Dziś mamy 8 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

28 stycznia 2022

Do Kcyni zjechali się szachiści z regionu. Rywalizacja była zacięta

fot. GCKiB w Kcyni

fot. GCKiB w Kcyni

W sobotni poranek, 22 stycznia 2022 r. tuż po godzinie 10.00 wystartował# Feryjny Turniej Szachowy w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni. Atmosferze turnieju jest jak zwykle w Kcyni była wyborna, więc uczestnikom zmagań nie pozostało nic innego, niż tylko grać i czekać na wygrane.

Otwarcia zawodów dokonali: kierownik ds. kultury Renata Gaj-Kowalska oraz Prezes Zarządu KPZSzach i sędzia główny FA Jarosław Wiśniewski.

Na liście startowej ostatecznie zameldowało się 44 zawodników z Kcyni i okolic, Bydgoszczy, Świecia, Torunia, Szubina, Nakła nad Notecią, Żnina, Trzcianki, Szkocji, Mroczy, Barcina, Koronowa, a nawet z Gdańska. Mamy też zawodnika z Białorusi, więc turniej zrobił się międzynarodowy.

Zawodnicy grali na dystansie 9 rund z czasem 12 minut + 3 sekundy za wykonane posunięcie. Klasyfikacja końcowa obejmowała grupę OPEN, juniorów do lat 14 oraz juniorów do lat 18. Wszyscy grali w ramach jednej grupy, toteż nie raz i nie dwa, pojedynki rutyny z młodością były tutaj na porządku dziennym. Na dwie rundy przed końcem wiadomym było, że największym kandydatem do zwycięstwa stał się Marek Olszewski z BKS Chemik Bydgoszcz.

Wśród juniorów, zacięta walka o końcowe laury trwała do ostatniej partii, gdzie Olaf Jagodziński (LKS Chrobry Gniezno) pokonał Wiktora Wiśniewskiego (BKS Chemik Bydgoszcz) i tym samym zgarnął puchar dla najlepszego juniora do lat 18. Wśród 14-latków najlepszy był rewelacyjny tego dnia Kamil Stanisławski (LKS Chrobry Gniezno).

Na zwycięzców w poszczególnych grupach czekały piękne puchary, dyplomy oraz nagrody finansowe i rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Słowa podsumowania padły też z ust pani Dyrektor GCKiB w Kcyni - Ilony Kurdelskiej, która zobligowała się do reaktywacji sekcji szachowej w ośrodku w ciągu najbliższych tygodni.

Materiał: Ilona Kurdelska - GCKiB w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 14 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Miej oko na kleszcze. Przestrzegaj podstawowych zasad

Choroby odkleszczowe to jedno z największych naturalnych zagrożeń#, które występuje w naszym klimacie.

(czytaj więcej)
0

Dziedzictwo cysterskie w Łeknie. Wyjątkowe w skali europejskiej

Międzynarodowy projekt „Cisterscapes – cysterskie krajobrazy łączące Europę” otrzymał# tytuł Znaku Dziedzictwa Europejskiego (European Heritage Label). Wśród 18 ośrodków cysterskich, które biorą udział w projekcie, jest krajobraz klasztoru łekneńsko-wągrowieckiego. Gmina i Miasto Wągrowiec, otrzymując Znak Dziedzictwa Europejskiego, dołączyły do grona 66 miejsc w Europie uhonorowanych Znakiem Dziedzictwa Europejskiego.

(czytaj więcej)
0

Miejsca otoczone czcią. Umieszczono pamiątkową talblicę

13 lat temu dzięki projektowi dofinansowanemu z# Powiatu Nakielskiego i zaangażowaniu mieszkańców Brzózek udało się przeprowadzić rewitalizację starego cmentarza ewangelickiego znajdującego się w naszej miejscowości.

(czytaj więcej)
0

Zamiana jednej niewoli na inną. "Zwycięstwo bez wolności"

Europa świętuje rocznicę kapitulacji III Rzeszy 8 maja. W Polsce jest to #Narodowy Dzień Zwycięstwa. Jednocześnie, co roku, jest to czas rosyjskiej kłamliwej propagandy historycznej.

(czytaj więcej)