Dziś mamy 29 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 kwietnia 2024

Gminny Konkurs Recytatorski Wiersza Patriotycznego. Poznajmy laureatów

fot. Muzeum Ziemi Szubińskiej

fot. Muzeum Ziemi Szubińskiej

Po raz XVIII w murach Muzeum Ziemi #Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie odbyły się Gminny Konkurs Recytatorski Wiersza Patriotycznego pt: „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”.

Uczestników konkursowych zmagań i ich opiekunów powitała dyrektor szkoły w Rynarzewie  Agnieszka Tulińska. Recytatorów występujących w dwóch grupach wiekowych ( klasy IV-V i klasy VI-VIII ) wysłuchało i oceniło jury w kład, którego weszły: Jadwiga Erdmann córka patrona muzeum, logopeda, Alina Paszkiewicz skarbnik Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego Koło im. ks. radcy Ludwika Sołtysińskiego w Szubinie oraz dr Kamila Czechowska dyrektor/kustosz Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie.

Klasy IV-V Szkoła Podstawowa:

1. miejsce Kornelia Kupska – Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie

2. miejsce Antonina Majewska – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Szubinie

3. miejsce Maksymilian Kluczyński - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Szubinie

Wyróżnienie otrzymali: Agata Nakielska – Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie i Mateusz Ziemba Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Grubby w Kołaczkowie.

Klasy VI-VIII Szkoła Podstawowa:

1. miejsce Emilia Hibner – Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie

2. miejsce Zuzanna Sadzińska - Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie

Organizatorami konkursu tradycyjnie było szubińskie muzeum oraz Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie. Nagrody dla uczestników konkursu ufundowały: Nadleśnictwo Szubin, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie i muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie. Nagrody wyróżnionym wręczyli burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski i komendant Posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Szubin Piotr Siuda. Laureatom gratulujemy za fundatorom dziękujemy za piękne nagrody.

Materiał: Piotr S. Adamczewski

Oceń artykuł: 19 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • -6 (8)

    rec., w dniu 16-04-2024 16:07:23 napisał:

    Poziom bardzo niski. O czym świadczy ilość uczestników.

    odpowiedz

    • 1 (1)

    Ja, w dniu 18-04-2024 21:21:54 napisał:

    Bardzo wąskie myślenie o czym świadczy powyższy komentarz. Na szczęście ta garstka dzieci pokazały swoje recytatorskie talenty zamiast siedzieć z telefonem w ręku. Proszę zastanowić się zanim się napiszę komentarz, bo można wyjść na bardzo lekkomyślną osobę.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Budowa hal
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
0

38. rocznica katastrofy w Czarnobylu. Konsekwencje zdrowotne i środowiskowe

W kwietniu 1986 r. całym światem wstrząsnęła wiadomość o awarii #w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej położonej na terenie ZSRS, ok. 100 km. na północ od Kijowa. W efekcie błędów operatorów przeprowadzających jeden z testów oraz wad konstrukcyjnych reaktora jądrowego 26 kwietnia 1986 r. o godzinie 1:23 doszło do dwóch wybuchów.

(czytaj więcej)
0

Zafałszowane oregano. W przyprawie często znajdują się obce rośliny

Aromatyczne oregano ma wielu amatorów na całym #świecie. Jest to bowiem nie tylko popularna przyprawa, np. do pizzy czy dań z pomidorów, lecz także ceniony surowiec leczniczy i kosmetyczny. Niestety, badania wskazują, że oferowane na rynku spożywczym oregano często jest w mniejszym lub większym stopniu zafałszowane!

(czytaj więcej)
0

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa Ratowniczego. Zasługują na uznanie

Pasja i wola działania zasługuje na uznanie! Dziś Międzynarodowy Dzień# Psa Ratowniczego.

(czytaj więcej)
0

Jak założyć łąkę kwietną? Otoczenie nabierze sielskiego charakteru

Kwietne łąki coraz częściej zastępują tradycyjne #trawniki. Składają się z barwnych, kwitnących roślin jednorocznych, bylin i traw. Dzięki nim otoczenie nabiera sielskiego charakteru, staje się odprężającym miejscem rekreacji, domem dla wielu pożytecznych zwierząt i istnym rajem dla zapylaczy! Zastąpienie trawnika kwietną łąką to oszczędność czasu i energii! Nie musimy jej regularnie kosić, nawozić i podlewać, aby cieszyć się jej urokiem przez cały sezon wegetacyjny.

(czytaj więcej)