"W zgodzie z naturą w szkole". Zaangażowani w powstanie ogrodu

fot. powierzone
Od września w Liceum Ogólnokształcącym #w Szubinie „ruszyło” kilka projektów edukacyjnych. Jednym z nim jest projekt „W zgodzie z naturą w szkole”, dofinansowany przez Zarząd Powiatu Nakielskiego. Głównym założeniem projektu jest stworzenie przyszkolnego ogrodu, uporządkowanego miejsca dla społeczności szkolnej.
W maju i czerwcu rozpoczęły się pierwsze prace: uporządkowano teren, zostały nasadzone rośliny pozyskane od rodziców uczniów. Zakupiono ławeczki, a pan Radosław Paszkiewicz podarował szkole kamienie, którymi zostały wysypane grządki. Należy wspomnieć, że inspiracją do zagospodarowania przestrzeni przy szubińskim liceum były warsztaty na Wydziale Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie specjaliści doradzili uczestnikom projektu, jak stworzyć ogród w zgodzie z naturą.
W zakładanie ogrodu zaangażowała się grupa młodzieży i nauczycieli, dla których wspólna praca stała się okazją do integracji.
W przyszłym roku szkolnym prace projektowe obejmą utworzenie w ogrodzie stref tematycznych, które staną się twórczą przestrzenią sprzyjającą nauce. Dla uczniów zielone, uporządkowane otoczenie będzie alternatywą do wspólnego spędzania czasu podczas przerw i odpoczynku.
Społeczność uczniowska i nauczyciele dziękują wszystkim zaangażowanym rodzicom, którzy pomogli upiększyć teren przyszkolny.
Koordynatorkami projektu są Aurelia Kasprzak i Arleta Marchlewska.
Materiał: Aurelia Kasprzak / I LO w Szubinie
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
















Czytaj również
- Wizyta na komendzie. Zapoznali się z pracą policjanta
- Uczniowie brali udział w Dniu Geografa. Były wykłady i warsztaty
- Wzięli udział w Marszu Żywych. Refleksja nad okrucieństwem wojny
- Uroczyste pożegnanie. Maturzyści odebrali świadectwa
- Sprawdzili swoją wiedzę. Liliana w gronie laureatów powiatowego konkursu
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)