Niezwykła szopka z zapałek. Dzieło zdobi Urząd Wojewódzki

fot. KPUW
Bożonarodzeniową szopkę wykonaną z 82 665 zapałek można zobaczyć w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.# W czasie świąteczno-noworocznym, foyer sali konferencyjnej Bydgoskiego Marca 1981 ozdabiać będzie dzieło przekazane wojewodzie przez pana Przemysława Kozłowskiego.
Pan Przemysław jest niepełnosprawnym artystą, który tworzy dzieła z zapałek. W tej sztuce pomaga mu m.in. jego małżonka oraz mama. Wielokrotnie brał udział w konkursach plastycznych, gdzie zdobywał nagrody. W 2020 roku ofiarował swoją największą szopkę papieżowi Franciszkowi. Do Watykanu została zawieziona na Boże Narodzenie.
Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podziękował artyście za czas i cierpliwość włożone w wykonanie szopki bożonarodzeniowej, która trafiła dziś do Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.
Właśnie od 6 grudnia to dzieło, będzie zdobić urząd. Niebawem święto wszystkich chrześcijan, Boże Narodzenie. Ta szopka, przygotowana z zapałek będzie uświetniać nam ten piękny czas - powiedział wojewoda.
W tym roku nowa szopka, złożona jest z 82 665 zapałek. To druga pod względem wielkości szopka przygotowana przez pana Przemysława. Jestem pełen uznania i bardzo się cieszę, że osoba, która mierzy się z różnymi trudnymi przeciwnościami losu, potrafi tworzyć takie piękne rzeczy, które trafiają w ważne miejsca - dodał wojewoda.
Wicewojewoda Radosław Kempiński podziękował panu Przemysławowi zarówno za jego wysiłek podjęty przy wykonaniu dzieła, jak i poświęcenie oraz zaangażowanie w życie społeczne.
Pan Przemysław bardzo aktywnie uczestniczy w życiu społecznym i kulturalnym na terenie gminy Sicienko. Prowadzi różnego rodzaju warsztaty oraz plener malarsko-rzeźbiarski, który co roku odbywa się w okresie wakacyjnym – pan Przemysław to prawdziwa dusza artysty - zaznaczył wicewojewoda.
Przemysław Kozłowski opowiedział i zaprezentował tegoroczne projekty szopek oraz zachęcił osoby z niepełnosprawnością do realizowania swoich marzeń. Każda z moich szopek jest zaprojektowana w inny sposób. Jedna z nich ma imitację belek i podchodzi pod góralską, inna ma ażurowe ściany i jej budowa wymagała układania każdej zapałki pęsetą. Ważne dla mnie jest to, że na moje wystawy przychodzi coraz więcej osób niepełnosprawnych. Zależy mi na tym, aby takie osoby się nie poddawały i robiły cokolwiek, co potrafią. Są instytucje, które takim osobom pomagają i muszą wiedzieć, że tacy ludzie są potrzebne społeczeństwu - wyjaśnił pan Przemysław Kozłowski.
Zbudowanie szopki, która trafiła do Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy zajęła panu Przemysławowi 5 miesięcy.
Materiał: KPUW
Galeria








Czytaj również
Dodaj komentarz
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad
Pan szopkarz, w dniu 08-12-2022 18:59:38 napisał:
odpowiedz
mariusz, w dniu 08-12-2022 19:52:28 napisał:
odpowiedz
NAKIELANIN , w dniu 08-12-2022 22:44:52 napisał:
odpowiedz
JaJacek, w dniu 09-12-2022 08:21:57 napisał:
odpowiedz
katarzyna, w dniu 09-12-2022 09:36:21 napisał:
odpowiedz
panna, w dniu 09-12-2022 19:07:07 napisał:
odpowiedz
Aa, w dniu 09-12-2022 20:39:41 napisał:
odpowiedz
Obywatel, w dniu 10-12-2022 13:42:53 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!