Dziś mamy 29 lipca 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

15 czerwca 2021

Obraduje Konwent Powiatów. Tematem przede wszystkim fundusze europejskie

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Fundusze europejskie nowej perspektywy dla# naszego województwa, sytuacja w regionie po roku epidemii, publiczny transport pasażerski i cyfryzacja są głównymi tematami dzisiejszych (15 czerwca) obrad Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Gośćmi posiedzenia, które odbywa się w Grudziądzu, są marszałek Piotr Całbecki, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i wojewódzki kurator oświaty Marek Gralik.

O środkach europejskich perspektywy 2021-2027 mówił będzie gospodarz województwa, któremu do Grudziądza towarzyszą dyrektorzy departamentów Planowania Strategicznego i Rozwoju Gospodarczego, Funduszy Unijnych oraz Cyfryzacji, Rafał Pietrucień, Adam Stańczyk i Sławomir Kozłowski, a także prezes Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kompetencji Cyfrowych Conectio Jarosław Boryń i prezes Exea Data Center Magdalena Mike-Gęsicka.

Samorząd województwa negocjuje obecnie z rządem ostateczną kwotę, jaką zamknie się będący podstawą finansowania naszej polityki rozwojowej do końca obecnej dekady budżet programu regionalnego na lata 2021-2027. Kontrakt w tej sprawie powinien zostać uzgodniony do końca czerwca. Jesienią czekają nas negocjacje z Komisją Europejską dotyczące kierunków inwestowania pieniędzy. Kujawsko-Pomorskie może też liczyć na środki z Krajowego Planu Odbudowy. Ustawa wdrażająca KPO powinna zostać przyjęta przez parlament najpóźniej na przełomie lipca i sierpnia, kiedy spodziewana jest pierwsza transza środków.

Oczekiwana jest też obecność dowódcy 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Krzysztofa Stańczyka. Wojska Obrony Terytorialnej, które wspierają samorządy terytorialne w sytuacjach kryzysowych, okazały się bardzo pomocne w najtrudniejszych momentach epidemii Covid-19.

Materiał: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Gnojokok , w dniu 15-06-2021 23:11:28 napisał:

    Nowa perspektywa.... ta społeczna jest taka że Was po prostu pogonimy niebawem. Możecie zacząć się pomału pakować.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble pokojowe
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Blacharstwo
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Mamy na to kilka sposobów

Wakacje najczęściej kojarzą nam się z# wypoczynkiem w górach, nad morzem albo na wsi u rodziny. Nie każda rodzina jednak ma możliwość, by zapewnić swoim dzieciom tego typu rozrywkę. U niektórych jest to kwestia finansowa, a niektórzy rodzice po prostu nie mają na to czasu ze względu na pracę. Nie jest to jednak żaden problem, ponieważ również w mieście można zapewnić dziecku świetną rozrywkę pełną przygód i ciekawych doświadczeń. Co robić i o czym należy pamiętać, planując wakacje w mieście?

(czytaj więcej)
0

Martwisz się o swoje dziecko w sieci? Najważniejsza jest rozmowa

Co zrobi rodzic, żeby zapewnić swojemu dziecku# bezpieczeństwo? Odpowiedź jest prosta – wszystko. Tak samo powinno być w internecie. A jak najlepiej ochronić najmłodszych przed zagrożeniami w sieci? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Polacy nie chcą rezygnować z mięsa dla dobra klimatu. Zmiana jest konieczna

Zdaniem ekspertów ograniczenie spożycia mięsa i nabiału to# jedno z kluczowych działań, jakie możemy podjąć, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Tymczasem, tylko niewielu z nas byłoby skłonnych do podjęcia takiego kroku w trosce o planetę – pokazują to wyniki najnowszego badania „Zmiana klimatu a produkcja żywności – badanie świadomości mieszkańców Polski” przeprowadzonego przez Upfield.

(czytaj więcej)
0

Ceny w górę, wydatki w dół. Oszczędzamy na przyjemnościach

Z danych GUS wynika, że w porównaniu z# pierwszą połową ub.r. inflacja w pierwszym półroczu 2021 r. wyniosła 3,6 proc. Najbardziej wzrosły koszty transportu, utrzymania mieszkania i łączności czy edukacji. Znacząco zdrożała też oferta restauracji i hoteli oraz rekreacji i kultury. Ceny rosną, ale równolegle ponad 40 proc. Polaków, pod wpływem pandemii, chce ograniczać wydatki. Oszczędzamy głównie na przyjemnościach – książkach, kinie, usługach fryzjerskich czy jedzeniu na mieście. Tylko 3 proc. osób uświadomiło sobie w czasie pandemii, że trzeba korzystać z życia i mniej przejmować się pieniędzmi – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)