Dziś mamy 8 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

13 października 2021

O prymasie Wyszyńskim. Młodzież wzięła udział w konkursie

fot. pow.

fot. pow.

12 wrześniu tego roku odbyła się w Warszawie oczekiwana# beatyfikacja Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Wyznaczona pierwotnie na dzień 7 czerwca 2020 roku uroczystość, została odwołana ze względu na ograniczenia spowodowane epidemią koronawirusa. Postać Błogosławionego Prymasa wpisała się na stałe nie tylko w historię Kościoła w Polsce, ale i wydarzenia Państwa Polskiego, czego świadectwem są pojawiające się w dniu Jego pogrzebu szarfy z napisem NIEKORONOWANEMU KRÓLOWI POLSKI. Aby wśród uczniów spopularyzować wiedzę o życiu, twórczości i świętości bł. Prymasa Tysiąclecia, poznać i wcielać w życie wartości i ideały, którym służył oraz rozpoznać wpływ Jego życia i działalności na współczesne dzieje Polski zorganizowałam REGIONALNY KONKURS WIEDZY.

Na zaproszenie rozesłane do szkół podstawowych regionu odpowiedziały: SP 1 i SP 2 z Szubina, SP z Królikowa, SP z Kowalewa i SP z Rynarzewa. Szkoły z Szubina i Królikowa przygotowały po dwie drużyny. Niestety ze względu na zarządzoną kwarantannę drużyna z Rynarzewa nie mogła wziąć udziału w konkursie.

Konkurs odbył się 11 października 2021 r. o godz. 9.00 w Muzeum Ziemi Szubińskiej.

Uczestnicy odpowiadali na pytania przez siebie wylosowane oraz rozwiązywali zadania związane z życiem i posługą bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Po bardzo wyrównanej walce Jury w składzie: ks. Jacek Pawelczyk - proboszcz parafii Św. Andrzeja Boboli w Szubinie oraz pani Kamila Czechowska - dyrektor Muzeum Ziemi Szu-bińskiej ogłosiło wyniki:

I miejsce – drużyna z Królikowa grupa I:
Tyckun Emilia
Kwiatkowski Dawid

II miejsce – Drużyna SP 1 Szubin grupa I:
Krzemkowska Natalia
Tabor Aleksander

III miejsce – drużyna z SP2 Szubin grupa I:
Adamowski Filip
Walkiewicz Stanisław

Zwycięzcom gratuluję oraz dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu, zarówno uczniom jak i nauczycielom za podjęcie trudu i przygotowanie się do konkursu. Szczególne podziękowanie składam ks. Jackowi Pawelczykowi za finansowe wsparcie przy zakupie części nagród oraz anonimowemu darczyńcy za ufundowanie dzieciom słodyczy. Spotkanie zakończyło się tradycyjnie poczęstunkiem: herbatą, kawą i ciastem.

Materiał: Anna Pokorzyńska – katechetka SP2 w Szubinie

Oceń artykuł: 4 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Pamiątka A4
20,00 zł PLN
0

Miej oko na kleszcze. Przestrzegaj podstawowych zasad

Choroby odkleszczowe to jedno z największych naturalnych zagrożeń#, które występuje w naszym klimacie.

(czytaj więcej)
0

Dziedzictwo cysterskie w Łeknie. Wyjątkowe w skali europejskiej

Międzynarodowy projekt „Cisterscapes – cysterskie krajobrazy łączące Europę” otrzymał# tytuł Znaku Dziedzictwa Europejskiego (European Heritage Label). Wśród 18 ośrodków cysterskich, które biorą udział w projekcie, jest krajobraz klasztoru łekneńsko-wągrowieckiego. Gmina i Miasto Wągrowiec, otrzymując Znak Dziedzictwa Europejskiego, dołączyły do grona 66 miejsc w Europie uhonorowanych Znakiem Dziedzictwa Europejskiego.

(czytaj więcej)
0

Miejsca otoczone czcią. Umieszczono pamiątkową talblicę

13 lat temu dzięki projektowi dofinansowanemu z# Powiatu Nakielskiego i zaangażowaniu mieszkańców Brzózek udało się przeprowadzić rewitalizację starego cmentarza ewangelickiego znajdującego się w naszej miejscowości.

(czytaj więcej)
0

Zamiana jednej niewoli na inną. "Zwycięstwo bez wolności"

Europa świętuje rocznicę kapitulacji III Rzeszy 8 maja. W Polsce jest to #Narodowy Dzień Zwycięstwa. Jednocześnie, co roku, jest to czas rosyjskiej kłamliwej propagandy historycznej.

(czytaj więcej)