Dziś mamy 3 maja 2025, sobota, imieniny obchodzą:

27 czerwca 2024

"Klucz do uczenia 3.0". Gmina z naszego powiatu bierze udział w projekcie

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Trzydzieści jeden samorządów miejskich i gminnych# z całego regionu uczestniczy w finansowanym w ramach naszego programu regionalnego projekcie samorządu województwa „Klucz do uczenia 3.0”. W dzisiejszej (27 czerwca) uroczystości wręczenia umów parterom przedsięwzięcia uczestniczył członek zarządu województwa Marek Wojtkowski.

- To jest dla nas bardzo ważny projekt, obejmujemy nim 50 szkół podstawowych. Inwestycja w młodzież to zawsze dobra inwestycja – powiedział przed ceremonią członek zarządu województwa Marek Wojtkowski.

- Chodzi między innymi o wyrównywanie szans edukacyjnych i podniesienie poziomu kształcenia także w mniejszych miejscowościach, ale nie tylko. Zależy nam też, by finansowane w ten sposób zajęcia kształtowały w młodych ludziach kreatywność, umiejętność uczenia się i krytycznej analizy rzeczywistości oraz kompetencje społeczne – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Obejmujący zajęcia dodatkowe i warsztaty projekt adresowany jest uczniów klas 7. i 8. podstawówek, a także do ich nauczycieli. Celem jest podniesienie poziomu kształcenia i rozwój tak zwanych kompetencji kluczowych uczniów, co powinno dać młodym ludziom szanse na kontynuowanie nauki w wybranych szkołach i dobre funkcjonowanie w życiu społecznym.

Wśród planowanych zajęć m.in. dodatkowe lekcje angielskiego i kreatywne warsztaty w języku angielskim, dodatkowe lekcje matematyki oraz warsztaty z kompetencji społecznych i interpersonalnych. Budżet wynosi 6 mln złotych, źródłem jest nasz program regionalny Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027. Założony na dwa lata program rusza we wrześniu.

Lista partnerów w załączniku

Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 21 22
Pliki do pobrania
Klucz do uczenia lista partnerów.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (11)

    Qr, w dniu 27-06-2024 19:22:41 napisał:

    Czy gmina Szubin też wzięła udział w tym projekcie?

    odpowiedz

    • 2 (10)

    Zamościanin, w dniu 28-06-2024 10:35:43 napisał:

    @QR zgodnie z załącznikiem, niestety, Gmina Szubin nie bierze udziału w projekcie.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Budowa hal
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.

(czytaj więcej)
0

Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)