Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

29 czerwca 2022 0

Mali Ratownicy. Uczyli się udzielania pierwszej pomocy

25 czerwca br. w świetlicy wiejskiej w Wolwarku odbyło# się spotkanie z ratownikiem medycznym pt. „Mali Ratownicy” - pierwsza pomoc w teorii i praktyce, zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich „Koło jak Marzenie” skierowane do najmłodszych mieszkańców Wolwarku.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 0

„Święto Świadectw” w Placówce Wsparcia Dziennego. Czas na wakacje!

Rozpoczęły się długo oczekiwane przez uczniów wakacje.# To czas, gdy w Placówce Wsparcia Dziennego działającej przy MGOPS w Szubinie odbywa się „Święto Świadectw” zapoczątkowane przez Benignę Olszewską, wieloletnią pedagog oraz założycielkę Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Kraina Uśmiechu”.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 0

Wakacyjne spotkania z kulturą. Dzieci wykonywały ekotorby

27 czerwca odbyło się pierwsze wakacyjne spotkanie z kulturą. Dzieci wykonywały ekotorby.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 0

Czerwcowe spotkanie. Uczestnicy poczuli norweski klimat

Dyskusyjny Klub Książki przy szubińskiej bibliotece publicznej odbył ostatnie, przedwakacyjne # spotkanie.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 0

Zespół Folklorystyczny Sadkowianie na festiwalu. Zdobyli trzecie miejsce!

26 czerwca Zespół Folklorystyczny Sadkowianie uczestniczył w XI Festiwalu Pieśni Ludowej i Jarmarku Świętojańskim w Inowrocławiu.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2022 6

Sportowa aktywność w upalny dzień. Za nami II Gminny Rajd Rowerowy

26 czerwca z szubińskiego Rynku wyruszył II Gminny # Rajd Rowerowy. Miłośnicy dwóch kółek mieli do pokonania prawie 23–kilometrową trasę.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2022 0

Mieszkańcy Zamościa powitali lato! Zapewniono moc atrakcji

25 czerwca na terenie boiska sportowego w # Zamościu odbyło się tradycyjne już wydarzenie z okazji powitania lata. Atrakcji tego dnia nie brakowało!

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 2

Dla dzieci i młodzieży. Propagowano elementy ratownictwa

Jednostka Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku od wczesnej wiosny #jest zaangażowana w organizację zajęć integracyjnych oraz szkoleniowych dla dzieci i młodzieży zarówno z terenu powiatu nakielskiego jak również z innych obszarów województwa kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Głównym celem prowadzonych zajęć jest integracja na świeżym powietrzu oraz propagowanie elementów ratownictwa i zachowań prewencyjnych w trakcie codziennych obowiązków oraz zbliżających się wakacji.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Na żołnierską nutę. VI Festiwal Piosenki Turystycznej za nami

VI Festiwal Piosenki Turystycznej dla Osób Niepełnosprawnych Więcbork, 22 czerwca 2022 r. odbył się pod hasłem: "Na żołnierską nutę".

(czytaj więcej)
20 czerwca 2022 0

Konkurs fotograficzno-plastyczny rozstrzygnięty. Wpłynęło prawie 50 prac

W poniedziałek, 13 czerwca w murach Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna # rozstrzygnięto konkurs plastyczno-fotograficzny pt. Od Domu Katolickiego do Domu Polskiego.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2022 7

Rowerowa Stolica Polski. Uczestnicy rajdów dotarli na przystań

18 czerwca w ramach Rowerowej Stolicy Polski przeprowadzono# dwa rajdy rowerowe. Miejscem docelowym każdego z nich była Przystań Powiat Nakielski.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2022 0

"Mama, tata i ja". Dzieci przygotowały występy dla rodziców

Wczoraj o 15:00 na podwórku Placówki Wsparcia Dziennego w # Szubinie, zorganizowano piknik rodzinny, podczas którego dzieci mogły wspólnie z ich bliskimi spędzić czas. Nie brakowało przy tym zabaw, jakie dzieci z opiekunami wspólnie zorganizowali.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2022 1

Strzelali gole dla Mileny. Uzbierali ponad 5 tys. złotych

Wczoraj na orliku przy Zespole Szkół im. Prof. Emila Chroboczka w Szubinie piłkarze z Football # Akademia zorganizowali turniej charytatywny, w którym zbierano pieniądze dla chorej Mileny. Jednocześnie były to 8. urodziny klubu.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2022 0

"Powitanie lata na Pałukach". Na cyklistów czekała wiejska biesiada

Klub Turystyki Kolarskiej ŻNINIOK, wraz z KS SZOSA ŻNIN, zorganizowali # jak co roku cykliczną imprezę rowerową.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2022 0

"Od Domu Katolickiego do Domu Polskiego". W lekcjach muzealnych wzięło udział kilka grup

W Muzeum Ziemi Szubińskiej odbywały się lekcje muzealne dotyczące # projektu „Od Domu Katolickiego do Domu Polskiego".

(czytaj więcej)
14 czerwca 2022 0

Projekt zakończony. Jego uczestnicy wykazali się zaangażowaniem i kreatywnością

Muzeum Ziemi Szubińskiej od grudnia 2021 roku uczestniczyło w projekcie „ Sieć na kulturę w # podregionie inowrocławskim” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2022 0

Jury oceniło ponad 40 prezentacji muzycznych. Są wyniki festiwalu w Olszewce

W piątek, 10 czerwca w Olszewce odbył się XII Międzydekanalny Festiwal # Piosenki Religijnej „Śpiewaj Panu”. Organizatorem festiwalu była Fundacja w Kuźni, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Olszewki i Lubaszcza, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Olszewce im. Józefa Blechacza ora parafia pw. Św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2022 0

Spotkanie z okazji Dnia Matki. Był występ, tort i prezenty

W maju dzieci ze świetlicy w # Żędowie miały dużo pracy, a wszystko to w związku ze zbliżającym się Dniem Matki. Robiły prezenty, laurki, zaproszenia i oczywiście piekły tort.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2022 6

W wakacje będzie się działo. Pierwszy koncert już za nami

W piątkowe popołudnie, 10 czerwca o godzinie # 20.00 mieszkańcy Szubina uczestniczyli w koncercie, który zainaugurował szereg różnych wydarzeń kulturalnych i sportowych pod wspólną nazwą „Weekend z kulturą”.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2022 0

"Kobieta w dziejach Szubina". Uroczyście zakończono projekt

Czwartkowe wydarzenie pt. # PROJEKT KOBIETA 2022 – KOBIETA W DZIEJACH SZUBINA w Muzeum Ziemi Szubińskiej zgromadziło w gościnnych murach Muzeum Ziemi Szubińskiej licznych gości z terenu miasta i gminy Szubin oraz regionu.

(czytaj więcej)
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)