To już się dzieje! Umowa na budowę mieszkań podpisana

fot. MM
O tym, że przy ul. Nakielskiej w Mroczy ma powstać# wielorodzinny budynek mieszkalny, mówiło się już od dłuższego czasu. Plany mroteckich włodarzy w końcu jednak się ziściły. W miniony piątek w urzędzie miejskim w Mroczy podpisana została umowa na wykonanie inwestycji między prezesem spółki SiM KZN Bydgoski Jackiem Olechem a wyłonionym w przetargu wykonawcą - firmą Certa Trzemeszno, którą reprezentował jej prezes Wiktor Słowiński.
Za budowę budynku wielorodzinnego przy ul. Nakielskiej w Mroczy odpowiedzialna jest Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa „KZN – Bydgoski” sp. z o.o. Została ona założona 2 września 2021 roku i jest odpowiedzialna za realizację rządowego program budownictwa społecznego na terenie gmin (wspólników) w województwie kujawsko-pomorskim. Jednym z nich jest m.in. gmina Mrocza. Budowane mieszkania są przeznaczone dla osób, które stać na regularne opłacanie czynszu, jednak ich dochody są za niskie na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Wspólnikami spółki KZN – Bydgoski są: Krajowy Zasób Nieruchomości oraz gminy województwa kujawsko-pomorskiego: Barcin, Białe Błota, Dragacz, Gostycyn, Koronowo, Miasto Inowrocław, Mogilno, Mrocza, Nakło nad Notecią, Nowe, Pruszcz, Sadki, Sępólno Krajeńskie, Sicienko, Strzelno, Świecie.
Tak więc wiemy już, że Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe (SIM) to spółki non for profit, realizujące rządowy program budownictwa społecznego. Zadaniem spółek jest budowa mieszkań czynszowych na wynajem (z opcjonalną możliwością dojścia do własności lokalu) dla osób nie posiadających własnego lokum.
Jeśli chodzi o zaplanowaną inwestycję w Mroczy, to mowa tu o mieszkaniach wykonanych „pod klucz" z gwarantowanymi miejscami parkingowymi (1 miejsce na 1 lokal). Najemcy będą mieli także do dyspozycji komórki lokatorskie (ich ilość będzie mniejsza od ilości mieszkań) i zagospodarowany teren z placem rekreacyjnym. Budynek wyposażony zostanie w windę i zostaną w nim zastosowane rozwiązania proekologiczne w postaci pompy ciepła i fotowoltaiki. Szacuje się, że inwestycja będzie kosztowała ok. 15 mln zł. Znajdujące się w budynku 43 mieszkania będą zróżnicowane, a ich metraż wynosić będzie od 30.48 m kw. do 55,94 m kw. z balkonami.
Wartość inwestycji opiewa na kwotę 12.405.389,77 zł, a wykonawca ma równy rok na wykonanie wszelkich robót budowlanych. Jeśli warunki atmosferyczne drastycznie się nie pogorszą, to pierwsze "wbicie łopaty" i tym samym jednoczesna inauguracja inwestycji nastąpić ma już w przyszłym tygodniu.
Mieszkania w Mroczy są jeszcze dostępne, a wszelkie zasady ich najmu oraz szczegółowe informacje udostępniane są potencjalnym najemcom przez mrotecki magistrat.
Galeria










Czytaj również
- Ślubowanie policjantów. Do służby wstąpiło 36 osób
- Zasłużeni dla regionu. Uroczystość wręczenia odznaczeń
- I zawody w ratownictwie technicznym. Udział wzięło 20 komend straży pożarnej
- Powstaną nowe kluby seniora. Przyznano granty na ponad 2 mln zł
- Do sakramentu przystąpiło 17 osób. Bierzmowanie w szubińskiej farze
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad
ja, w dniu 19-01-2025 09:06:54 napisał:
odpowiedz
Obserwator, w dniu 19-01-2025 12:31:43 napisał:
odpowiedz
hm, w dniu 19-01-2025 14:01:57 napisał:
odpowiedz
Sadkowianka, w dniu 19-01-2025 16:40:25 napisał:
odpowiedz
weda, w dniu 19-01-2025 17:06:30 napisał:
odpowiedz
Obserwator, w dniu 19-01-2025 18:04:26 napisał:
odpowiedz
Olla6117, w dniu 20-01-2025 11:04:05 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!