Kolejne "skarby" ukryte pod ziemią. Co tym razem znaleziono w okolicach Kcyni?

fot. Stowarzyszenie Historyczno-Archeologiczne "Bractwo"
Kcynia. Przepiękne miasto na Pałukach. 23 listopada #wraz z przyjaciółmi z Stowarzyszenia Eksploracyjnego "Ostroga" , Stowarzyszenia Miłośników Historii Kujawska Husaria , Stowarzyszenia Poszukiwawczo Historyczne Łokietek , Stowarzyszenia Eksploracyjnego Valhalla (dziekujemy za przybycie) udało nam się wyrwać ziemi trochę zapomnianej historii.
Mamy nadzieję że zabytki, przedmioty znalezione w tej pięknej okolicy, poszerzą wiedzę o ludziach, kulturach które kiedyś władały tym rejonem. My jako Stowarzyszenie Historyczno-Archeologiczne "Bractwo" będziemy mieli tą satysfakcję że dołożyliśmy cegiełkę w tej układance. Za nagrody dziekujemy firmie RUTUS .Pozdrawiamy serdecznie rolników którzy obdarzyli nas zaufaniem i mamy nadzieję na owocną dalszą współpracę. Dziękujemy Łukasz Malec nasz ulubiony ("Paprykarz" ze Szczecina który nie leży nad morzem - wybaczcie musiałem, zainteresowany wie o co chodzi) za przybycie takiej drogi, by spotkać się z przyjaciołmi. No i oczywiście gospodarzowi tych poszukiwań Marek Strzyżewski za pracę na rzecz promocji regionu. Doceniamy. Oczywiście wszystkie zabytki/przedmioty trafią do Wojewodziego Konserwatora Zabytków w Bydgoszczy, a później będą wyeksponowane w muzeum.
Materiał: Stowarzyszenie Historyczno-Archeologiczne "Bractwo"
Galeria
























































Czytaj również
- Oddali hołd ofiarom rzezi wołyńskiej. Uroczystości w Szubinie
- Wyruszyli na pielgrzymkowy szlak. Grupa żółta rozpoczęła wędrówkę na Jasną Górę
- Pierwszy dzień pielgrzymowania za nimi. Fotorelacja z wędrówki
- Warsztaty pod okiem psychologa. Aktywni seniorzy z powiatu
- Elektryczny mikrobus dla zespołu szkół. Komfortowy transport uczniów
Dodaj komentarz
"Świadkowie historii". Wspomnienie Zbrodni Wołyńskiej (film)

Historia to pamięć. Na historię Polski składają się historie naszych rodzin#, które wplatają się w losy państwa i narodu. Każde świadectwo jest bezcenne – współtworzy mapę naszej narodowej pamięci. Dlatego zbieramy różne głosy żyjących jeszcze świadków i ich dzieci o latach wojny, okupacji, komunizmu.
(czytaj więcej)82. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Uroczystości w całym kraju

11 lipca 2025 roku obchodzimy nowe święto państwowe#: Narodowy Dzień Pamięci o Polakach – Ofiarach Ludobójstwa dokonanego przez OUN i UPA na ziemiach wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej. W ustawie z 4 czerwca 2025 r. o ustanowieniu tego święta (Dz.U. z 2025 r., poz. 891) podkreślono, że „męczeńska śmierć z powodu przynależności do narodu polskiego zasługuje na pamięć w formie dnia wyróżnianego corocznie przez państwo polskie, w którym ofiarom będzie oddawany hołd”.
(czytaj więcej)Latem sięgnij po wiśnie! Wykazują działanie przeciwnowotworowe

Letnie miesiące to idealny czas, by sięgnąć po wiśnie# – owoc, który choć nieco cierpki w smaku, kryje w sobie wiele zdrowotnych właściwości.
(czytaj więcej)Operacyjne leczenie rozwarstwienia aorty. Innowacyjny zabieg w Juraszu

16 czerwca 2025 r. w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza #w Bydgoszczy przeprowadzono pierwszy w regionie zabieg implantacji stentgraftu MicroPort Endovastec Castor. Pacjentem był 48-letni mężczyzna z ostrym rozwarstwieniem aorty zstępującej, obejmującym tętnicę podobojczykową lewą.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!