Dziś mamy 30 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

15 kwietnia 2024

Wręczono dyplomy i odznaki. Harcerskie spotkanie w muzeum

fot. powierzone

fot. powierzone

8 kwietnia 2024r. Seniorzy Harcerskiego Kręgu #przy Muzeum Ziemi Szubińskiej, spotkali się na poświątecznym śniadaniu w swojej stałej siedzibie, w Muzeum Ziemi Szubińskiej.

Na tą okoliczność zostały zaproszone druhny: Dh. hm. Halina Krystowczyk; Kierownik Referatu Seniorów Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP i Dh. hm. Olga Skotnicka- Komendantka Hufca ZHP „Pałuki” w Smerzynie. Spotkanie rozpoczęło się od wręczenia Dyplomów Jubilatom.

Dh. hm. Danuta Siewkowska 85 lat

Dh. hm. Kazimierz Baszczyński 85 lat

Dh. phm. Zygmunt Maćkowiak 80 lat

Wszyscy członkowie Kręgu otrzymali odznakę Harcerski Opiekun Miejsc Pamięci 2023r., którą wręczyła Komendantka Hufca Smerzyn. Dh. Kierownik Referatu Seniorów ZHP z Bydgoszczy wręczyła odznakę Patrona Polskich Harcerzy bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego.

Odznakę otrzymali:

Dh. hm. Beninga Olszewska

Dh. hm. Danuta Siewkowska

Dh. hm. Anna Wojtas

Dh. hm. Kazimierz Baszczyński

Dh. hm. Andrzej Tomaszewski

Pozostali członkowie Kręgu otrzymali ją wcześniej w Dniu Patrona 23 lutego 2024r. w Toruniu. Seniorzy otrzymali z rąk dh. Halinki plakietkę Via- ad Copernicum 2023r. za zrealizowanie programu Via- an Copernicum. Na koniec wjechał tort, który ufundował nasz Jubilat dh. Zygmunt Maćkowiak. Całemu spotkaniu towarzyszyły harcerskie piosenki przy akompaniamencie gitary dh. Halinki z Referatu Seniorów. Całe spotkanie przebiegło w miłej, sympatycznej atmosferze. Zakończone zostało Kręgiem Przyjaźni.

Dziękujemy p. Dyrektor Muzeum dr. Kamili Czechowskiej i pracownikom Muzeum p. Iwonie Kruk i p. Patrycji Banasiak za pomoc przy zorganizowaniu uroczystego spotkania seniorów z Szubina.

Czuwaj!

Materiał: phm. Teresa Foigt

Oceń artykuł: 10 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Konstrukcje stalowe
Zaproszenia
4,00 zł PLN
0

38. rocznica katastrofy w Czarnobylu. Konsekwencje zdrowotne i środowiskowe

W kwietniu 1986 r. całym światem wstrząsnęła wiadomość o awarii #w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej położonej na terenie ZSRS, ok. 100 km. na północ od Kijowa. W efekcie błędów operatorów przeprowadzających jeden z testów oraz wad konstrukcyjnych reaktora jądrowego 26 kwietnia 1986 r. o godzinie 1:23 doszło do dwóch wybuchów.

(czytaj więcej)
0

Zafałszowane oregano. W przyprawie często znajdują się obce rośliny

Aromatyczne oregano ma wielu amatorów na całym #świecie. Jest to bowiem nie tylko popularna przyprawa, np. do pizzy czy dań z pomidorów, lecz także ceniony surowiec leczniczy i kosmetyczny. Niestety, badania wskazują, że oferowane na rynku spożywczym oregano często jest w mniejszym lub większym stopniu zafałszowane!

(czytaj więcej)
0

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa Ratowniczego. Zasługują na uznanie

Pasja i wola działania zasługuje na uznanie! Dziś Międzynarodowy Dzień# Psa Ratowniczego.

(czytaj więcej)
0

Jak założyć łąkę kwietną? Otoczenie nabierze sielskiego charakteru

Kwietne łąki coraz częściej zastępują tradycyjne #trawniki. Składają się z barwnych, kwitnących roślin jednorocznych, bylin i traw. Dzięki nim otoczenie nabiera sielskiego charakteru, staje się odprężającym miejscem rekreacji, domem dla wielu pożytecznych zwierząt i istnym rajem dla zapylaczy! Zastąpienie trawnika kwietną łąką to oszczędność czasu i energii! Nie musimy jej regularnie kosić, nawozić i podlewać, aby cieszyć się jej urokiem przez cały sezon wegetacyjny.

(czytaj więcej)