Pozostawiła po sobie ślad, który nie zniknie. Wzruszające pożegnanie
fot. MM
5 lutego na cmentarzu w Kcyni odbyły się #uroczystości pogrzebowe śp. Elżbiety Korkosz – wieloletniej nauczycielki biologii w kcyńskim Liceum Ogólnokształcącym, wychowawczyni i pedagoga, który na trwałe zapisał się w pamięci wielu pokoleń absolwentów.
Mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych, tego dnia pożegnali Ją bliscy, przyjaciele, dawni współpracownicy oraz liczne grono byłych uczniów, dla których była kimś znacznie więcej niż tylko nauczycielką szkolnego przedmiotu. Wspominano Ją jako osobę niezwykle życzliwą, oddaną młodzieży i swojej pracy, a przy tym wymagającą – bo głęboko wierzącą w potencjał swoich uczniów.
Odejście śp. Elżbiety Korkosz to bolesna strata dla lokalnej społeczności i środowiska oświatowego. Pozostanie jednak na zawsze w pamięci uczniów jako nauczycielka z pasją, autorytet i człowiek, który potrafił inspirować, uczyć i wychowywać z sercem. Rodzinie, bliskim oraz wszystkim pogrążonym w żałobie składamy wyrazy szczerego współczucia.
Galeria
Czytaj również
- Pożegnanie ks. prałata Andrzeja Kłosińskiego. "Śmierć jest trudna"
- W strażackiej asyście i zadumie. Ostatnie pożegnanie śp. Henryka Nowaka
- Nie żyje druh Henryk Nowak. Najstarszy członek KSRG OSP w Dziewierzewie
- Nie żyje ks. prałat Andrzej Kłosiński. Pochodził z Nakła
- Nie żyje Irena Kopocińska. W październiku obchodziła setne urodziny
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Podnoszą swoją sprawność fizyczną. Żołnierze morsują
W piątek 30 stycznia# br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w ramach porannego rozruchu fizycznego zrealizowało morsowanie. Wydarzenie zorganizowane zostało na bazie jeziora Tarpno i udział w nim wzięło kilkudziesięciu żołnierzy Centrum.
(czytaj więcej)Najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom. Zosia i Nikodem w czołówce
Zofia i Nikodem to najpopularniejsze imiona #nadawane dzieciom w ostatnim półroczu 2025 roku. Tak wynika z najnowszego rankingu Ministerstwa Cyfryzacji. Pełne zestawienie i szczegółowe statystyki można znaleźć na portalu dane.gov.pl.
(czytaj więcej)Śnieżny Księżyc rozświetli niebo. Lutowa pełnia
Dziś na niebie będziemy mogli podziwiać #drugą pełnię Księżyca w tym roku. Nasz naturalny satelita osiągnie pełną fazę późnym wieczorem, a dokładny moment maksimum zjawiska przypadnie w Polsce o godzinie 23:09. To doskonała okazja, by spojrzeć w górę i zobaczyć Srebrny Glob w całej jego okazałości.
(czytaj więcej)Dwóch spichlerzy nie udało się uratować. Pomagali strażacy z Nakła i Szubina
5 lutego 1960 roku#. Wydarzenia tamtego dnia spowodowały olbrzymią stratę dla Bydgoszczy.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!