Policjanci na targach. Zachęcali do wstąpienia do służby

fot. KPP Nakło
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w # Nakle nad Notecią uczestniczyli w targach „Lato na wsi”, które miały miejsce w Minikowie. W trakcie festynu mundurowi zachęcali uczestników do rozważenia służby w policji wskazując plusy pracy w niebieskim mundurze. Ponadto osoby zainteresowane mogły porozmawiać ze stróżami prawa o metodach oszustw jakie stosują cyberprzestępcy.
W weekend (10-11.05), w Minikowie, odbyły się targi „Lato na Wsi Święto Smaku i Tradycji”. W imprezie uczestniczyli również funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią.
Osoby zainteresowane pracą w policji miały możliwość dowiedzieć się jakie warunki musi spełnić kandydat do służby oraz jakie dokument należy złożyć. Ponadto omawiane były poszczególne etapy procedury kwalifikacyjnej, jaką przed wstąpieniem do służby musi przejść każdy policjant. Mundurowi przybliżyli również na jakie zarobki mogą liczyć nowo przyjęci do służby funkcjonariusze.
Ponadto funkcjonariusze zapewnili kilka atrakcji. Największym zainteresowanie wśród najmłodszych uczestników festiwalu cieszył się policyjny radiowóz, do którego dzieci mogły wejść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Starsi uczestnicy imprezy mieli możliwość ubrania alkogogli, aby uświadomić sobie jak wielkim zagrożeniem jest wsiadanie „za kółko” po spożyciu alkoholu oraz jak bardzo zaburza on postrzeganie rzeczywistości.
Uczestnicy targów mogli porozmawiania z policjantami na temat najpopularniejszych metod oszustw jakie stosują cyberprzestępcy oraz sposobów jak się przed nimi bronić.
materiał: mł. asp. Kamil Smoliński Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria



Czytaj również
- Jest 13 kandydatów na urząd prezydenta. Na kogo zagłosujesz? (sonda)
- Zupa pokrzywowa z szarymi kluskami wyróżniona. Drugie miejsce dla KGW Mrocza
- Uciążliwości na trasie. Piasek trzeba jakoś wywieźć...
- Na terenie miasta będzie kręcony film. Spotkanie z producentami
- "Bnin dla Krzysia Zawady". Ile pieniędzy zebrano na festynie?
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Pociąg na Hel. Pasażerowie nadali mu nazwę

Nazwę „Latarnik” dla powracającego do # rozkładu jazdy pociągu na Hel wybrali pasażerowie w konkursie zorganizowanym przez samorząd województwa (który jest organizatorem pasażerskich przewozów kolejowych w regionie) i przewoźnika (spółkę Arriva). Zwycięzcom gratulowała dziś (14 maja) wicemarszałek Aneta Jędrzejewska z przedstawicielami spółki Arriva. Pierwszy kurs pociągu 19 czerwca.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)