Złamali sądowe zakazy. Grozi im do pięciu lat więzienia

fot. KPP Nakło
W ostatnich dniach policjanci z powiatu nakielskiego zatrzymali# 4 kierujących, którzy pomimo obowiązujących ich sądowych zakazów prowadzenia pojazdów postanowili wyruszyć w trasę.
W piątek (10.01), w godzinach porannych, funkcjonariusze z komisariatu policji w Szubinie, na terenie miasta, skontrolowali 56-letniego rowerzystę. Sprawdzenie mężczyzny w policyjnych systemach informacyjnych wykazało, że posiada on aktywny sądowy zakaz prowadzenia rowerów.
Tego samego dnia, około godziny 16:30, w Kowalewie, mundurowi z Szubina „trafili” 55-latka kierującego jednośladem, który pomimo zakazu wyruszył rowerem w trasę.
W sobotę (11.01), około godziny 15:00, policjanci referatu potrolowo-interwencyjnego nakielskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym Peugeotem. Za kierownicą siedział 41-latek, który był poddenerwowany. W ciągu paru minut stróże prawa ustalili powód takiego zachowania. Mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Ostatni z nieodpowiedzialnych kierujących został zatrzymany również przez mundurowych z Nakła nad Notecią. Około godziny 19:00 skontrolowali oni 42-latka poruszającego się osobowym golfem. Sprawdzenie kierującego w systemach informacyjnych policji wykazało, że nie powinien on wsiadać „za kółko”, ponieważ posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Wszyscy mężczyźni ze swojego zachowania tłumaczyć się będą przed sądem. Nie stosując się do zakazu sądowego popełnili oni przestępstwo opisane w artykule 244 kodeksu karnego. Grozi im od 3 miesięcy 5 lat więzienia.
Materiał: mł. asp. Kamil Smoliński, Oficer Prasowy KPP w Nakle
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- Zderzenie mana z simsonem. Starszy mężczyzna trafił do szpitala
- Ustalono dane ofiary. 25-latkowi grozi dożywocie (film)
- Ukradł klocki za ponad 1000 złotych. Wcześniej jego łupem padł alkohol
- Jedna osoba poszkodowana. Zderzenie motocykla i osobówki
- Kontrolę autokaru można zgłosić z wyprzedzeniem. Wakacyjne wyjazdy
Jak bezpiecznie przetrwać upały? Narażone dzieci i osoby starsze

Wg prognoz pogody, przed nami upalne dni.# Wraz ze wzrostem temperatury rośnie ryzyko odwodnienia i przegrzania organizmu. Wysokie temperatury są niezwykle niebezpieczne dla osób starszych i dzieci, jednak wszyscy powinniśmy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa podczas upału.
(czytaj więcej)Wakacyjna akcja. "Zapnij pasy– poczuj uścisk bezpieczeństwa"

Wakacje to czas nasilonych wyjazdów rodzinnych#. W trosce o bezpieczeństwo podróżnych Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis SA - operatorem komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network SA, począwszy od 27 czerwca do 31 sierpnia 2025 r., będzie prowadziło akcję pn. ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa.
(czytaj więcej)Wspomnienie Matki Bożej Licheńskiej. Zaplanowano centralne uroczystości

W środę, 2 lipca przypada liturgiczne wspomnienie #Matki Bożej Licheńskiej – czczonej jako Matka Pocieszenia i Opiekunka rodzin oraz cierpiących.
(czytaj więcej)Ubezwłasnowolnienie całkowite i częściowe. Kiedy i jak stosować?

Ubezwłasnowolnienie to instytucja prawna przewidziana #w polskim prawie, mająca na celu ochronę osoby, która z powodu zaburzeń psychicznych lub innej poważnej niezdolności nie jest w stanie samodzielnie kierować swoim postępowaniem. Ma ono na celu ochronę interesów osoby ubezwłasnowolnionej, a nie jej karanie czy dyskryminowanie. Może dotyczyć m.in. osób z chorobami psychicznymi, upośledzeniem umysłowym, uzależnieniami czy schorzeniami neurodegeneracyjnymi (np. zaawansowana demencja), które w znacznym stopniu umożliwiają świadome kierowanie swoim zachowaniem.
(czytaj więcej)