Liczba mieszkańców gminy Szubin. Ile odnotowano zgonów i urodzeń?

Stan ludności gminy Szubin wynosił na koniec grudnia 2020 r. dokładnie 23 837 #osób, czyli o 24 osób więcej niż w roku 2019.
Co ciekawe znacznie wzrosła liczba mieszkańców terenów wiejskich, bo aż o 47 mieszkańców w stosunku do ubiegłego roku. Natomiast w mieście Szubin odnotowano spadek osób zameldowanych o 23 osoby w porównaniu do 2019 roku.
W 2019 roku zmarły 233 osoby. Urodziło się natomiast 262 dzieci: 132 dziewczynek i 130 chłopców. W ostatnich latach liczba urodzeń w gminie Szubin miała tendencję wzrostową. Zdarzało się, jak w 2018 roku, że wzrost był nieznaczny, bo jedynie o 7 osób. Jednak w ostatnich latach w gm. Szubin nie odnotowywano spadku przyrostu naturalnego. Niestety w poprzednim 2020 roku zmarło 253 mieszkańców, a urodziło się 232 dzieci: 128 dziewczynek i 104 chłopców.
materiał: UM Szubin
Czytaj również
- Sezon na rowery trwa. Policja znakowała jednoślady
- Oficjalne otwarcie podziemnego przejścia. Briefing prasowy na nakielskim dworcu
- Otwarcie parku handlowego. Mieszkańcy mają w czym wybierać
- II tura wyborów. Weźmiesz udział w głosowaniu? (sonda)
- Europejski Korpus Radnych. Nominacje i kolejne spotkanie robocze
Dodaj komentarz
Korzystna zmiana. Wyższe limity dorabiania do emerytury i renty

Od 1 czerwca 2025 roku renciści oraz # emeryci, którzy nie osiągnęli jeszcze powszechnego wieku emerytalnego (60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn), będą mogli dorabiać więcej, bez obawy, że ich świadczenie wypłacane przez ZUS zostanie zmniejszone lub zawieszone. Nowe limity miesięcznego przychodu wzrosną – niższy próg o 339,50 zł brutto, a wyższy o 630,60 zł brutto.
(czytaj więcej)Pociąg na Hel. Pasażerowie nadali mu nazwę

Nazwę „Latarnik” dla powracającego do # rozkładu jazdy pociągu na Hel wybrali pasażerowie w konkursie zorganizowanym przez samorząd województwa (który jest organizatorem pasażerskich przewozów kolejowych w regionie) i przewoźnika (spółkę Arriva). Zwycięzcom gratulowała dziś (14 maja) wicemarszałek Aneta Jędrzejewska z przedstawicielami spółki Arriva. Pierwszy kurs pociągu 19 czerwca.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
Ahmed, w dniu 20-01-2021 22:20:33 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!