Dotarli na czas. Policjanci udzielili pomocy nastolatce

fot. KPP Nakło
Funkcjonariusze z Nakła nad Notecią pomogli 17-latce, której #życie było zagrożone. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych oraz udzielonej pomocy dziewczynie nie grozi niebezpieczeństwo. Pamiętajmy, jeśli potrzebujemy wsparcia nie wstydźmy się o nie poprosić.
W sobotę (8.03), o godzinie 15:30, na stanowisko dyżurnego nakielskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, według którego 17-letnia dziewczyna w kryzysie emocjonalnym może znajdować się w okolicznościach zagrażających jej życiu. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego. Z informacji, które otrzymali funkcjonariusze liczyła się każda minuta, dlatego na sygnałach. W trakcie przejazdu użyli oni sygnałów błyskowych i dźwiękowych, aby maksymalnie skrócić czas dojazdu do kobiety, ponieważ z informacji, które otrzymali liczyła się każda minuta.
We wskazanym miejscu mundurowi spostrzegli nastolatkę ze zgłoszenia. Stróże prawa podbiegli do niej niezwłocznie i wtedy zauważyli na jej przedramionach liczne rany. Policjanci natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy i opatrzyli rany kobiety. Do czasu przyjazdu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego funkcjonariusze kontrolowali funkcje życiowe 17-latki. Dziewczyna została przetransportowana przez ratowników do szpitala w celu dalszej hospitalizacji, w stanie niezagrażającym jej życiu.
***
Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.
Gdzie szukać pomocy?
116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00
116 111 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
800 108 108 - Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00
121 212 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
22 635 09 54 - Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00
Źródło: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/jak-pomoc-sobie-i-innym-w-depresji
Materiał: mł. asp. Kamil Smoliński / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- Pożar w zakładzie spawalniczym. Zapalił się element wentylacyjny
- Zadymienie w budynku. Działania prowadziło 6 zastępów straży pożarnej
- Pożar przy ul. Sądowej. W akcji jeden zastęp
- Tragedia na drodze wojewódzkiej. Nie żyją dwie osoby, w tym dziecko
- KAS w akcji. Papierosy bez akcyzy i podrabiana odzież
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)