Dziś mamy 28 stycznia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

Sport

28 stycznia 2022 0

Do Kcyni zjechali się szachiści z regionu. Rywalizacja była zacięta

W sobotni poranek, 22 stycznia 2022 r. tuż po godzinie 10.00 wystartował# Feryjny Turniej Szachowy w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni. Atmosferze turnieju jest jak zwykle w Kcyni była wyborna, więc uczestnikom zmagań nie pozostało nic innego, niż tylko grać i czekać na wygrane.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2022 0

Pierwsza edycja dobiegła końca. Metalbark zwycięzcą Pelicup 2021/2022

W ostatnich tygodniach emocjonowaliśmy się rozgrywkami# nakielskiej halówki, a w gminie Szubin firma MK Organizacyjnie organizowała zawody w ramach Pelicup. Najlepszą drużyną rozgrywek okazał się Metalbark.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2022 4

8. kolejka gier za nami. Sąsiedzi Sipiory najbliżej zwycięstwa

Na hali widowiskowo – sportowej w Paterku rozegrano# przedostatnią kolejkę w tegorocznych zmaganiach Nakielskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Bliscy obrony tytuły sprzed roku są Sąsiedzi Sipiory, którzy sięgnęli po kolejny komplet punktów.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2022 0

XI Turniej Szachowy UKW Bydgoszcz. Zwycięstwo Jana Rosińskiego

19 stycznia odbył się XI Turniej Szachowy UKW Bydgoszcz#. Zawody już standardowo zostały zorganizowane i przeprowadzone przez dr Piotra Szybowicza, który prowadzi zajęcia szachowe na uczelni. Mistrzostwa odbyły się portalu lichess.org.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2022 0

Grand Prix w Lekkiej Atletyce. Wrócili z 14 medalami

W sobotę 15 stycznia najmłodsi reprezentanci UKS Wyspiański Szubin#uczestniczyli w zawodach z cyklu 5 zawodów halowych dla dzieci - Halowe Grand Prix AMS w Lekkiej Atletyce w Bydgoszczy.v

(czytaj więcej)
18 stycznia 2022 0

Zmagania młodych tenisistów. Grali systemem brazylijskim

18 stycznia 2022 roku w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Szubinie odbył się# turniej tenisa stołowego dla amatorów w kategorii chłopców poniżej 18 roku życia.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2022 0

Szachiści z całego powiatu zjechali się do Mroczy. Znamy wyniki turnieju!

16 stycznia po raz szósty młodzi entuzjaści szachów przyjechali do# Mroczy gdzie na Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się VI Feryjny Turniej Szachowy dla juniorów o Puchar Prezesa klubu LUKS Feniks Mrocza.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2022 1

Kolejne mecze za nami. Rojiblancos lepsi w meczu czołowych zespołów

Na hali widowiskowo – sportowej w Paterku odbyła się# 7. kolejka zmagań w Nakielskiej Halowej Lidze Piłki Nożnej 2021/2022. Pierwszą porażkę zanotowali piłkarze Stali Produkt Nakło, którzy wysoko ulegli innej czołowej drużynie – Rojiblancos.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2022 1

Sportowe podsumowanie roku 2021. Najważniejsze sukces dzieci i młodzieży z gminy

Koniec roku to czas podsumowań, również w obszarze kultury fizycznej i współzawodnictwa sportowego.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2022 3

Ewa Karkowska zostawiła rywali w tyle. Szachowy turniej UKW

12 stycznia odbył się# X Turniej Szachowy UKW Bydgoszcz.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2022 0

Brydżyści utrzymali 7. pozycję. Sobotnia rywalizacja za nami

W sobotę (8 stycznia) nakielscy brydżyści rozegrali# drugą rundę nowego sezonu w 3. lidze. Zespół Eurobac Nakło doznał dwóch nieznacznych porażek i utrzymał siódme miejsce w tabeli.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2022 0

Po przerwie wrócili do rywalizacji. MiSSM Trzecia Fala na prowadzeniu

9 stycznia, wyjątkowo w sali gimnastycznej ZS-P nr 3 rozegrano# VIII kolejkę Nakielskiej Ligi Siatkówki. Odbyły się cztery mecze, we wszystkich wygrywały wyżej rozstawione zespoły.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2022 0

Piłkarze wznowili rozgrywki. Udany pościg AZR Ślesin

W hali widowiskowo – sportowej w Paterku odbyła się# 6. kolejka Nakielskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Pewne zwycięstwa zanotowały czołowe zespoły rozgrywek.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2022 0

Szachiści z całej Polski wzięli udział w turniejach z cyklu „Nocne granie”

W latach 2020-2022 pod patronatem Kujawsko - Pomorskiego Związku# Szachowego i Szubińskiego Domu Kultury odbywał się Turniej Szachowy "Nocne Granie".

(czytaj więcej)
09 stycznia 2022 0

Mistrzostwa na półmetku. Przed szachistami jeszcze trzy rundy

Rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Województwa - III Ligi Szachowej # znalazły się na półmetku. Szachiści rozegrali już cztery rundy, a do końca pozostały jeszcze trzy.

(czytaj więcej)
08 stycznia 2022 0

Rok 2021 za nami i emocje sportowe z nim związane również. Czas na podsumowanie

Już za chwile kolejne wydarzenia sportowe przed nami.

(czytaj więcej)
05 stycznia 2022 4

Kacper Gieryk najlepszym polskim juniorem roku 2021. Gratulujemy!

Kacper Gieryk (KTK Kalisz) został# najlepszym polskim juniorem roku 2021 według Kolarstwo na sport Narodowy. To był niezwykle trudny wybór, ponieważ naszym zdaniem kilku zawodników ścigało się na podobnym poziomie.

(czytaj więcej)
02 stycznia 2022 0

Świąteczny Turniej Szachowy rozegrany. Kto tym razem był najlepszy?

30 grudnia w Szubińskim Domu Kultury odbył się tradycyjny Świąteczny Turniej Szachowy "SZUBIN OPEN 2021".

(czytaj więcej)
31 grudnia 2021 9

Sportowe podsumowanie roku. Nie zabrakło sukcesów indywidualnych, jak i drużynowych

Po trudnym 2020 roku, mijające 12 miesięcy było# zdecydowanie bardziej sprzyjające dla sportowców z powiatu nakielskiego. Jak zwykle nie zabrakło sukcesów indywidualnych czy drużynowych, nie tylko w takich dyscyplinach sportowych jak siatkówka, podnoszenie ciężarów, lekkoatletyka, ale również w mniej popularnych jak wioślarstwo, kolarstwo, szachy czy tenis stołowy. Minione miesiące obfitowały w mniejsze bądź większe sukcesy, które postaramy się przybliżyć, aby zobrazować, że sport w powiecie nakielskim ma się dobrze. Wszystkim sportowcom, zawodnikom, zespołom, trenerom oraz działaczom gratulujemy osiąganych wyników i życzymy kolejnych sukcesów w nadchodzących latach.

(czytaj więcej)
31 grudnia 2021 0

Kamil Białecki zostawił rywali w tyle. Mistrzostwa Szubina w warcabach

30 grudnia w Szubińskim Domu Kultury odbyły się# Mistrzostwa Szubina w Warcabach Stupolowych.

(czytaj więcej)
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

Bankructwa obawia się co piąta firma. Najczęściej w budownictwie i usługach

O upadłość w minionym roku otarło się ponad# 7 proc. firm sektora MŚP. W tym roku czarnego scenariusza obawia się niemal co piąty biznes, przede wszystkim firmy mikro i małe, zatrudniające do 49 osób – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej są to reprezentanci budownictwa, usług i transportu, podczas gdy w zeszłym roku o przyszłość najbardziej drżał przemysł. Przyczyn kłopotów przedsiębiorcy upatrują głównie wśród zmian prawno-podatkowych oraz inflacji i spadku popytu.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)