Dziś mamy 12 lipca 2025, sobota, imieniny obchodzą:

28 stycznia 2022

Do Kcyni zjechali się szachiści z regionu. Rywalizacja była zacięta

fot. GCKiB w Kcyni

fot. GCKiB w Kcyni

W sobotni poranek, 22 stycznia 2022 r. tuż po godzinie 10.00 wystartował# Feryjny Turniej Szachowy w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni. Atmosferze turnieju jest jak zwykle w Kcyni była wyborna, więc uczestnikom zmagań nie pozostało nic innego, niż tylko grać i czekać na wygrane.

Otwarcia zawodów dokonali: kierownik ds. kultury Renata Gaj-Kowalska oraz Prezes Zarządu KPZSzach i sędzia główny FA Jarosław Wiśniewski.

Na liście startowej ostatecznie zameldowało się 44 zawodników z Kcyni i okolic, Bydgoszczy, Świecia, Torunia, Szubina, Nakła nad Notecią, Żnina, Trzcianki, Szkocji, Mroczy, Barcina, Koronowa, a nawet z Gdańska. Mamy też zawodnika z Białorusi, więc turniej zrobił się międzynarodowy.

Zawodnicy grali na dystansie 9 rund z czasem 12 minut + 3 sekundy za wykonane posunięcie. Klasyfikacja końcowa obejmowała grupę OPEN, juniorów do lat 14 oraz juniorów do lat 18. Wszyscy grali w ramach jednej grupy, toteż nie raz i nie dwa, pojedynki rutyny z młodością były tutaj na porządku dziennym. Na dwie rundy przed końcem wiadomym było, że największym kandydatem do zwycięstwa stał się Marek Olszewski z BKS Chemik Bydgoszcz.

Wśród juniorów, zacięta walka o końcowe laury trwała do ostatniej partii, gdzie Olaf Jagodziński (LKS Chrobry Gniezno) pokonał Wiktora Wiśniewskiego (BKS Chemik Bydgoszcz) i tym samym zgarnął puchar dla najlepszego juniora do lat 18. Wśród 14-latków najlepszy był rewelacyjny tego dnia Kamil Stanisławski (LKS Chrobry Gniezno).

Na zwycięzców w poszczególnych grupach czekały piękne puchary, dyplomy oraz nagrody finansowe i rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Słowa podsumowania padły też z ust pani Dyrektor GCKiB w Kcyni - Ilony Kurdelskiej, która zobligowała się do reaktywacji sekcji szachowej w ośrodku w ciągu najbliższych tygodni.

Materiał: Ilona Kurdelska - GCKiB w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 15 11

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Świadkowie historii". Wspomnienie Zbrodni Wołyńskiej (film)

Historia to pamięć. Na historię Polski składają się historie naszych rodzin#, które wplatają się w losy państwa i narodu. Każde świadectwo jest bezcenne – współtworzy mapę naszej narodowej pamięci. Dlatego zbieramy różne głosy żyjących jeszcze świadków i ich dzieci o latach wojny, okupacji, komunizmu.

(czytaj więcej)
0

82. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Uroczystości w całym kraju

11 lipca 2025 roku obchodzimy nowe święto państwowe#: Narodowy Dzień Pamięci o Polakach – Ofiarach Ludobójstwa dokonanego przez OUN i UPA na ziemiach wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej. W ustawie z 4 czerwca 2025 r. o ustanowieniu tego święta (Dz.U. z 2025 r., poz. 891) podkreślono, że „męczeńska śmierć z powodu przynależności do narodu polskiego zasługuje na pamięć w formie dnia wyróżnianego corocznie przez państwo polskie, w którym ofiarom będzie oddawany hołd”.

(czytaj więcej)
0

Latem sięgnij po wiśnie! Wykazują działanie przeciwnowotworowe

Letnie miesiące to idealny czas, by sięgnąć po wiśnie# – owoc, który choć nieco cierpki w smaku, kryje w sobie wiele zdrowotnych właściwości.

(czytaj więcej)
0

Operacyjne leczenie rozwarstwienia aorty. Innowacyjny zabieg w Juraszu

16 czerwca 2025 r. w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza #w Bydgoszczy przeprowadzono pierwszy w regionie zabieg implantacji stentgraftu MicroPort Endovastec Castor. Pacjentem był 48-letni mężczyzna z ostrym rozwarstwieniem aorty zstępującej, obejmującym tętnicę podobojczykową lewą.

(czytaj więcej)