Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ponad 750 zgłoszeń od mieszkańców

fot. KPP Nakło
W minionym roku mieszkańcy powiatu nakielskiego #wprowadzili 755 zgłoszenia na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde zgłoszenie zostało przez mundurowych zweryfikowane. Dzięki temu narzędziu każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy, dlatego policjanci zachęcają do korzystania z niego.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, które pozwala na czytelne zidentyfikowanie, a także przedstawienie skali i rodzaju zagrożenia występującego na danym terenie. Narzędzie służy przede wszystkim społeczności lokalnej, a za jego pośrednictwem obywatele mogą informować Policję o różnych niepokojących ich zjawiskach, tym samym mieć wpływ na bezpieczeństwo.
Mapę znaleźć można pod adresem: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html. Policjanci na bieżąco weryfikują zgłoszenia, które mieszkańcy wprowadzają na mapę i w zależności od dokonanych ustaleń, podejmują działania zmierzające do wyeliminowania wskazanego problemu.
W minionym roku w powiecie nakielskim na mapę wprowadzono 755 zgłoszenia. Po weryfikacji potwierdzono 255 zgłoszeń. Obywatele najczęściej informowali za pośrednictwem tego narzędzia o przekraczaniu dozwolonej prędkości (315 zgłoszenia), spożywaniu alkoholu w miejscu zabronionym (89 zgłoszeń), grupowaniu się małoletnich zagrożonych demoralizacją (54 zgłoszeń) oraz nieprawidłowym parkowaniu (128 zgłoszenia).
Policjanci powiatu nakielskiego zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i przypominają, że w przypadku potrzeby podjęcia przez policjantów natychmiastowych, interwencyjnych działań, w dalszym ciągu należy korzystać z dostępnych numerów alarmowych. Wprowadzić zgłoszenie można w zaledwie kilka minut postępując zgodnie ze zdjęciami załączonymi do niniejszego komunikatu.
Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło
Czytaj również
Dodaj komentarz
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Pociąg na Hel. Pasażerowie nadali mu nazwę

Nazwę „Latarnik” dla powracającego do # rozkładu jazdy pociągu na Hel wybrali pasażerowie w konkursie zorganizowanym przez samorząd województwa (który jest organizatorem pasażerskich przewozów kolejowych w regionie) i przewoźnika (spółkę Arriva). Zwycięzcom gratulowała dziś (14 maja) wicemarszałek Aneta Jędrzejewska z przedstawicielami spółki Arriva. Pierwszy kurs pociągu 19 czerwca.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad
Naklo, w dniu 04-01-2024 10:59:13 napisał:
odpowiedz
emer.policjant, w dniu 04-01-2024 13:03:39 napisał:
odpowiedz
ZenekMart, w dniu 04-01-2024 15:39:05 napisał:
odpowiedz
czujny nos psa, w dniu 04-01-2024 20:46:56 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!