędą się dyżury?

Miło nam poinformować, że od 1 lutego w szubińskiej bibliotece będzie# można znaleźć pomoc przy wypełnianiu PIT.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2022 0

Na Skrzydłach Pegaza. Biblioteka czeka na utwory literackie

Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie organizuje# międzypowiatowy konkurs literacki pod tytułem „Na Skrzydłach Pegaza”. Adresowany jest dla młodzieży i osób dorosłych. Zgłoszenia trwają do 20 czerwca.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2022 1

Fragmenty szkła w buraczkach. Firma wycofuje partię produktu

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany, że w związku ze# skargą konsumenta na obecność fragmentów szkła w produkcie pn. Buraczki pasteryzowane wiórki, firma VICTUS Mielczarek i Kowalska Sp. j. postanowiła wycofać partię produktu określoną poniżej.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2022 2

Pandemia Covid-19. Jak załatwić sprawy w szubińskim urzędzie?

Biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiczną w kraju, w tym# wzrost liczby zachorowań na Covid-19, w trosce o bezpieczeństwo Państwa i Państwa rodzin, kierując się dobrem zarówno klientów jak i urzędników, wprowadzono następujące zasady przyjęć interesantów w Urzędzie Miejskim w Szubinie.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2022 3

Można zgłaszać uwagi. Konsultacje programu opieki nad zwierzętami

Niedawno ogłoszono konsultacje programu opieki nad# zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Szubin w 2022 roku. Organizacje mają jeszcze trochę czasu, aby złożyć swoje uwagi.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2022 0

To już ostatni dzień zgłoszeń. Pieniądze dla organizacji pozarządowych

Blisko 7 milionów złotych znalazło się w# puli środków, które zarząd województwa kujawsko-pomorskiego przekaże organizacjom pozarządowym na realizację zadań w 2022 roku. Nabór wniosków w większości uruchomionych otwartych konkursów ofert trwa do dziś (24 stycznia). Wnioski można składać za pomocą internetowego generatora dziś do północy.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2022 2

Szubiński urząd gra z WOŚP. Na aukcje przekazał kilka przedmiotów

Po raz kolejny gramy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2022 7

Polski Ład budzi jakieś wątpliwości? Skorzystaj z dyżuru w urzędzie

Od poniedziałku, 24 stycznia br., urzędy będą pracowały w# normalnych godzinach. Dodatkowo przypominamy, że w poniedziałki urzędy są otwarte do godz. 18:00.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2022 1

W lutym m.in. w Szubinie. Bezpłatne badania mammograficzne

LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania# mammograficzne finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Po raz pierwszy w 2022 roku będą mogły wykonać je Panie, które urodziły się w 1972 roku.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2022 1

Pomoc przy składaniu wniosków. Można ją uzyskać na poczcie

W województwie kujawsko-pomorskim do tej pory rodzice złożyli# 19,5 tys. wniosków o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy i niespełna 1,5 tys. wniosków o świadczenie wychowawcze 500 plus.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2022 0

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu już od jutra

Uprzejmie informujemy, że w dniu 24.01.2022 r. w Rynarzewie, na# starodrożu DK5 nastąpią zmiany w organizacji ruchu.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2022 0

Uzyskaj certyfikat językowy. Bezpłatne kursy dla mieszkańców województwa

Zainteresowanych podnoszeniem kompetencji językowych zapraszamy na# marszałkowskie kursy języka angielskiego. Wystarczy ukończony 18. rok życia oraz bycie mieszkańcem, pracownikiem lub uczniem w naszym regionie – wykształcenie nie ma znaczenia. Certyfikaty językowe uzyskało już dzięki naszym kursom 1600 osób.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2022 3

Kilka sprawozdań i uchwał. Przed nami sesja radnych powiatowych

Już w najbliższą środę, 26 stycznia w sali konferencyjnej na# nakielskiej przystani odbędzie się sesja Rady Powiatu Nakielskiego. Obrady rozpoczną się o godzinie 12.00. Jakie tematy zostaną poruszone?

(czytaj więcej)
23 stycznia 2022 1

Ostrzeżenie przed marznącymi opadami. Na drogach może być ślisko

IMGW-PIB wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia o# opadach marznących. Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2022 0

"Małe formy malarskie". Biblioteka zaprasza na wernisaż

W piątek, 28 stycznia w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie odbędzie się # wernisaż prac Hanny Zawadzkiej- Pleszyńskiej. Szczegóły na plakacie.

(czytaj więcej)
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

Bankructwa obawia się co piąta firma. Najczęściej w budownictwie i usługach

O upadłość w minionym roku otarło się ponad# 7 proc. firm sektora MŚP. W tym roku czarnego scenariusza obawia się niemal co piąty biznes, przede wszystkim firmy mikro i małe, zatrudniające do 49 osób – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej są to reprezentanci budownictwa, usług i transportu, podczas gdy w zeszłym roku o przyszłość najbardziej drżał przemysł. Przyczyn kłopotów przedsiębiorcy upatrują głównie wśród zmian prawno-podatkowych oraz inflacji i spadku popytu.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)