Dziś mamy 3 lipca 2025, czwartek, imieniny obchodzą:

17 stycznia 2025

Rekompensaty wypłacone. Za zaprzestanie hodowli świń

fot. ARMiR

fot. ARMiR

Dzięki zaangażowaniu pracowników Agencji Restrukturyzacji #i Modernizacji Rolnictwa 8,4 mln zł trafiło na konta blisko 600 rolników, czyli 98 proc. z tych, którzy złożyli wnioski w ubiegłorocznym naborze ciągłym o rekompensaty za rezygnację z utrzymywania trzody chlewnej i jej wprowadzania do gospodarstwa w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń. Wsparcie na ten cel pochodziło z budżetu państwa.

Kwota pomocy w przypadku pojedynczego beneficjenta obliczana była jako iloczyn średniej rocznej liczby świń (nie więcej niż 200 sztuk dla jednego producenta) utrzymywanych w okresie 12 miesięcy poprzedzających ten, w którym zakaz hodowli trzody chlewnej został wprowadzony oraz liczby dni w roku jego obowiązywania. Największe zainteresowanie tym wsparciem było w województwach kujawsko-pomorskim – pomoc otrzymało 270 rolników oraz warmińsko-mazurskim – 159 rolników.

Materiał: ARMiR

Oceń artykuł: 9 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

    • 5 (13)

    On, w dniu 18-01-2025 07:09:50 napisał:

    Takimi bzdurnymi wypisami niszczą polskie rolnictwo

    odpowiedz

    • 5 (13)

    Rolnik, w dniu 18-01-2025 15:20:06 napisał:

    Poco w Polsce hodowla świń jak mamy w Niemczech. Czyż nie tak jest,a może z Argentyny i innych krajów. A polskie rolnictwo chce się zaorać. I to co gorsze nasi rządzący temu przyklaskują. Wstyd że tacy ludzie rządzą i jeszcze są którzy ich popierają.

    odpowiedz

    • 3 (11)

    Ja, w dniu 19-01-2025 08:14:17 napisał:

    Do rolnik .Oni nie chcą zaorać polskie rolnictwo tylko posadzić drzewka na ziemi która ich żywi ..To jest ten chory ład pobudowali w środku lasu strzelnice i teraz będą się bawić zamiast las posadzić .

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Budowa magazynów
Budowa hal
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Konstrukcje stalowe
0

Jak bezpiecznie przetrwać upały? Narażone dzieci i osoby starsze

Wg prognoz pogody, przed nami upalne dni.# Wraz ze wzrostem temperatury rośnie ryzyko odwodnienia i przegrzania organizmu. Wysokie temperatury są niezwykle niebezpieczne dla osób starszych i dzieci, jednak wszyscy powinniśmy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa podczas upału.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjna akcja. "Zapnij pasy– poczuj uścisk bezpieczeństwa"

Wakacje to czas nasilonych wyjazdów rodzinnych#. W trosce o bezpieczeństwo podróżnych Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis SA - operatorem komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network SA, począwszy od 27 czerwca do 31 sierpnia 2025 r., będzie prowadziło akcję pn. ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Wspomnienie Matki Bożej Licheńskiej. Zaplanowano centralne uroczystości

W środę, 2 lipca przypada liturgiczne wspomnienie #Matki Bożej Licheńskiej – czczonej jako Matka Pocieszenia i Opiekunka rodzin oraz cierpiących.

(czytaj więcej)
0

Ubezwłasnowolnienie całkowite i częściowe. Kiedy i jak stosować?

Ubezwłasnowolnienie to instytucja prawna przewidziana #w polskim prawie, mająca na celu ochronę osoby, która z powodu zaburzeń psychicznych lub innej poważnej niezdolności nie jest w stanie samodzielnie kierować swoim postępowaniem. Ma ono na celu ochronę interesów osoby ubezwłasnowolnionej, a nie jej karanie czy dyskryminowanie. Może dotyczyć m.in. osób z chorobami psychicznymi, upośledzeniem umysłowym, uzależnieniami czy schorzeniami neurodegeneracyjnymi (np. zaawansowana demencja), które w znacznym stopniu umożliwiają świadome kierowanie swoim zachowaniem.

(czytaj więcej)