Dziś mamy 24 października 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

20 sierpnia 2020

Paszport do natury. Zwiedzaj swój region

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Tym razem zabieramy mieszkańców województwa#, turystów i gości, którzy spędzają wakacje na Kujawach i Pomorzu w podróż do miejsc związanych z naturą. W ramach dorocznej kampanii Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej (K-POT) zachęcamy do pobrania bezpłatnej aplikacji i odwiedzenia wyjątkowych miejsc w regionie. Dla najaktywniejszych do zdobycia vouchery na pobyt hotelach i gospodarstwach agroturystycznych w naszym województwie.

- W naszym regionie jest wiele miejsc atrakcyjnych zarówno pod względem walorów przyrodniczych, jak też interesujących z uwagi na formę organizacji turystyki. Zachęcam do korzystania z aplikacji i poznawania pięknych zakątków Kujawsko-Pomorskiego, a przy okazji – zawalczenia o vouchery na pobyt w Konstelacjach dobrych miejsc – mówił marszałek Piotr Całbecki.

„Paszport Turystyczny” to doroczna wakacyjna kampania Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej (K-POT) zachęcająca mieszkańców województwa i turystów do podróżowania po jego subregionach. Paszport jest miniprzewodnikiem z propozycjami tras zwiedzania – konstelacji. Główną ideą kampanii jest promocja mało znanych zakątków. Każda z tras uwzględnia popularne atrakcje, uzupełnione o tzw. zakaMARKI – punkty na mapie Kujawsko-Pomorskiego o dużym potencjale, które nie są jeszcze w pełni zagospodarowane lub skomercjalizowane. W tym roku motywem przewodnim są miejsca związane z naturą - bezpiecznie, z zachowaniem dystansu społecznego - stąd nazwa kampanii „Paszport do Natury”.

Dotychczasowa forma książeczki paszportowej została w bieżącym sezonie turystycznym zastąpiona aplikacją, którą bezpłatnie można pobrać na stronie paszport.kujawsko-pomorskie.travel/. Po jej zainstalowaniu i założeniu konta możemy już ruszać w teren. Akcja potrwa do połowy października. Za każdym razem, gdy odwiedzimy miejsce znajdujące się na paszportowej liście, otrzymamy punkty (na podstawie geolokalizacji). Celem zabawy jest zwiedzenie jak największej liczby zakaMARKÓW naszego regionu, a przy okazji - zdobycie jak największej ilości punktów. Dla najaktywniejszych K-POT przygotował vouchery na pobyt w hotelach i gospodarstwach agroturystycznych w naszym województwie. 

W paszporcie znajduje się siedem konstelacji:

  • miasta:

- Bydgoszcz

- Toruń.

  • subregiony:

- Kujawy

- Pałuki

- Bory Tucholskie

- Pojezierze Brodnickie

- Dolina Dolnej Wisły. 

Jak blisko, JAK FAJNIE!”

Paszport uzupełnia w tym roku oferta „Jak blisko, jak fajnie!”, dedykowana mieszkańcom województwa i  odwiedzającym nasz region turystom, którzy w związku z epidemią zrezygnowali z wyjazdów zagranicznych i chcą spędzić wakacje w najbliższej okolicy. Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna zebrała blisko sto różnych ofert atrakcji i noclegów, które na bieżąco publikowane są na stronie kujawsko-pomorskie.travel. Wśród nich propozycje na jednodniowe wypady i dłuższy, rodzinny wypoczynek - zarówno w mieście, jak i na wsi, w kurortach wypoczynkowych i na łonie natury. W ofercie m.in. zwiedzanie Muzeum Ziemi Pałuckiej, warsztaty prowadzone przez bydgoskich flisaków, rejsy po Zalewie Włocławskim, zwiedzanie Chełmna z przewodnikiem, wynajem domków nad Jeziorem Rudnickim w Grudziądzu i spływy kajakowe na rzece Brda. 

Materiał: Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 7 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Audyt środowiskowy
3000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Budowa magazynów
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
0

Spotkanie w sprawie drogi ekspresowej S10. Co ustalono?

W centrali GDDKiA w Warszawie odbyło się #spotkanie z przedstawicielami samorządu terytorialnego w sprawie drogi ekspresowej S10 od gr. woj. kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego do DK50 oraz drogi ekspresowej S50 od DK50 do S7. To wstęp do II tury spotkań informacyjnych ze społeczeństwem.

(czytaj więcej)
0

"Wołowina – kluczowy składnik diety". Wspomaga rozwój organizmu

Na różnych etapach życia nasze zapotrzebowanie# na składniki odżywcze ulega zmianom, jednak wołowina – spożywana w odpowiednich ilościach – stanowi ważny element zbilansowanej diety zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób starszych. Dzięki zawartości kluczowych składników odżywczych, takich jak białko, witaminy z grupy B, żelazo i cynk, wołowina wspiera zdrowie i kondycję organizmu od najmłodszych lat po starość.

(czytaj więcej)
0

Cyberzagrożenia w pracy zdalnej. O czym należy pamiętać?

Praca zdalna to dziś bardzo cenione rozwiązanie# na rynku pracy. Pozwala na większą elastyczność, oszczędza czas spędzany na dojazdach oraz sprzyja równowadze między życiem zawodowym a prywatnym. Jednak wraz z tymi korzyściami wzrasta także ryzyko cyberzagrożeń, które mogą zagrażać bezpieczeństwu firmowych danych. Z okazji Miesiąca Cyberbezpieczeństwa Ministerstwo Cyfryzacji przypomina, że praca zdalna, choć wygodna i popularna, niesie za sobą ryzyko cyberataków.

(czytaj więcej)
0

Obróbka muchomora nie zmniejszy jego toksyczności. Ostrzeżenie GIS

Muchomory czerwone są silnie trujące#, a ich spożycie może prowadzić do poważnych zaburzeń zdrowotnych, w tym: halucynacji, nudności, biegunek, bólu brzucha, zaburzeń widzenia.

(czytaj więcej)