Otwarty Turniej Tenisa Stołowego. Wyniki rozgrywek
fot. powierzone
W sobotę, 28 lutego od #godz. 10.00 w Hali Sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni, ul. Emila Jurczyka 3 został przeprowadzony pod patronatem Burmistrza Kcyni Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchary Burmistrza Kcyni na okoliczność obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” 1 Marca. Żołnierze „Wyklęci” bo robiono wszystko by wymazać ich z pamięci, Żołnierze „Niezłomni” co podkreśla ich niezłomną postawę, patriotyzm i walkę o suwerenną Polskę.
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” „Żołnierzy Niezłomnych” polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego. Antykomunistyczny, niepodległościowy ruch partyzancki, stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu Polski ZSRR. Podziemie niepodległościowe toczyło walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce w okresie od 1944 r. do 1963 r. W szczytowym okresie podziemie to liczyło 80 tyś. żołnierzy w lasach i około 200 tyś. żołnierzy w konspiracji.
Do rywalizacji w Turnieju Tenisa Stołowego przystąpiło 47 zawodniczek i zawodników z następujących Miejscowości: Bydgoszcz, Cekcyn, Chojnice, Czerlin, Inowrocław, Janowiec Wielkopolski, Juncewo, Łagiewniki Księże, Nakło nad Notecią, Oborniki Wlkp., Oleszno, Rogoźno, Toruń, Szubin i zawodnicy z Gminy Kcynia.
Grano w kategoriach: AMATORZY i OPEN.
Turniej poświęcony obchodom Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” 1 Marca, poświęcony pamięci „Żołnierzy Wyklętych” „Żołnierzy Niezłomnych” Polskich Patriotów stawiających opór sowietyzacji Polski przebiegał w atmosferze patriotycznej zadumy i sportowej rywalizacji na bardzo wysokim poziomie. Turniej przyniósł zawodniczkom, zawodnikom i kibicom widowiskową grę przy stołach do tenisa na bardzo wysokim poziomie i niesamowite sportowe wrażenia. Zawody dostarczyły uczestnikom zawodów wiele emocji i satysfakcji sportowej z rywalizacji przy stołach do tenisa.
Na Turnieju obowiązywały przepisy PZTS. Grano systemem gry „rosyjskim” do trzech wygranych setów każdy mecz.
Kategoria AMATORZY:
I miejsce Mikołaj Olszewski, Janowiec Wlkp. – dyplom, puchar, bon o wartości 400,00 PLN;
II miejsce Grzegorz Kowalski, Głogowiniec – dyplom, puchar, bon o wartości 300,00 PLN;
III miejsce Damian Otto, Nakło nad Notecią – dyplom, puchar, bon o wartości 200,00 PLN.
Kategoria OPEN:
I miejsce Julian Korzus, Toruń – dyplom, puchar, bon o wartości 500,00 PLN;
II miejsce Katarzyna Palacz, Inowrocław– dyplom, puchar, bon o wartości 400,00 PLN;
III miejsce Marcin Bartz, Kcynia – dyplom, puchar, bon o wartości 300,00 PLN.
W imieniu Burmistrza Kcyni na podsumowaniu Otwartego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Kcyni na okoliczność obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” 1 Marca zostały złożone gratulacje wszystkim zawodniczkom i zawodnikom uzyskanych w rywalizacji sportowej wyników oraz dokonano wręczenia pucharów i dyplomów oraz nagród w postaci bonów finansowych za zajęcie przez zawodników miejsc I, II i III w swoich kategoriach.
Sędziowanie główne i prowadzenie zawodów: Pan Marek Sobczak, Pan Mirosław Grabarski, Pan Grzegorz Kowalski. Obsługa techniczna zawodów Pan Jerzy Kalisz. Organizacja i przeprowadzenie zawodów Ryszard Hanioszyn Referat Edukacji, Promocji, Sportu i Kultury Urzędu Miejskiego w Kcyni.
Materiał: Ryszard Hanioszyn
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
Przewodnik po AI dla urzędów. Oficjalna premiera
Blisko 1700 przedstawicieli jednostek #samorządu terytorialnego z całej Polski wzięło udział w ogólnopolskim spotkaniu poświęconym wykorzystaniu sztucznej inteligencji w administracji publicznej. Zaprezentowano podczas niego praktyczne przykłady zastosowań AI w urzędach oraz rozmawiano o bezpiecznym i odpowiedzialnym wdrażaniu nowych technologii w sektorze publicznym. W trakcie spotkania odbyła się także premiera „Przewodnika po AI dla administracji publicznej” oraz uruchomiono ogólnopolski program bezpłatnych szkoleń dla urzędników.
(czytaj więcej)Sukces żołnierzy. Wysoki poziom wyszkolenia
Żołnierze 83 batalionu lekkiej piechoty #z Grudziądza (pododdział 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej) udowodnili wysoki poziom wyszkolenia na arenie międzynarodowej. Reprezentanci kujawsko-pomorskich terytorialsów ukończyli prestiżowe zawody „Blue Nail”, organizowane przez duńską Gwardię Narodową (Hjemmeværnet).
(czytaj więcej)Kolosy na drogach. Największe transporty nienormatywne
Przewozy nienormatywne to jedna z najbardziej spektakularnych# operacji logistycznych. Zanim ponadgabarytowy ładunek ruszy w trasę, konieczne jest uzgodnienie każdego etapu takiego transportu - wybór odpowiedniego pojazdu, którym zostanie przewieziony, uzyskanie specjalnego zezwolenia, a nawet ewentualny demontaż infrastruktury drogowej.
(czytaj więcej)